Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.
S každou knihou se snažím být lepší a lepší Rozhovory
S každou knihou se snažím být lepší a lepší
říká autorka Dcery hvězd Michaela Burdová

13. května 2018, Nela Libovická
Michaela Burdová je zkušenou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Od vydání její první knihy a začátku úspěšné série Poselství už uběhlo deset let a za tu dobu se jen této knihy prodalo skoro dvacet tisíc výtisků.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2532
„Nejsem tu od toho, abych zachraňoval svět – já se tu chci jen bavit,“ Rozhovory
„Nejsem tu od toho, abych zachraňoval svět – já se tu chci jen bavit,“
přiznává Chuck Palahniuk, autor Klubu rváčů

13. října 2016, Sabina Dudová
Světla zhasla a do ticha se začal ozývat předčítající hlas: „Hospodin viděl, jak se na Zemi množí lidské zlo. Země byla v božích očích zkažená a plná násilí. A jemu Bůh řekl: „Se všemi smrtelníky je konec, a tak je zničím i se Zemí.“ Veškeré tvorstvo na Zemi, vše, co se hýbe, zahynulo. Ptactvo i dobytek, zvěř i veškerá havěť hemžící se po zemi i všichni lidé.“ To není poslední soud – to je Klub rváčů 2.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3287
Kup si to, nebo si tě najde můj rezavý hák! Rozhovory
Kup si to, nebo si tě najde můj rezavý hák!
doporučuje Petr Schink svou novou knihu Jak lvové

28. ledna 2016, Jan Červenka
Píše steampunk a retrofuturistické detektivky, tedy žánry, které u nás nemají velkou tradici. Nešetří dekadentními, ba dokonce zvrhlými scénami. A svou novou knihu propaguje velmi přímočaře. Petr Schink. Vyzpovídali jsme ho za vás.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4564
Žabák je hrdinou, jakým jsem chtěl být, ale obával jsem se jím stát Rozhovory
Žabák je hrdinou, jakým jsem chtěl být, ale obával jsem se jím stát
říká autor Cesty hněvu Antoine Rouaud

19. června 2014, Martin Fajkus
Už z těchto slov je patrné, že má francouzský spisovatel k Žabákovi velmi blízko. Není sice tak dobrý bojovník jako on a je mnohem jednodušší mu nahnat strach, ale hrdina toho od něj dostal hodně. Co konkrétně? Stačí se ho jen zeptat…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4088
Je tu slušná šance prožít postapokalyptickou reality show Rozhovory
Je tu slušná šance prožít postapokalyptickou reality show
naznačuje Vladimír Šlechta

21. dubna 2014, Martin Fajkus
Jedním dechem však dodává, že bohužel jen pro ty, kterým se podaří přečkat Apokalypsu. Než se tak stane, mohou o tom lidé aspoň číst. Nebo třeba i psát, tak jako to dělá on sám.

Číst článek dál | Diskuze (115) | Přístupů: 12155
Čtenáře by zklamalo, kdyby se mí hrdinové dali na pokání Rozhovory
Čtenáře by zklamalo, kdyby se mí hrdinové dali na pokání
rozhovor s Petrou Neomillnerovou

6. dubna 2014, Martin Fajkus
Spisovatelka Petra Neomillnerová pokládá sex, erotiku a lechtivé scény tak trochu za svou „obchodní značku“. A čarodějka Moire, hlavní hrdinka jejího cyklu Písně čarodějky, jí s vědoucným úsměvem přitakává.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3567
„Jsem nejlepší, nejchytřejší, nejkrásnější a nejskromnější. Teda asi,“ Rozhovory
„Jsem nejlepší, nejchytřejší, nejkrásnější a nejskromnější. Teda asi,“
říká nový šéfredaktor Pevnosti

18. prosince 2013, Jan Nohovec
Časopis Pevnost, nejčtenější tuzemské médium o fantasy a sci-fi změnilo s lednovým číslem roku 2014 logo, obálku i šéfredaktora. Josef Horký, který nově bude zasedat na redakčním Železném trůnu, prozradil Fantasyi, proč si Alžběta Lexová a Tomáš Němec vybrali za svého nástupce právě jeho či co s časopisem plánuje do budoucna.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3984
Spisovatel prostě nemá nikdy volno! Rozhovory
Spisovatel prostě nemá nikdy volno!
rozhovor s Michaelem A. Stackpolem

8. září 2013, Martin Fajkus
Tak popisuje jednu z mála stinných stránek spisovatelského řemesla Michael A. Stackpole. Neustále se totiž objevují nové myšlenky, představy a nápady, které se s větší či menší vehemencí dobývají do jeho hlavy. Je to však jen malá daň za neuvěřitelné množství svobody, které autorovi umožňuje vytvářet nové světy, postavy i dobrodružství, o kterých ví, že když je zpracuje opravdu dobře, čtenáři si je zamilují stejně jako on sám. A to za všechnu tu dřinu rozhodně stojí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3795
Kormak má mnohem blíže k Solomonu Kaneovi než ke Geraltovi z Rivie! Rozhovory
Kormak má mnohem blíže k Solomonu Kaneovi než ke Geraltovi z Rivie!
rozhovor se spisovatelem Williamem Kingem

21. dubna 2013, Martin Fajkus
Tak charakterizuje hlavního hrdinu své nejnovější knihy Zloděj těl skotský spisovatel a fantasta William King, který své příběhy už zase spřádá v naší stověžaté matičce Praze. Ostatně, sám se hrdě hlásí k trvalému „postižení“ příběhy meče a magie (sword & sorcery), jehož předním představitelem je právě Robert E. Howard, duchovní otec takových borců jako Kane, Kull či Conan. A právě proto Kormak kráčí v jejich stopách. Vždyť je to přece hrdina, který se při svých misích toulá světem, loví monstra, bojuje se zlými čaroději a příležitostně potkává krásné dívky…

Číst článek dál | Diskuze (125) | Přístupů: 4636
Jsme zkrátka úderníci, říká šéfredaktorský tým o tom, jak se jim povedlo znovu postavit Pevnost Rozhovory
Jsme zkrátka úderníci, říká šéfredaktorský tým o tom, jak se jim povedlo znovu postavit Pevnost
rozhovor s Alžbětou Lexovou a Tomášem Němcem

12. března 2013, Jan Nohovec
Časopis Pevnost je po lednovém vyhlášení konce zpátky a tento pátek, 15. března 2013, vychází jeho nové číslo. „V první řadě se omlouváme, že bylo z naší strany tak dlouho ‚ticho po pěšině‘, ale byly to poměrně náročné dva měsíce,“ prohlásila redakce na své facebookové stránce. Na otázky, co se vlastně stalo a jak bude nyní nová Pevnost vycházet, odpověděli pro Fantasyi ti nejpovolanější.

Číst článek dál | Diskuze (96) | Přístupů: 5474
„Lidem uniká, že Vrána je především milostný příběh,“ říká James O‘Barr, autor komiksové Vrány Rozhovory
„Lidem uniká, že Vrána je především milostný příběh,“ říká James O‘Barr, autor komiksové Vrány
Reportáž z návštěvy v Praze

31. října 2012, Sabina Dudová
Občas se stavá, že velká tragédie dá vzniknout velkému dílu. James O‘Barr ve svých osmnácti letech přišel o svou snoubenku při automobilové nehodě. S přáním zapomenout na velkou bolest nastoupil na dva roky k námořnictvu. To však jeho zármutek a velký vztek nezmírnilo. A tak, od roku 1981, postupně vznikala Vrána. Komiks, román v obrazech, milostný příběh o mrtvém muži mstícím se za smrt své snoubenky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5061
Velká elfí revoluce začala! Rozhovory
Velká elfí revoluce začala!
rozhovor s Chrisem Evansem

16. října 2012, Martin Fajkus
Způsobil ji kanadský spisovatel Chris Evans. Tomu se zdálo, že už bylo dost příběhů, v nichž se moudří a laskaví elfové objímají se stromy, takže se vydal hledat alespoň jednoho, který by k „živému“ dřevu tak pozitivní vztah neměl. A objevil Konowu Rychlého draka, který místo luku preferuje svoji mušketu a na stromy se dívá jen jako na hromadu dříví. Evans konečně získal hrdinu, a tak se Železní elfové zanedlouho mohli vydat na pochod do srdcí čtenářů. Co by na ně asi řekl profesor Tolkien?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5089
PŘEDSTAVY O KRÁSNÉM CHLAPOVI, CO ŠETŘÍ OBLEČENÍM, MÁM POŘÁD Rozhovory
PŘEDSTAVY O KRÁSNÉM CHLAPOVI, CO ŠETŘÍ OBLEČENÍM, MÁM POŘÁD
říká v rozhovoru pro Fantasyu M. T. Majar

4. srpna 2012, Renata Heitelová
Na druhém konci pomyslného stolečku sedí M. T. Majar, autorka romantického erotického příběhu o striptérech z Chicaga Hot Boys, vydaném v polovině července nakladatelstvím Fantom Print. Její prvotina se právě stala naprostým elektronickým bestsellerem na serveru Palmknihy, tak jsme se autorky zeptali na její dojmy a plány do budoucna.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 5291
S HRDINY SVÝCH PŘÍBĚHŮ NEMÁM ŠPETKU SLITOVÁNÍ! Rozhovory
S HRDINY SVÝCH PŘÍBĚHŮ NEMÁM ŠPETKU SLITOVÁNÍ!
rozhovor s Alexem Drescherem

27. července 2012, Martin Fajkus
To bez sebemenších rozpaků přiznává Alex Drescher. Názorným příkladem je třeba cyklus Prolnutí, kde se hlavní hrdina prvního románu Tovaryš ocitá v nebezpečí smrti tolikrát, až je s podivem, že se mu vůbec daří zůstat naživu a v jednom kuse. Jenže Drescherovy postavy nejsou žádní zelenáči a umí se o sebe postarat. To se však brzy může změnit. Na pulty knihkupectví totiž právě dorazilo druhé Prolnutí s poněkud tajemným názvem – Jeden z devíti…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5229
SNAŽIL JSEM SE PŘILÁKAT SVÉHO SYNA KE ČTENÍ KNIH Rozhovory
SNAŽIL JSEM SE PŘILÁKAT SVÉHO SYNA KE ČTENÍ KNIH
vzpomíná na okolnosti vzniku Hraničářova učně John Flanagan

20. dubna 2012, Martin Fajkus
Po dobu pěti měsíců psal John Flanagan týden co týden jeden příběh, jehož hrdinou byl mladík Will z hradu Redmont. Ten jako hraničářský učeň prožívá spousty nebezpečných dobrodružství. A jeho originální taktika měla nečekaný úspěch. Willovy příběhy přitáhly ke čtení nejen autorova syna, ale také tisíce dalších teenagerů po celém světě.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5389
NĚKDY PROSTĚ JEN ČUČÍM DO MONITORU A POFŇUKÁVÁM SI, říká Míla Linc Rozhovory
NĚKDY PROSTĚ JEN ČUČÍM DO MONITORU A POFŇUKÁVÁM SI, říká Míla Linc
rozhovor s Mílou Lincem

30. března 2012, Vojtěch Hamerský
Míla Linc, narozený 13. října 1982 v Praze, je českým autorem fantasy literatury. V počátcích své tvorby se stal známý díky povídkám, v nichž se objevuje dobrodruh Roggeveev. Kromě povídek má také na svědomí knihy Stín Černého hvozdu a Mrtví muži netančí, Absolutní spravedlnost (série Mark Stone) a příručky Středověký svět a Středověký svět 2. Pro Fantasyu ho vyzpovídal Vojtěch Hamerský.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4552
CHTĚL JSEM BÝT NÁJEMNÝM ŽOLDNÉŘEM A ILONA ZASE SLAVNOU VĚDKYNÍ Rozhovory
CHTĚL JSEM BÝT NÁJEMNÝM ŽOLDNÉŘEM A ILONA ZASE SLAVNOU VĚDKYNÍ


2. března 2012, Martin Fajkus
Tak vzpomíná na dětské sny Andrew Gordon, mužská polovina spisovatelského dua skrývajícího se za pseudonymem Ilona Andrews. Výsledkem jejich přání bylo, že ona začala studovat biologii na univerzitě a on vstoupil do armády. Dokonce ani když jim bylo dvacet, si nedokázali představit, že by se někdy mohli živit psaním knih. A přece právě to dělají. Jejich drsná žoldačka se svérázným pojetím cti Kate Danielsová totiž láme na počkání srdce čtenářů po celém světě. A koho neuloví ona, toho dostane Pán šelem Curran. Prvními obětmi byli přitom sami autoři. Ne že by si tedy stěžovali, jsou to přece profesionálové…

Číst článek dál | Diskuze (5) | Přístupů: 5570
KAŽDÝ SI POTŘEBUJE SÁHNOUT NA DNO, ABY VĚDĚL, CO SE MŮŽE STÁT, říká majitel nakladatelství Brokilon Rozhovory
KAŽDÝ SI POTŘEBUJE SÁHNOUT NA DNO, ABY VĚDĚL, CO SE MŮŽE STÁT, říká majitel nakladatelství Brokilon
rozhovor s Robertem Pilchem

13. ledna 2012, Renata Heitelová
Robert Pilch se narodil v roce 1976 v Ostravě. Při studiu na Matičním gymnáziu se sice věnoval divadlu, baskytaře i školnímu časopisu, pracoval s dětmi v Turistickém oddíle mládeže, nakonec však stejně jako jeho rodiče zakotvil u vydávání fantastických knih. Majitel nakladatelství Brokilon, překladatel, redaktor, brankář fotbalového týmu Pevnosti, otec dvou dětí s nádhernými českými jmény Anežka a Přemysl, nejen tím vším je Robert Pilch.

Číst článek dál | Diskuze (17) | Přístupů: 6438
„CONAN PŘIŠEL AŽ MNOHEM POZDĚJI,“ vzpomíná na literární inspirace hvězda historické fantasy Juraj Červenák Rozhovory
„CONAN PŘIŠEL AŽ MNOHEM POZDĚJI,“ vzpomíná na literární inspirace hvězda historické fantasy Juraj Červenák
PR

8. ledna 2012, Karel Benedikt
To, že Pevnost, známý měsíčník zaměřený na fantastiku literární, filmovou i herní, je časopis, který rád experimentuje, dokazuje i lednové číslo ročníku 2012. Kromě řady novinek přineslo také první část v pořadí již druhého pevnostního románu na pokračování. Po Renčínově Labyrintu se na stránky oblíbeného magazínu probil pistolník Callahan, přezdívaný Chřestýš, který se bude ve fantasy westernu Juraje Červenáka potýkat se zlověstnou bránou duchů…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5788
„Už od chvíle, kdy jsem se naučila číst, jsem ležela v knížkách, Rozhovory
„Už od chvíle, kdy jsem se naučila číst, jsem ležela v knížkách," říká Monika Jupová
rozhovor s Monikou Jupovou, redaktorkou edice Trifid

9. prosince 2011, Michaela Křivánková
Zajímá vás, čím musí dílo projít ještě před tím, než doputuje na pulty knihkupectví? V tom případě je pro vás tento rozhovor jako stvořený. Díky redaktorce nakladatelství Triton, Monice Jupové, máte jedinečnou příležitost nakouknout za oponu vydávání knih v České republice.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5842
U MAGICKÝCH KNIH ODPOČÍVÁM, JSOU TO TAKOVÉ MOJE „KUCHAŘKY“ Rozhovory
U MAGICKÝCH KNIH ODPOČÍVÁM, JSOU TO TAKOVÉ MOJE „KUCHAŘKY“
rozhovor s Petrou Neomillnerovou + ukázka z knihy Hon na lišku

22. listopadu 2011, Renata Heitelová
V nakladatelství Epocha vychází Petře Neomillnerové další kniha o rusovlasé čarodějce Moire. Po čtyřech letech se oblíbená česká autorka vrací k Písním čarodějky druhým dílem Hon na lišku. Přečtěte si s ní rozhovor a ukázku z knihy Hon na lišku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4743
Ostravský patriot stojící u zrodu webu Fantasya.cz Rozhovory
Ostravský patriot stojící u zrodu webu Fantasya.cz
rozhovor s Jiřím Popiolkem

4. listopadu 2011, Renata Heitelová
Jiřího Popiolka známe v současnosti jako uznávaného publicistu, redaktora časopisu Pevnost, redaktora nakladatelství Fantom Print a jeho webu Fantasya.cz (Fantasyi v letech 2006–2010 šéfoval). Dříve působil v časopise RAMAX a Magazínu F&SF. Jako jazykového korektora ho najdeme v tiráži bezpočtu fantasy a sci-fi knih. Jenže knižní svět není jediný, jímž se ubírají jeho kroky…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5615
VYTASIL BYCH KATANU A VEDL RODINU I PŘÁTELE DO BEZPEČÍ! Rozhovory
VYTASIL BYCH KATANU A VEDL RODINU I PŘÁTELE DO BEZPEČÍ!
rozhovor s Jonathanem Maberrym

12. září 2011, Martin Fajkus
Tak jednoznačně odpovídá na otázku, co by dělal, kdyby skutečně nastal útok zombií, americký spisovatel Jonathan Maberry. Ostatně, už mnoho let se zabývá japonskými bojovými uměními, takže zmíněná katana by se v jeho rukou stala zcela jistě smrtonosnou zbraní. Obdobný přístup k problému zombií má i hrdina jeho románu Pacient Nula, Joe Ledger. Jen místo ostré čepele dává přednost velkorážním pistolím. Inu, někdo má rád vdolky, jiný zase holky…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4302
LEŽEL JSEM JEN PÁR CENTIMETRŮ OD HERBERTA… Rozhovory
LEŽEL JSEM JEN PÁR CENTIMETRŮ OD HERBERTA…
rozhovor s E. E. Knightem

1. července 2011, Martin Fajkus
vzpomíná s potutelným úsměvem Eric E. Knight na den, kdy poprvé viděl svou vlastní knihu na pultech knihkupectví. Měl přitom neodbytný dojem, že někdo někde udělal velkou chybu, a dříve nebo později se zjistí, že on vlastně do společnosti všech těch skvělých spisovatelů kolem vůbec nepatří. Ovšem čtenáři měli naštěstí jiný názor. A tak můžeme Knightovy knihy dál nacházet vedle těch, které napsali Heinlein, Asimov či třeba Cherryhová.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4208
„Z BEZPEČÍ MÉ PRACOVNY MI UPÍŘI A VLKODLACI PŘIPADAJÍ ZÁBAVNÍ,“ Rozhovory
„Z BEZPEČÍ MÉ PRACOVNY MI UPÍŘI A VLKODLACI PŘIPADAJÍ ZÁBAVNÍ,“
říká americká spisovatelka Patricia Briggsová

18. ledna 2011, Martin Fajkus
Přiznává však, že kdyby tito tvorové byli skuteční, měla by z nich strach. Proto je ráda, že se s nimi setkává jen prostřednictvím své fantazie. To pro Mercy Thompsonovou jsou upíři a vlkodlaci každodenní realitou, která podstatně ovlivňuje její život. Docela často se totiž kvůli nim dostává do pořádného průšvihu. Ale abychom byli spravedliví, za všechny Mercyiny problémy vlastně může Patricia…

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 6470
Z GILDY HLUCHÝCH ZATÍM STRACH NEMÁM… Rozhovory
Z GILDY HLUCHÝCH ZATÍM STRACH NEMÁM…
říká mladý, nadějný autor městské fantasy Pavel Renčín

8. prosince 2010, Martin Fajkus
Jenže ve světle podivných událostí, které provázejí vydání jeho nejnovější knihy nazvané Labyrint, se zdá, že možná bude muset v nejbližší době svůj postoj přehodnotit. Román měl totiž vyjít už před několika týdny, ovšem těsně před jeho distribucí se zjistilo, že v knize z neznámého důvodu chybí podstatná část textu. Bylo to pouhé nedopatření, nebo pečlivě promyšlená ukázka moci, jež má Renčínovi naznačit, že vládcové pražské kanalizace mají „dlouhé“ prsty?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6280
Můj vztah se sukubou je čistě platonický Rozhovory
Můj vztah se sukubou je čistě platonický
rozhovor s Martinem Darionem Antonínem

18. září 2010, Martin Fajkus
Nestává se často, aby do luhů a hájů české fantastiky zabloudila skutečná a nefalšovaná sukuba, která je přímo ztělesněním těch nejdivočejších pubertálních snů. (A když už jsme u toho, nejen pubertálních.) Takže si Fantasya rozhodně nemohla nechat ujít tuto příležitost a pokusila se ji kontaktovat s úmyslem získat exkluzivní rozhovor. Nutno říci, že Lilien/Kariela byla neobvykle vstřícná, a ihned souhlasila. Věc však měla jeden drobný háček. Za těch pár desítek vět ze smyslně vykrojených úst od nás ona neřestně sličná diva požadovala protislužby takového druhu, že se někteří z nás červenali až za ušima, zatímco jiným vstávaly vlasy na hlavě hrůzou. Proto jsme raději zvolili plán „B“ a své všetečné otázky směřovali na muže, který má k inkriminované sukubě asi nejblíže – známého českého fantastu a snílka Martina D. Antonína čili Dariona. Ten její eskapády zachytil v trilogii Da­emonica, jejíž první část Pekelný nářez před nedávnem vyšla v nakladatelství Straky na vrbě.

Číst článek dál | Diskuze (14) | Přístupů: 6132
Bývám obviňován, že jsem chronický optimista Rozhovory
Bývám obviňován, že jsem chronický optimista
rozhovor s Brandonem Sandersonem

12. srpna 2010, Martin Fajkus
Tvrdí s úsměvem americký spisovatel Brandon Sanderson A okamžitě přiznává, že to bude asi pravda. Proto také tíhne k vytváření optimisticky pojatých postav. Tak trochu výjimkou je ovšem trilogie Mistborn, což je temná fantasy, jejíž děj se odehrává v pochmurném světě, kterému vládne neúprosný diktátor. Ale i tady, uprostřed hrůzy, děsu a brutality, existuje naděje. Protože zabít naději vyžaduje víc než jen tisíc let tyranie…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3942
Vojáci ve válce nebojují za vlajku či proti tyranům, ale za sebe navzájem Rozhovory
Vojáci ve válce nebojují za vlajku či proti tyranům, ale za sebe navzájem
rozhovor s Robertem Buettnerem

12. dubna 2010, Martin Fajkus
Možná že vám toto tvrzení bude připadat trochu zvláštní, ale stačí si přečíst román Sirotčinec, abyste pochopili, co tím měl Buettner na mysli. Dobře si totiž uvědomuje, že ve válkách příliš často umírají lidé, kteří si to vůbec nezaslouží. Přesto chápe, že existují věci, za které stojí bojovat, prolévat krev a dokonce i umírat.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3203
Se střelnou zbraní vyrobíš větší hromadu mrtvol mnohem rychleji! Rozhovory
Se střelnou zbraní vyrobíš větší hromadu mrtvol mnohem rychleji!
rozhovor s Petrem Schinkem

19. března 2010, Martin Fajkus
To je podle Petra Schinka jeden z důvodů, proč hrdinové jeho příběhů sahají raději po pistolích, puškách či automatech než mečích a dýkách. A hlavní postava jeho nejnovější knihy mu dává za pravdu. Fastynger van Hauten je pistolník, který to se svými opakovacími pistolemi značky Sterlinger opravdu umí. Což je nadání, které se mu v drsném okolním světě více než hodí. Obzvláště, když ho jeho stvořitel nutí vrhat se z jednoho šíleného dobrodružství do dalšího, ještě šílenějšího. Nemusím ani dodávat, že téměř vždy mu jde o život…

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4850