Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Magie spaluje (Kate Daniels 2), Ilona Andrews

Andrews Ilona: Kate Daniels 02- Magie spaluje

Jenom blázen by si troufal zkřížit cestu Kate Danielsové a jejímu meči, velmi přiléhavě pojmenovanému Zabíječ. Naštěstí pro všechny kromě Kate je bláznů i v jejím světě pořád dost.

Atlantu zalévají vlny magie, které už tak zdevastované město spolehlivě drží v šachu. Intervaly mezi obdobími, kdy technologie funguje, a chvílemi, kdy ji magie nemilosrdně vyřazuje z provozu, se zkracují a Kate Danielsová, jež se živí likvidací nepříjemných důsledků magických vln, ví, že to znamená jediné – blíží se erupce magie. Pro populaci, po několika letech již zvyklou na to, že když město zasáhne magie, je třeba vysednout z auta a skočit na koně, by to nebyl takový problém, ale se sílící magií slábne ovládání ne tak úplně lidských členů společnosti.

Sebekontrola kožoměnců ve Smečce se zhoršuje a Pánové nemrtvých jen stěží ovládají své upíry. Do už tak napjaté atmosféry se navíc zamíchá tajemný chlapík s kuší, který Smečce ukradl mapy teritorií jednotlivých klanů, a dívka, jejíž matka čarodějka se spolu s ostatními členkami klanu znenadání ztratila.

Ilona a Andrew Gordonovi, píšící pod pseudonymem Ilona Andrews, sérii Kate Danielsové pořádně rozjíždějí. Magie mrtvých v mnoha momentech nedávala smysl, zahlcovala čtenáře, podobně jako magické vlny zasahují Atlantu, množstvím informací a terminologie, kterou nebyl schopný za běhu zpracovávat, ale Magie spaluje tuto chybu plně napravuje. V žádném případě není vysvětlující, děj sviští rychleji než střela z kuše pseudo Robina Hooda, který postavy pronásleduje celou knihou, ale i tak všechno konečně postupně zapadá na správné místo.

Andrews Ilona: Kate Daniels 01 - Magie mrtvých

Série Kate Daniels:

 1. Magic Bites (2007, č. Magie mrtvých, Fantom Print, 2011) – ukázka z knihy, recenze (Renata Heitelová), recenze (Bohdan Volejníček)
 2. Magic Burns (2008, č. Magie spaluje, Fantom Print, 2011) – ukázka z knihy, recenze (Renata Heitelová), recenze (Michaela Křivánková)
 3. Magic Strikes (2009, č. Magie útočí, Fantom Print, 2011) – exkluzivní ukázka
 4. Magic Bleeds (2010)
 5. Magic Slays (2011)

Zároveň se rozvíjí vztah Kate s Pánem šelem Curranem. Za celou knihu se setkají pouze několikrát, rozhodně na nich nestojí příběh (naopak by se dalo říci, že zápletka se tentokrát Currana vůbec netýká), zato však jejich setkání představuje vždy zlom v jejich vztahu. Rovnováha sil se mezi nimi přelévá sem a tam, pro ně samotné je každé setkání slepou uličkou, pro čtenáře však pokaždé znamená nekonečnou zábavu. Nemluvě o tom, že jakmile je Curran ze scény, Kate ho jako správná samostatná žena pouští z hlavy a soustředí se na svůj úkol. Naprosto opačný přístup, než bývá u mnoha romancí zvykem. Hrdinka buď s hrdinou je, nebo na něj myslí. Kate ale Curranovi žádné uvzdychané myšlenky nevěnuje. Možná ji to časem popadne, ale prozatím, když jí Curran vytane na mysli, tak jenom ve zlém.

Kate běhá celou knihu od čerta k ďáblu, snaží se uniknout sexuálnímu obtěžování ze strany svého protivníka, děj letí, akce sviští, a než se čtenář naděje, otáčí poslední stránku. Zároveň akci doplňuje uspořádaná a dobře strukturovaná atmosféra a pozadí příběhu. Magií sužovaná Atlanta získává mnohem větší smysl, magické vlny jsou lépe představitelné a postavy dostávají třetí rozměr.

Briggs Patricia: Mercedes Thompson - Měsíční píseň

Redakce Fantasye doporučuje podobné série:

Jako jediné negativum by se dal zmínit fakt, že manželé Gordonovi nejsou úplně mistry nenápadného troušení informací. Už v Magii mrtvých bylo jasné, že Kate skrývá nějaké tajemství ohledně svých rodičů. V Magii spaluje je však už téměř jisté, jaké tajemství to bude. Možná že Gordonovi překvapí, ale ono už v jejich světě nežije moc bytostí, které by mohly být Kateinými rodiči a zároveň byly natolik mocné. Otázkou tedy už bohužel není, kdo je Katein otec, ale při jaké příležitosti se to provalí.

V závěru však Magie spaluje převyšuje první díl o celých sto procent. Postavy jsou jasnější, prostředí prokreslenější a celý svět mnohem logičtější. Nezbývá než sáhnout po třetím díle, Magie útočí, který nakladatelství Fantom Print právě vydalo.

 • Andrews, Ilona: Magie spaluje (Magic Burns)
 • Fantom Print; 2011
 • Překlad: Hana Šimečková
 • Obálka: Adam Dragon
 • 256 stran / 249 Kč

Ilona Andrews v pěti bodech:

 1. Ilona Andrews je pseudonym manželské dvojice Ilony (*1976) a Andrewa (*1970) Gordonových.
 2. Ilona pochází z Ruska, Andrew sloužil v americké armádě, poznali se na univerzitě.
 3. Společně píší urban fantasy a pracují hlavně na dvou sériích: Kate Daniels a The Edge, která je v romantičtěj­ším duchu.
 4. První román Magie mrtvých (2007) byl čtenáři dobře přijat a jeho pokračování Magie spaluje (2008) dosáhl na 32. místo na žebříčku bestsellerů dle NY Times.
 5. V současnosti bydlí v Oregonu s dvěma dětmi.
9. ledna 2012, Alžběta Lexová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Kate Daniels 02- Magie spaluje

Kate Daniels 02- Magie spaluje
359 Kč 251 Kč