Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Božská invaze, Dick Philip K.

Dick Philip K.: Božská invaze
Název:   Božská invaze
Autor:   Dick Philip K.
Žánr:   scifi
Počet stran:   260
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Argo
Překladatel:   Filip Krajník
Autor obálky:   Pavel Růt

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   258 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Božskou invazi, druhý díl své gnostické „božské“ trilogie, napsal Dick na sklonku života v roce 1980 a tematicky jí navazuje na svůj předchozí román Valis. V Božské invazi, odehrávající se dvě stě let po událostech zachycených ve Valisu, nechává Dick Boha prohrát souboj se zlem a anděla zla Beliála ovládnout svět. Jedinou nadějí se stává návrat Boha ve formě chlapce počatého kolonistkou nehostinné planety vzdáleného hvězdného systému CY30-CY30B. Podaří se novodobému mesiáši porazit Beliála a všechny jeho pozemské kliky a vymanit lidstvo ze zóny zla? Božská invaze je románem o hledání Boha, člověka a božské podstaty v lidech.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Božská invaze, Dick Philip K.
BoriHokr - 29. 05. 2009 11:46

Povedená teologická hříčka plná absurdního humoru, který vychází nejen z parafrází Bible a disputací na témata jako je Tóra, spasení a věčný boj dobra se zlem. střídání realit, aktivní Bůh, cesta od sci-fi k náboženskému románu...Božská invaze je výborná kniha, která ovšem ani náhodou nebude pro každého. I když se hraje o osud světa, akce veškerá žádná (ale diskuze postav jsou napínavější než tenisové zápasy mezi Nadalem a Federerem) a i když jsme v budoucnosti, tak žádná udělátka nehrají nijak výraznou roli. Tohle je o přemýšlení a víře. Kdo na to přistoupí, může se těšit na nevšední zážitek. Druhý díl božské trilogie je prostě povedená kniha, i když ne Dickova nejlepší.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 188 Kč
 233 Kč
 251 Kč
 251 Kč
 296 Kč
 242 Kč
 233 Kč
 268 Kč
 268 Kč
 538 Kč
 259 Kč
 314 Kč