Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Blankytné hříchy Ukázky z knih
Blankytné hříchy
Anita Blakeová - lovkyně upírů 11

20. září 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Kdykoli nás navštívil nějaký člen rady upírů, umírali lidé. Někteří naši, někteří jejich. Ale Belle Morte sem nikdy nikoho neposlala, až teď svoji zástupkyni Musette. Čekali jsme ji asi tak za tři měsíce, kolem Díkůvzdání. Tak co sakra dělá ve městě měsíc a něco před Halloweenem? Pěkně se nám to tu zvrtlo…“ Jedenáctý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů právě vydává Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (50) | Přístupů: 3716
Kouř a stíny Ukázky z knih
Kouř a stíny
Kouř 1

12. července 2012, Tanya Huffová
Až na neopětovanou lásku k fešáckému herci Lee Nicholasovi byl Tony víceméně spokojený… přinejmenším do chvíle, kdy to ve filmovém studiu začalo jít od desíti k pěti. Začalo to stíny – stíny, které se nacházely na místech, kam nepatřily, stíny, které jako by si žily vlastním životem. Tony se je snažil ignorovat, říkal si, že jsou jen výplodem jeho fantazie – dokud jednoho dne nenašel tělo Nikki Waughové. A nepocítil dotek stínu. První díl trilogie Kouř, která volně navazuje na sérii Krevní pouta, právě připravuje nakladatelství Brokilon. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3707
Narcis v řetězech Ukázky z knih
Narcis v řetězech
Anita Blakeová - lovkyně upírů 10

3. července 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Poslední věc na tomhle světě, kterou potřebuju, je další chlap, který by se mi pletl do života. Nevím, co mám dělat s těmi dvěma, které už mám. Skutečnost, že jeden z nich je upíří vládce města a druhý ulfrik, vlkodlačí král, je jen část toho problému. Už to napovídá, jak hlubokou jámu si pod sebou kopu…“ Narcis v řetězech, desátý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů, právě vychází v Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4549
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Noční lovci 1

18. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již dnes. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku jen na Fantasyi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4532
Na půl cesty do hrobu Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu
Noční lovci 1

16. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již tuto středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4398
Provinilé slasti Ukázky z knih
Provinilé slasti
Anita Blakeová - lovkyně upírů 1

29. března 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“ V nakladatelství Epocha právě vychází reedice prvního dílu série Anita Blakeová – lovkyně upírů nazvaný Provinilé slasti. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4393
Stopy krve Recenze
Stopy krve
Tanya Huffová

28. ledna 2010, Zdena Štouračová
Druhý případ Vicki Nelsonové ji i čtenáře zavede na venkov. Někdo tam totiž zabíjí Henryho přátele. Že tito přátelé nejsou upíři, ji Henry ujistí hned, když se ji snaží přesvědčit, aby případ začala vyšetřovat. Jen jí zapomene prozradit, že je to spokojeně si na kanadském venkově žijící rodinka vlkodlaků, ale to Vicki brzy pozná sama.

Číst článek dál | Diskuze (15) | Přístupů: 5396
Smrtící tanec Recenze
Smrtící tanec
Laurell K. Hamiltonová

25. ledna 2010, Zdena Štouračová
Anita Blakeová znovu v akci! Kdo se bojí Anity Blakeové? Anita středem dění! Komu vadí Anita Blakeová? Z vyšetřovatelky obětí! Kdo chce zabít Anitu Blakeovou? Takto by mohly znít titulky bulvárních novin, kdyby je napadlo zabývat se událostmi šestého pokračování této série. A jak to ve správném napínavém příběhu má být, čtenář se všechny podrobnosti dozví až na konci. I když, kdo pojedl vtipné kaše a přečetl pár děl obdobného zaměření, bude mít podezření již lehce za polovinou knihy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6637
Zakalená Recenze
Zakalená
Elizabeth Bearová

2. října 2009, Zdena Štouračová
Zakalená. To je správný přívlastek pro Jenny Caseyovou. Ale má to háček. Je sice zakalená do tvrdosti ocele prožitými roky, ale zároveň je zakalená i v jiném smyslu: Má zakalenou minulost, vždyť ani jí samotné není tak docela jasné, jak a proč se právě ona přimíchala do nejrůznějších událostí a jak je možné, že z nich v podstatě bez nenapravitelných poškození vyvázla. A zakalená je i její budoucnost, neboť její zdraví je závislé na fungování náhrad a protéz, které jí armáda za vykonané služby poskytla.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4421
Asterion: Město přízraků Recenze
Asterion: Město přízraků
Michael Bronec, Zdeněk Holub (eds.)

27. srpna 2009, Zdena Štouračová
Knih, jejichž příběhy se odehrávají v nějakém herním světě, je celá řada, nebo spíše několik řad. K těm nejznámějším patří třeba Warhammer, Warcraft nebo Dragonlance. A z našich to je Dračí doupě, z něhož vzešel i Asterion. A Asterion dnes již má svou vlastní knižní podobu. Město přízraků je nejnovějším přírůstkem v řadě.

Číst článek dál | Diskuze (138) | Přístupů: 6187
Cena krve Recenze
Cena krve
Tanya Huffová

10. srpna 2009, Zdena Štouračová
Jak se zdá, po Věku Keltů přišla Éra čarodějů, aby byla vystřídána Dobou upírů. Alespoň nabídka na pultech knihkupectví tyto trendy naznačuje, jen jejich střídání je poněkud rychlejší než historický, či dokonce geologický vývoj.

Číst článek dál | Diskuze (148) | Přístupů: 6938
Roboti a lidi Recenze
Roboti a lidi
Vlado Ríša (ed.)

24. července 2009, Zdena Štouračová
Antologie svým názvem evokuje souvislost s dnes již historickou antologií Roboti a androidi, na rozdíl od ní však shromažďuje pouze kousky z dílen domácích autorů, navíc napsané „na zakázku“ přímo pro tento soubor. Ke čtenáři se tak dostává deset povídek, jejichž děj se točí kolem vzájemných vazeb lidí a jejich výtvorů. Zcela záměrně nepíšu robotů, protože v povídkách se můžeme setkat především s od lidí nerozeznatelnými androidy, s uvědomělým softwarem, s nejrůznějšími typy biotechnických bytostí – ale jen výjimečně s klasickými roboty mechanického typu, kteří jsou navíc jen vedlejšími a pomocnými objekty.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4049
Elak z Atlantidy Recenze
Elak z Atlantidy
Henry Kuttner

20. července 2009, Zdena Štouračová
S Henrym Kuttnerem, konkrétně s jeho Hogbeny a jejich Potížích s elektřinou, jsem se poprvé setkala tak dávno, že si ani nepamatuji, kdy to bylo. Ale dodnes dokážu ocitovat úvodní větu povídky: Lemuelovi jsme říkali chromajzl, poněvadž měl tři nohy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5360
Kushielova střela Recenze
Kushielova střela
Jacqueline Careyová

29. dubna 2009, Zdena Štouračová
Guy Gavriel Kay a Mika Waltari. A pak ještě Lynn Flewellingová. Tato tři jména mě napadla, když jsem začala přemýšlet o právě dočtené Kushielově střele Jacqueliny Careyové. Co mají společného tito už na první pohled rozdílní autoři? Není to rouhání, přiřazovat jeden ze základních pilířů finské literatury k autorovi sice kvalitních, ale přece jen méně filozoficky náročných knih, nebo dokonce k autorce prvoplánových příběhů bez výraznějších hlubších podtónů? Snad by tedy bylo na místě upřesnit, co konkrétně z jejich děl mi bezděčně proběhlo hlavou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6956
Krvavé koleno Recenze
Krvavé koleno
Laurell K. Hamiltonová

21. dubna 2009, Zdena Štouračová
Popáté mají čeští čtenáři možnost setkat se s oživovatelkou mrtvých a zároveň licencovanou popravčí upírů Anitou Blakeovou. Popáté mohou sledovat její profesní zrání a vývoj jejího citového života. Popáté se mohou seznámit s dalšími novinkami ze společenského i kriminálního prostředí světa, kde nebýt tak docela člověkem nebo být po smrti vůbec není na překážku pro bohatý rodinný, profesní i citový život.

Číst článek dál | Diskuze (114) | Přístupů: 6722
Ve stínu Saganamiho Recenze
Ve stínu Saganamiho
David Weber

10. dubna 2009, Zdena Štouračová
Zdá se, že David Weber opravdu – i když možná jen na čas – opustil Honor Harringtonovou a hledá nové hrdiny hodné své pozornosti. Zkusil spolupráci s Erikem Flintem – a vzešla z ní Koruna otroků, zdařilý kousek z hraniční oblasti části Honorversa. Pak se David Weber zřejmě práce ve dvojici nabažil, takže Ve stínu Saganamiho už zase vytvořil samostatně.

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 7563
Nanečisto Recenze
Nanečisto
Sergej Lukjaněnko

12. března 2009, Zdena Štouračová
Sergej Lukjaněnko se v románu Nanečisto zaměřil na téma, které přináší mnohé možnosti a které tím pádem přilákalo již mnohé autory: existenci paralelních světů či vesmírů s odlišnými cestami a stupni vývoje – a to nejen přírodního, ale také společenského. Právě odlišnosti společenského vývoje ve světech nacházejících se vedle sebe jsou tím, co Lukjaněnka zajímá. Vytvořil si proto docela originální koncepci jakýchsi přestupních stanic, které umožňují přechody mezi těmito světy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5997
Lvi z Al Rassanu Recenze
Lvi z Al Rassanu
Guy Gavriel Kay

10. února 2009, Zdena Štouračová
Už dvakrát měli čeští čtenáři možnost setkat se s dílem Guye Gavriela Kaye a pokaždé to bylo setkání navýsost příjemné. V obou případech se jednalo o paralely k událostem z dějin lidstva. Autorův specifický způsob uchopení historických skutečností, které ve svém díle užívá jako základ pro rozehrání příběhu, pokaždé dokázal vyvolat pocit důvěrně známého prostředí, do něhož jste ovšem vstoupili dosud neznámými dveřmi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5673
Válečná lest Recenze
Válečná lest
Vladimír Šlechta

4. února 2009, Zdena Štouračová
Všichni, kdo se nemohou dočkat závěrečného dílu Gordonovy země, mohou svou netrpělivost aspoň trochu utišit četbou sbírky povídek Válečná lest. Není to sice součást trilogie, ale protože příběhů z Pohraničí není nikdy dost, rozhodně se na autora nikdo nebude zlobit, že ji posílá ke čtenářům mimo pořadí a jaksi navíc.

Číst článek dál | Diskuze (19) | Přístupů: 5929
Diplomatická imunita Recenze
Diplomatická imunita
Lois McMaster Bujoldová

27. ledna 2009, Zdena Štouračová
Zdálo by se, že po bouřlivém mládí se Miles Vorkosigan konečně usadí v zajištěném postavení císařského auditora a bude se věnovat rodině. Inu, má na to věk, a když už konečně našel ženu, jejíž sympatie k němu jsou stejně intenzivní jako ty jeho k ní, je to vlastně zcela přirozený záměr. A zpočátku se taky zdá, že líbánky Milese s Kateřinou budou jen soukromou rekreací spojenou s návštěvou několika romantických vesmírných destinací.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4465
Past na medvěda Recenze
Past na medvěda
Petra Neomillnerová

19. ledna 2009, Zdena Štouračová
Tina Salo má ještě pořád problémy s otcem. Konrád Bér, medvědodlak, má najednou problémy s policií. Upíří komunita v Polsku se právě rozhodla znovu zahájit mocenský boj a tím pádem má jako obvykle problémy sama se sebou. Neklid se šíří i mezi kožoměnci všech druhů. Něco se prostě děje v celé Evropě a Tina má podezření, že se jí to týká. A má pravdu. Už třetí kousek ze série o extravagantní dámě, která si zvolila „povolání nevhodné pro ženu“, tedy detektivní práci, se dostává k nadšeným čtenářům.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4923
Lux Perpetua Recenze
Lux Perpetua
Andrzej Sapkowski

20. prosince 2008, Zdena Štouračová
Třetím dílem se završily osudy Reinmara von Bielau, zvaného Reynevan z Bělavy, kterého autor sledoval od let mladické nerozvážnosti a lehkomyslnosti až do doby mužného zmoudření a smíření se s nevyhnutelným.

Číst článek dál | Diskuze (142) | Přístupů: 7691
Barrayar Recenze
Barrayar
Lois McMaster Bujoldová

2. prosince 2008, Zdena Štouračová
Aral Vokosigan se stal regentem malého císaře Gregora a jako takový musí občas řešit nelehká dilemata. Jedním z prvních, zdánlivě zcela nepodstatným, je: bagatelizovat nerozvážný čin mladíka z vorské rodiny a otevřít tím podle svého názoru vrátka korupci ve vládních strukturách, nebo striktně dodržet zákon – a zničit rodinu někoho, kdo mu byl vzorem a dobrým přítelem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4312
Cesta do Kettari Recenze
Cesta do Kettari
Max Frei

14. listopadu 2008, Zdena Štouračová
Cesta do Kettari je stejně jako Cizinec složena z kratších oddílů, tentokrát ze dvou. I tady je zachován způsob vyprávění děje hlavním hrdinou, Maxem, původem z našeho světa, který po průchodu do paralelní reality udělal závratnou kariéru a stal se jedním z nejvýše postavených příslušníků místní tajné služby.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 5073
Cáry cti Recenze
Cáry cti
Lois McMaster Bujoldová

11. září 2008, Zdena Štouračová
Cáry cti? Čí cti? Jaké cti? Proč cáry? Aha, ono to není o Milesi Vorkosiganovi? Tak co to je? A proč vůbec najednou máme číst nějaký příběh předcházející všemu, co jsme četli dosud? Proč autorka raději nenapíše další část jeho dobrodružství?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5833
Kavárna šílenců Recenze
Kavárna šílenců
Laurell K. Hamiltonová

11. srpna 2008, Zdena Štouračová
Dlouhé čekání na další díl dobrodružství oživovatelky nemrtvých a příležitostné vyšetřovatelky zločinů a Popravčí upírů Anity Blakeové skončilo a máme ji zase tady. Už se vzpamatovala z dobrodružství v Cirkusu Prokletých, stále se jí daří uhýbat před zájmem Jeana Clauda a ještě pořád si neujasnila, co vlastně chce od vztahu s Richardem Zeemanem, učitelem a lykantropem.

Číst článek dál | Diskuze (375) | Přístupů: 8822
Sestra Alice Recenze
Sestra Alice
Robert Reed

5. srpna 2008, Zdena Štouračová
Daleko v budoucnosti, poté co se jen s největšími obtížemi podařilo zabránit totálnímu kolapsu lidstva, ukončit věčné konflikty, které vyčerpávaly zdroje, a nastolit vratkou rovnováhu, sešli se zástupci všech světů a stvořili Rodiny. A to rovnou tisíc, protože to je takové pěkně kulaté číslo, ani moc malé, aby to způsobilo přílišné zúžení variability, ani příliš veliké, aby bylo pro normální lidi nepředstavitelné. Rodiny teď zajistí, aby už nikdy nedošlo k situaci, z níž se právě jejich vytvořením lidstvo zachrání. Zamezí konfliktům, válkám a nedorozuměním.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4960
Anita Blakeová, královna zombií a lovkyně upírů Profily
Anita Blakeová, královna zombií a lovkyně upírů
rozbor série, jejíž čtvrtá část právě vychází

22. července 2008, Martin Fajkus
Ve světě, kde jsou upíři každodenní realitou, není mnoho lidí, kterých by se museli nemrtví obávat. Jsou přece rychlejší, silnější a dravější. Existuje však žena, jejíž jméno mezi nimi vzbuzuje nenávist, strach, a zároveň zvědavost. Přitom ta drobná černovláska nevypadá na první pohled nijak zvlášť nebezpečně. Upíři ale dobře vědí, proč jí přezdívají Popravčí. Přináší jim totiž smrt. Konečnou a definitivní. Seznamte se s Anitou Blakeovou…

Číst článek dál | Diskuze (133) | Přístupů: 13685
Psí zima Recenze
Psí zima
Petra Neomillnerová

16. července 2008, Zdena Štouračová
Až dosud se mi vcelku úspěšně dařilo se s tvorbou Petry Neomillnerové míjet. Pod vlivem povídky Květ skály, vydané jako součást sborníku 2005: Česká fantasy, jsem měla pocit, že její produkce prostě není moje parketa. Takže jsem se jejím knihám raději vyhýbala, jenže pak mě jejich nesporný úspěch a všeobecné nadšení konečně vyprovokovaly k tomu zjistit, co na tom, krucinál, všichni vidí. Přesto jsem k nejnovějšímu kousku z její dílny přistupovala se značnými předsudky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4951
Příběhy pro Bastet Recenze
Příběhy pro Bastet
Michal Rybka

8. července 2008, Zdena Štouračová
Příběhy pro Bastet jsou debutovou sbírkou Michala Rybky, „známého redaktora PC herních magazínů“, jak praví obálka. Herní magazíny nesleduji, takže pro mě se jednalo o jméno zcela neznámé a netušila jsem, co od této sbírky očekávat. Název sám i ilustrace na obálce evokovaly atmosféru Egypta, i když spíše období dozvuků jeho slávy v koptské společnosti, nikoli klasickou dobu faraónů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4048