Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zelená, Antonín Martin D.

Antonín Martin D.: Zelená
Název:   Zelená
Autor:   Antonín Martin D.
Žánr:   fantasy
Počet stran:   263
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Straky na vrbě
Autor obálky:   Michaela Hertlíková

Běžná cena:   180 Kč
Naše cena:   162 Kč
Sleva:   18 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Konečně je tady druhý román Martina D. Antonína. * Zelená je skvělým příběhem, který se hned tak nevidí. Ve světě elfů, orků a goblinů se odehrává hrdinská story, jejiž hlavními protagonisty jsou elfka a gobliní inžiníři. * Vihlašovat důležití vihláška pro fšechna inžinír fšechna kmen! Velkí náčelník Ograhorg hledat nejvíc dobrá inžinír! Z nejvíc dobrá inžinír on udělat šév inžinír. Šév inžinír určovat, co dělat fšichni inžinír! Nejvíc dobrá to inžinír, která udělat nejvíc dobrí věc pro naše kmen. Aď zvítězit to nejvíc dobrá inžinír! Nebo to poslední živá. Velká Náčelník OgrahorgSouvisející články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Zelená, Antonín Martin D.
alexd - 22. 09. 2008 09:57

Jedna z nejlepších knih, které jsem letos četl. Příjemný příběh plný humoru a naotřelého pohledu na klasické fantasy rekvizity a postavy. Začal jsem ji číst v pátek večer a v sobotu už nebylo co řešit. Na několika místech jsem řičel smíchy, na spoustě jiných jsem se nepokrytě pochechtával. (A to už se mi dlouho nestalo.) Děj ale není jen humorný, je i napínavý a co považuji za nejpodstatnější, není předvídatelný. Autorovi se také podařilo vyhnout nevyváženosti dějové linky a kniha nemá slabá či nudná místa. Možná je na začátku víc humorná a ke konci více akční, ale to už tak bývá. A nesmím zapomenout na opravdu skvostné ilustrace. Ti malí gobliní inženýři na obálce mi budou zlepšovat náladu ještě hodně dlouho. Jsou prostě nezapomenutelní. Shrnuto a podtrženo - tahle kniha v mé knihovně neskončí v některé ze zadních řad a o nějakém antikvariátu už nemůže být vůbec řeč.
RE: Ad Zelená, Antonín Martin D.
Michael Bronec - 22. 09. 2008 11:54

Od nakladatele: Děkuji! :)
Zelená
Dann - 24. 10. 2008 16:07

Ta obálka je opravdu skvělá, stejně jako ilustrace. A samozřejmě, stejně jako kniha samotná.
Zelená
Corina - 08. 02. 2009 20:03

Tuto knihu doporučuji všem milovníkům inteligentního humoru. I když námět není zcela originální (že, Robocope), zápletky i vyvrcholení příběhu jsou již v duchu prací páně Antonína. Gobliní inženýři nemají chybu a každý si snad musí zamilovat jejich velmi schopné asistenty. Velmi dobré oddychové čtivo pro zlepšení špatné nálady.
Zelená
Kaunas - 10. 02. 2009 11:17

Souhlasím se vším co už zde bylo řečeno. Hlavně se mi líbí, že autor přišel s něčím novým a jedinečným - prostě s něčím, co tu ještě nebylo. Gobliní inženýři jsou prostě nepřekonatelní! Kniha skvělá - já vřele doporučovat všemu lid! Kdo nepřečíst dělat velká chyba.
Zelená dobrý
Sally - 31. 05. 2010 22:35

Elfové se s nechutí spojí s orky, aby porazili maghrony, bestie z jiných světů. Nejhůře toto spojenectví s orky, tradičním nepřáteli nese Ayanail manželka elfího vojevůdce Geleriona Stříbrovlase, která se svým mužem díky tomu nemluví. Bitva se vyvíjí dobře a zdá se, že maghroni budou již brzy poraženi. Takže elfové se zachovají hnusně podrazácky a rozhodnou se dostat dvě mouchy jednou ranou a napadnou i svého spojence - orky. A samozřejmě se tak nezbaví ani jedněch, neboť maghronům přijdou posily. Goblini mezitím unesou umírající Ayanail z bitvy. Gobliní inžinír Hribnik z ní vytvoří dokonalý válečný stroj (gobliní Robocop) robota se jménem Hrib-27, Střelka. Má zabít hlavního elfouna. Jenže je tu ještě inžinír Gutnik e svým Kolosorkem-C, který se snaží o totéž. A je ten nejlepší bude šév inžinír. Jenže ve Střelce se probere i staré vědomí parádně naštvané Ayanail. Takže naráz jsou tu tři vědomí v jedné hlavě, která spolu soupeří o vládu - elfka Ayanail - divoká válečnice, poslušný Hrib-27 - v podstatě orka a Střelka, která je tak trošku kombinací obou... Martin Darion Antonín má skvělý smysl pro humor a ukazuje nám ho v plné míře. Řeč goblinů, orků, paráda, super, Darione. Rozhodně doporučuju všem, kdo se rádi smějí. Chvilku jsem si sice zvykala na ten šílený jazyk goblinů, ale pak až jsem si zvykla, už to šlo ráz na ráz. Zelená dobrý!!!
Zelená dobrý!
DreamChaser - 01. 10. 2010 14:16

Zelená špatný! To byl můj dojem při prvním čtení, kdy jsem se dostal asi na padesátou stránku -> Nebavilo mě to. Popis bitvy nebyl příliš záživný, popis konstrukce Střelky byl záživný ještě méně. No, rozhodl jsem se dát knize druhou šanci a... Zelená dobrý!!! Prvních cca padesát stran je pořád stejně nudných, postupně jsem se do toho však začítal víc a víc až jsem zjistil, že se od toho nemůžu odtrnout. Kromě totálního jemného překroucení všech možných klišé (já nevím, ale maghroni mi bůh ví proč přišli srandovní :-)) mi k srdci přirostli gobliní inženýři a veškeré vedlejší postavy, od natěrače Muha po mistra rány Bangorga. A hlavně se to prostě dobře četlo...
Zelená
Tori - 31. 10. 2013 11:59

Zelená rozhodně není špatná kniha, je to dobrá kombinace zajímavých soubojů pár jedinců i velkých bitev celých armád. Navíc nijak neškodí, že jsou přítomny hned dvě rasy, jejichž styl mluvení se tak diametrálně liší od ostatních, až je skoro s podivem, že jim kromě jich samotných vůbec někdo rozumí. Ale zklamalo mne, že děj nabral od strany 225 naprosto neskutečný spád do extrému, kdy elfové jsou ti špatní, orkové a goblini ti dobří a všechno to musí předříkat gobliní uklízečka alias avatar bohyně Matky (nebo samotná Matka nebo jen pošahaná goblinka, záleží na úhlu pohledu). Rozuzlení má trhliny v logice i smyslu bohů a přijde mi, že nejhůř to vlastně odnesli elfové, kteří se přitom chovali nejlogičtěji ze všech přítomných ras. Jako humorná fantasy je to dobrá knížka, jako logické vysvětlení příčin a následků už tolik ne. A promiňte, že to zmíním, ale maghronové mi prostě až příliš připomínají Plamennou Legii. Ne vysloveně okopírovaně, ale všechny jejich činy, akce i popisy démonů, zdroje síly a živení se z magie... mno, kdo ví o čem je řeč, možná si toho všiml taky.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 359 Kč
 160 Kč
 399 Kč
 212 Kč
 300 Kč
 170 Kč
 495 Kč
 252 Kč
 150 Kč