Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Motivační cvičení světa Živých mrtvých pokračuje ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Motivační cvičení světa Živých mrtvých pokračuje, Robert Kirman: Co přijde pak (Živí mrtví 18)

Kirkman Robert a Adlard Charlie: Živí mrtví 18 - Co přijde pak

Osmnácté pokračování kultovního komiksu vrací do hry naději. Už poněkolikáté, ale funguje to stále.

Celý svět začíná nervóznět. Tedy alespoň ta část, která si libuje ve sledování nekonečného boje s oživlými mrtvolami a živými, kteří by měli být pro dobro ostatních mrtví. Už v neděli 23. října 2016 začne sedmá řada televizního seriálu, který před letní pauzou sledovalo každou neděli kolem třinácti milionů lidí. Zákeřně otevřený konec poslední epizody naznačuje, že by sledovanost mohla ještě stoupat. To čekání může zkrátit osmnáctý svazek komiksu, který stál seriálu předlohou. Děj televizní série je oproti českému tištěnému vydání lehce napřed, po 23. říjnu se ale pozice prohodí.

Scénárista Robert Kirkman opět vrací do hry jeden z největších triumfů celé série – naději. Právě ta dělá příběh Nicka Grimmese a jeho skupiny přeživších fascinujícím a návykovým. Kde stále berou chuť žít? Proč mají pořád potřebu ztrácet blízké rychleji než kulky v zásobníku? Proč mají zapotřebí konstantě s někým válčit a přitom se snažit uchránit alespoň kousek lidskosti? Odpovědi na tyto otázky jsou mnohem větší záhadnou, než to, kde se vlastně všechny ty oživlé mrtvoly vzaly. Postapokalyptický seriál je motivačním cvičením svého druhu, protože jestli se nevzdají oni, tak kdo?

Minulá kniha Důvod se bát veškerou naději popravila. Několik úderů basebalovou pálkou zdobenou ostnatým drátem připravilo knihu o milovanou postavu člena a její hrdiny o vše, co bohatě prolili krví. Jenže nebyl by to Robert Kirkman, kdyby na konci knihy nenechal hák, který zasekne čtenářovu (potažmo divákovu) zvědavost.

Nick Grimmes se nevzdal a kapitulace byla cestou, jak přežít. Kromě čtenáře to nesměli vědět ani jeho chráněnci. Mimo jejich zraky se rozjíždí plán, jak svrhnout zatím nejhoršího antihrdinu celé série. A že jich už bylo. Chystá se válka. Co přijde pak si ale netroufá tvrdit nikdo.

  • Robert Kirman: Co přijde pak (Živí mrtví 18)
  • kresba: Charlie Adlard, Cliff Rathburn
  • Crew, 2016
  • překlad: Martin D. Antonín
  • 136 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
17. září 2016, Ondřej Horák

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Živí mrtví 18 - Co přijde pak

Živí mrtví 18 - Co přijde pak
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč