Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Tři dny do nikdy Recenze
Tři dny do nikdy
Tim Powers

15. června 2011, Zdenka Štouračová
Každá kniha Tima Powerse skýtá jistotu, že se nejedná o tuctové čtení, při jehož konzumaci je záhodno vypnout mozek a nechat se unášet akcí. Tři dny do nikdy takovému předpokladu rozhodně vůbec neodporují, naopak použití mozku je při četbě více než žádoucí. Jak by taky ne, když vše se točí kolem Alberta Einsteina, geniálního teoretického fyzika a velmi nekonvenčního člověka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2930
Pán císařů Recenze
Pán císařů
Guy Gavriel Kay

1. května 2011, Zdenka Štouračová
Ten malý kousek historie, který se G. G. Kay rozhodl vylíčit ve svých Sarantských kronikách, zahájených Plavbou do Sarantia, se uzavírá Pánem císařů. Přestože se jedná o závěrečný díl, autor neváhá do děje uvést další postavy či ty, které se Plavbou do Sarantia jen mihly, přivést do centra událostí. Jestliže se totiž zdálo, že v první části Sarantských kronik jsou vylíčeny události hýbající mapou zdejšího světa a mající nedozírný vliv na dějiny, pak Pán císařů rozhodně nepopisuje období klidu a stability.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3363
Nejtemnější cesta Recenze
Nejtemnější cesta
Guy Gavriel Kay

15. dubna 2011, Zdenka Štouračová
Většina knih tohoto autora jsou příběhy z alternativní historie, obohacené různou dávkou fantastických motivů. Jsou to také většinou uzavřené příběhy, z nichž některé se sice odehrávají ve stejném světě, ale rozhodně se nejedná o mnohodílné ságy. Výjimkou je trilogie Fionavarská tapiserie, tvořená díly s názvy Letní strom, Potulný oheň a Nejtemnější cesta.

Číst článek dál | Diskuze (107) | Přístupů: 4405
Kushielova vyvolená Recenze
Kushielova vyvolená
Jacqueline Careyová

3. dubna 2011, Zdenka Štouračová
Další část životní cesty neobyčejné osobnosti, nyní hraběnky Ph?dre nó Delauney de Montréve, je vylíčená v druhém díle trilogie. ač rozsahem odpovídající části první, zahrnuje mnohem kratší časový úsek. Přesto se nedá říct, že by se jednalo o kaši nastavenou k nepřečkání. Autorka to své hrdince totiž rozhodně neusnadňuje.

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 3881
Kořist Recenze
Kořist
Michael Crichton

18. února 2011, Zdenka Štouračová
Vydat román Michaela Crichtona je pro nakladatele téměř jistou trefou do černého. Je to autor, který skýtá jistotu, že ví, o čem píše. Navíc to dokáže podat tak, aby složitý problém pochopil i ten, kdo v daném oboru není zrovna přeborníkem. To, že se při četbě rozhodně nenudíte, to je v případě tohoto autora tak nějak samozřejmostí. Navíc, i když jeho knihy mají jednoznačně blízko k SF literatuře, je to autor natolik proslulý, že se nad nimi neošklíbají ani její nejzapřisáhlejší odpůrci.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3644
 Trix Solier Recenze
Trix Solier
Sergej Lukjaněnko

27. ledna 2011, Zdenka Štouračová
Sergej Lukjaněnko si vydobyl takovou pověst, že vydání každé další jeho knihy je předem zaručenou jistotou. Série Hlídek stejně jako dvojice Nanečisto/Načisto nebo Lukjaněnkovy vesmírné vize si u nás našly tolik nadšených obdivovatelů, že jistě ani Trix Solier se nestane komerčním propadákem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4074
(Ne)Šťastné konce Recenze
(Ne)Šťastné konce
Jim C. Hines

5. ledna 2011, Zdenka Štouračová
A pak byla svatba, a jestli neumřeli, žili šťastně až do smrti. Tak takto končí většina pohádek. Jenže – opravdu tomu tak bylo? Jak si vypravěči mohou být jisti, že svatba znamenala konec všech problémů a po ní už následoval jen pokojný život? Ze života normálních smrtelníků přece víme, že svatba sice mnohé problémy vyřeší, ale zase jiné přinese.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3663
Napořád Recenze
Napořád
Alyson Noëlová

11. prosince 2010, Zdenka Štouračová
Už z obálky je zřejmé, že Napořád je začátkem další ságy, jejíž hrdinové se poněkud vymykají běžným normám lidské společnosti. Ne, nejedná se o další dojemný příběh o těžkém životě upírů, (aspoň že tak), autorka si vybrala jiné tvory, kteří to nemají v našem materialistickém světě právě lehké.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3418
Smělý
Recenze
Smělý
Jack Campbell

13. listopadu 2010, Zdenka Štouračová
Jestliže v prvním dílu cyklu Ztracená flotila, se Jack Geary projevil jako Neochvějný, pak v tomto dílu je, opět v souladu s jeho názvem, opravdu Smělý. Ale před sebou má mnoho úkolů, které jeho schopnosti prověří na maximální možnou míru.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4959
Conan a svatyně démonů Recenze
Conan a svatyně démonů
Juraj Červenák

25. září 2010, Zdenka Štouračová
Pokud se někomu zdá, že Conanův příběh s tímto jménem již někdy viděl, není to jen náhodná shoda názvu. Ano, tento úsek Cimmeřanova života jsme měli již možnost poznat, a to vlastně hned dvakrát. I když… předchozí dvě vydání se od tohoto liší. To první nejen názvem a jménem autora, ale také po obsahové stránce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4274
Plavba do Sarantia Recenze
Plavba do Sarantia
Gay Gavriel Kay

17. září 2010, Zdenka Štouračová
V knihách Gaye Gavriela Kaye hraje společenské prostředí, v němž se odehrávají, nemalou a často přímo klíčovou roli. Nevím, jestli tak činí záměrně nebo je to jen náhoda, ale pro většinu svých románů si vybral společnosti, které jsou již za zenitem své slávy a spějí k nevyhnutelnému úpadku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4274
Zápalné oběti Recenze
Zápalné oběti
Laurell K. Hamilton

29. srpna 2010, Zdenka Štouračová
Ve světě, kde kožoměnci, upíři a jiní nemrtví mají všechna občanská práva, není nejjednodušší vyhýbat se potížím. A je jedno, jestli ty potíže vznikly proto, že nejste obyčejný člověk nebo právě kvůli tomu, že obyčejný člověk jste. A Anita Blakeová, která je i není obyčejná, má asi na potíže funkční magnet. Jak jinak by se mohlo stát, že většina jejích dobře míněných a (většinou) zcela legálních střetů se světem nemrtvých vyvolává nikoli uklidnění, ale naopak potíže nové.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4882
Wilth Ahwa Recenze
Wilth Ahwa
L. Kučerová, Z. K. Holub, Z. Beneš, M. Brabec, J. Č. Galeta, M. Linc

27. července 2010, Zdenka Štouračová
Soubor sedmi povídek, dvou doprovodných textů a jedné foto-eseje se shodnou hlavní hrdinkou – i tak by se dala popsat ZonerPressem vydaná kniha Wilth Ahwa. Ovšem stejně tak je možné tuto knihu označit přímo slovy autorů, tedy jako poctu řece, která měla v historii už mnoho jmen a kterou my dnes nazýváme Vltavou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4265