Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Výsledky prvního kola Školy recenzentů ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Výsledky prvního kola Školy recenzentů, únor – březen 2008

Fantasya logo (full)

Dlouho očekávané výsledky prvního kola Školy recenzentů jsou zde. Že nakonec vůbec nešlo o nějak zvlášť jednoznačnou záležitost, ukazují i bodové součty umístění jednotlivých recenzí u porotců.

A porotci také začneme. Bylo jich jako u Karla Poláčka pět, přičemž jeden si přál zůstat v anonymitě. Dalším čtyřem zveřejnění nevadilo, takže se s jejich jmény můžete seznámit i vy: spisovatelka a publicistka (především magazínu Pevnost) Petra Neomillnerová; šéfredaktor Pevnosti a autor dvou příběhů o agentovi JFK Tomáš Němec; zástupce šéfredaktora Fantasye a redaktor Pevnosti, který přispívá třeba i do Ikarie nebo Score, Martin Fajkus; šéfredaktor Fantasye a redaktor Pevnosti Jiří Popiolek.

Systém bodování byl jednoduchý. Každý porotce seřadil recenze od nejlepší po nejhorší a do celkové tabulky se pracím započítal součet všech jejich umístění. Konečné výsledky jsou nakonec takovéto:

1. Jenny: Tim Powers – Plout na vlnách podivna – 10 bodů
2. Wlacho: Tim Powers – Stáčení temného piva – 12 bodů
3. jindra_strelec: Lois McMaster Bujoldová – Prokletí Chalionu – 15 bodů
4. Norek: ant. – Zrození Modrého měsíce – 19 bodů
5. Widlák: Jeff Noon – Vurt – 23 bodů
6. jindra_strelec: Lois McMaster Bujoldová – Ochránkyně duší – 26 bodů
7. Carlos: Brandon Sanderson – Elantris – 32 bodů

Jelikož v dubnu nedorazil minimální počet recenzí potřebný k tomu, aby proběhlo další kolo, ještě pořád se zájemci mohou zúčastnit (pravidla najdete zde). Opět platí to, co minule – až bude recenzí na konci měsíce pět, kolo se uzavře a začne se zase hodnotit.

Vítězka Jenny postupuje se svou recenzí na Plout na vlnách podivna do finále a zároveň získává knihu dle vlastního výběru v hodnotě do 300 Kč.

6. května 2008, redakce Fantasye

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).