Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Past v čase, Kuttner Henry

Kuttner Henry: Past v čase
Název:   Past v čase
Autor:   Kuttner Henry
Žánr:   scifi
Počet stran:   365
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Epocha
Překladatel:   Pavel Medek a Richard Podaný
Autor obálky:   Michael Whelan

Běžná cena:   329 Kč
Naše cena:   296 Kč
Sleva:   33 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Třináct povídek tohoto souboru skládá hrubý, zrnitý, a přece snadno rozpoznatelný portrét jednoho z významných povídkářů žánru science fiction: od romantických počátků, které výmluvně zastupuje novela „Past v čase“, přes úsměvné povídky „Byl jednou jeden trpaslík“, „Bytová krize“ či „Linka do zítřka“, jež si oblíbili autoři jako Ray Bradbury či Robert Bloch, až po smělé originální myšlenky v příbězích „Kamufláž“, „Zkušební pilot“ či „Doma je lovec“, které naopak miloval slavný Philip K. Dick a navazoval na ně ve svém vlastním díle, Kuttnerova originalita ovlivnila nejen tyto autory, ale i desítky jiných a pro editory i čtenáře je dodnes malým dobrodružstvím oprašovat tyto zasuté klenoty americké science fiction. * Henry Kuttner (1915–1958) byl zpočátku ovlivněn H. P. Lovecraftem a Robertem E. Howardem. Pod jejich vlivem začal psát horory a příběhu typu meč & magie. Záhy však proslul v žánru science fiction, i když své nejlepší práce publikoval pod četnými pseudonymy, z nichž nejslavnější byly Lewis Padgett a Lawrence O’Donnell. Bezmála legendární je autorská spolupráce s jeho ženou C. L. Mooreovou, s níž napsal dohromady množství výtečných povídek. U nás vyšel zatím jediný sborník jeho povídek Čarovný svět Henryho Kuttnera a tento na něj svým pojetím navazuje.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Past v čase, Kuttner Henry
zarw - 03. 02. 2009 13:13

Henry Kuttner je jistě mistrem povídek, především těch mírně hororových a strašidelných. Důkazem je tomu i sbírka Past v čase, se kterou se dostáváme do rozličných životních zauzlení, ať už zabloudíme do dolů k hrubým trpaslíkům a zosnovujeme vzpouru nebo se rozhodneme pěstovat štěstí v kleci na ptáky. Všechno velice originální kousky se špetkou humoru a nadsázky, tedy až na jednu výjimku: první povídka, podle níž nese celá sbírka název, mi opravdu připadala jako Past v čase, jako by se autor zasekl někde v minulosti u tématu naprosto nepromlouvajícího ke čtenáři, ale každému dle jeho chuti.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 268 Kč
 258 Kč
 188 Kč
 251 Kč
 251 Kč
 269 Kč
 206 Kč
 143 Kč
 323 Kč
 259 Kč
 251 Kč
 139 Kč