Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Magie útočí (Kate Daniels 3) ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Magie útočí (Kate Daniels 3), Ilona Andrews

Andrews Ilona: Kate Daniels 03 - Magie útočí

Žoldačka Kate Danielsová má jen minimum přátel. Pokud však na ně někdo sáhne, před její pomstou ho nezachrání ani ta nejmocnější zbraň. Zmlátit vlkodlaka Dereka na kaši a zalít ho stříbrem, to si někdo řekl o pořádný malér.

Půlnoční hry jsou zakázané všem kožoměncům v Atlantě zákonem Pána šelem. Šéf bezpečnosti Smečky Jim přesto do her nasadil špiona – mladého vlkodlaka Dereka, aby odhalil, kdo zabíjí kožoměnce ve městě. Derek se však zamiloval, mozek poslal na dovolenou a málem skončil pod drnem. Kate pozoruje jeho nehybné tělo v nádrži s léčebným roztokem a ví, že pokud se ten mladý blázen vůbec probudí a fyzicky uzdraví, stále nad ním bude viset Damoklův meč v podobě šílenství. Skončí-li jako nemyslící vraždící lupus, bude na Pánovi šelem, aby ho zabil.

Ač Kate tvrdí (hlavně sama sobě), že k arogantnímu Curranovi nic necítí, před touhle bolestí by ráda Pána šelem ušetřila, vždyť Derek je pro něj skoro jako syn. V Půlnočních hrách však jde o mnohem víc, než se zdálo na první pohled, a tak je v aréně nucena bojovat i Kate s Curranem. Vedle sebe, ne proti sobě. Copak by si čtenář po přečtení Magie mrtvých a Magie spaluje ještě mohl myslet, že by si ti dva šli po krku?

Manželé Gordonovi, skrývající se za pseudonymem Ilona Andrews, tentokrát vystavěli zápletku velmi přímočaře. Kate neběhá jako minule od čerta k ďáblu a neztrácí čtenáře po cestě, jde pevně za svým cílem – pomstít Dereka a porazit nepřátelské Smrtonoše v ringu, aby se nemohli zmocnit magické trofeje pro vítěze her, což by mělo pro kožoměnce nedozírné následky.

Andrews Ilona: Kate Daniels 01 - Magie mrtvých

Série Kate Daniels:

 1. Magic Bites (2007, č. Magie mrtvých, Fantom Print, 2011) – ukázka z knihy, recenze (Renata Heitelová), recenze (Bohdan Volejníček)
 2. Magic Burns (2008, č. Magie spaluje, Fantom Print, 2011) – ukázka z knihy, recenze (Renata Heitelová), recenze (Michaela Křivánková)
 3. Magic Strikes (2009, č. Magie útočí, Fantom Print, 2011) – exkluzivní ukázka
 4. Magic Bleeds (2010)
 5. Magic Slays (2011)

Velkým plusem třetího dílu Magie útočí je objasnění minulosti a rodinných vazeb hlavní hrdinky. To, co bylo už párkrát naznačeno a z čeho si mohl čtenář určitou představu vytvořit, je tentokrát už černé na bílém. Takže se dozvíme, co je zač ten legendární Roland, co má s Kate společného, a proč vlastně Kate pálí vše, na čem ulpí její krev. Proč to autoři skrze hlavní hrdinku nesdělili čtenáři už v prvním díle, mi zůstává trochu záhadou, možná chtěli trochu zvýšit napětí, ale to snad ani tahle série nepotřebuje. Knihy se čtou samy a každý další příběh je akčnější a nápaditější než ten předchozí.

Jak už jsme si za dva díly zvykli, ve svižném a čtivém vyprávění nechybí sarkastický humor hrdince vlastní. Námluvy mezi Kate a Curranem jsou hrou kočky s myší a peprně okořeňují jinak především akcí nabitý příběh. Ač hlavní dvojice dění dominuje, autoři neopomíjejí ani další postavy. Jim, Derek, Andrea, Rafael, Teta Bé, Mahon i Saimon se stávají čím dál výraznějšími charaktery série, dotvářejí barvitost příběhu, takže se čtenář nenudí ani ve chvílích, kdy Curran zrovna Kate nesekunduje.

Briggs Patricia: Mercedes Thompson 6 - Říční znameni

Redakce Fantasye doporučuje podobné série:

Na poli urban fantasy se série o Kate Danielsové vyšplhala mezi to nejlepší, co u nás vychází – příběh se čte jedním dechem, napětí drží čtenáře u stránek, sympatické postavy si získají rychle jeho přízeň, jiskry mezi ústřední dvojicí hrozí sežehnutím stránek, zápletky nejsou jen vedlejší linkou k romanci. Jediným negativem je vysoká návykovost, takže po přečtení třetí knihy, což nezabere vzhledem k rychlému spádu moc času, už budeme toužit po dalším pokračování. Kate totiž už servíruje večeři.

 • Andrews, Ilona: Magie útočí
 • Fantom Print; 2011
 • Překlad: Hana Šimečková
 • Obálka: Adam Dragon
 • 272 stran; 259 Kč (v e-shopu Fantasye již za 233 Kč)

Ilona Andrews v pěti bodech:

 1. Ilona Andrews je pseudonym manželské dvojice Ilony (*1976) a Andrewa (*1970) Gordonových.
 2. Ilona pochází z Ruska, Andrew sloužil v americké armádě, poznali se na univerzitě.
 3. Společně píší urban fantasy a pracují hlavně na dvou sériích: Kate Daniels a The Edge, která je v romantičtěj­ším duchu.
 4. První román Magie mrtvých (2007) byl čtenáři dobře přijat a jeho pokračování Magie spaluje (2008) dosáhl na 32. místo na žebříčku bestsellerů dle NY Times.
 5. V současnosti bydlí v Oregonu s dvěma dětmi.
1. února 2012, Renata Heitelová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Kate Daniels 03 - Magie útočí

Kate Daniels 03 - Magie útočí
Vložit do pytle na zboží  Koupit 259 Kč 181 Kč