Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Zjevil se Negan a důvod se bát ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude z důvodu nařízení vlády ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 16.3.-1.4. zavřeno
Fantasya Praha: 16.3.-1.4. zavřeno
Matrix Ostrava 16.3.-1.4. zavřeno
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny v pražské pobočce, v Ostravě a Brně vám objednávku vydáme. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Zjevil se Negan a důvod se bát, Robert Kirman: Důvod se bát (Živí mrtví 17)

Kirkman Robert a Adlard Charlie: Živí mrtví 17 - Důvod se bát

Aktuální sešit komiksového bestselleru Živí mrtví se odehrává tam, kde se láme šestá a sedmá sezóna televizního seriálu. Nedočkavost ukojí těžko, seznámí vás ale s Neganem, dosud neviděným padouchem komiksu.

Od letošního dubna, kdy skončila šestá série televizní adaptace seriálu, se celý internet chvěje napětím a snaží se vyspekulovat, koho že to Neagan baseballovou pálkou omotanou ostnatým drátem vlastně odpravil. Fanoušci seriálu šíleli, když poslední díl série skončila úderem do hlavy a bez náznaku toho, kdo to by to mohl být. Přes jedenáct tisích lidí dokonce podepsalo online petici za odkrytí identity mrtvého.

Tu ale autoři seriálu tají víc než důkladně. Identitu neví štáb ani samotní herci. Klíčová scéna se natáčela v jedenácti verzích, aby nějakého snaživého komparzistu nenapadlo si přivydělat. A přitom se stačí podívat do sedmnáctého svazku jménem Důvod se bát, který nedávno vyšel i v českém překladu. Zachycuje totiž konec šesté a začátek sedmé řady televizní série.

Dobře, nestačí to. Scénář televizního seriálu se originálu drží pouze rámcově a před kamerou může v září, kdy se rozjede sedmá řada, zemřít prakticky kdokoliv. Pokud by ale volba padla na stejnou postavu jako v komiksu, byl by to důvod ke smutku. Ve výsledku je to ale jedno. Skupina Ricka Grimese totiž vkročila do naprosto nového světa, což značně proměnilo koncept příběhu, který byl doteď založen na probíjením se nekoordinovanou armádou zombies a zvládáním šílenosti hlavních hrdinů.

Po euforii z nového světa, který skupině přeživších odkryl minulý díl Ten velký svět (recenzi čtěte zde), přichází kýbl mrtvolně ledové vody přímo do tváře. V tom velkém světě totiž nežijí jen lidé, které zajímá vzájemný obchod a spolupráce – tedy obnovení pilířů společnosti a postupné založení nové a fungující civilizace. Žije v něm i Negan a jeho Spasitelé. Zapomeňte na úzkost z manického Guvernéra, Neagan je dosud neviděným druhem záporné postavy.

Scenárista Robert Kirkman v sedmnáctém svazku přichází s novým prototypem záporného hrdiny. Neagan není odporný ani maniak. Má smysl pro humor, dobře vypadá a možná má i srdce. I když je obalené vrstvou smrtelného sarkasmu. Nenávidět ho nebude lehké, ale nevyhnutelné. Negan pochopil, jak nový svět funguje a nestačí mu jen přežívat. Pouze přežívat je relativní a nemusí se to dařit dlouho. Stačí se podívat na dosud neohroženého Ricka Grimse, který před ním klečí na kolenou a vůbec nechápe, co se kolem něj děje. Možná poprvé v celé sérii to opravdu nechápe. Anebo to jen hraje?

  • Robert Kirman: Důvod se bát (Živí mrtví 17)
  • kresba: Charlie Adlard, Cliff Rathburn
  • Crew, 2016
  • překlad: Martin D. Antonín
  • 144 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
24. července 2016, Ondřej Horák

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Živí mrtví 17 - Důvod se bát

Živí mrtví 17 - Důvod se bát
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč