Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Warhammer 40 000 - První a jediní, Abnett Dan

Abnett Dan: Warhammer 40 000 - První a jediní
Název:   Warhammer 40 000 - První a jediní
Autor:   Abnett Dan
Žánr:   sci-fi
Počet stran:   342
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Martin Novák
Autor obálky:   Adrian Smith
ISBN:   978–80–7332-444-5

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   314 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

V ponuré budoucnosti Warhammeru 40 000 balancuje lidstvo na samém pokraji vyhynutí. Celogalaktické Imperium je v neustálém ohrožení a přežívá jen díky statečným vojákům, jako je imperiální komisař Gaunt, který v Chaosem prolezlé soustavě Sabbat vede svoje muže v boji mezi soupeřícími jednotkami stejně jako do bitev proti nelítostným silám Chaosu. První a jediní je epická sága o interplanetárních válkách, velké ctižádostivosti, zradě a cti.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Warhammer 40 000 - První a jediní, Abnett Dan
Greyknight - 08. 02. 2008 12:38

Perfektní kniha, která popisuje osudy komisaře Gaunta a jeho duchů, válečníků a skvělých průzkumníků, kteří ztratili svůj domovský svět v okamžiku založení jejich regimentu. Několik tisíc vojáku, kterých musí na tažení Sabbatinými světy bojovat proti nepřátelům Impéria a přežít intriky mocichtivých velitelů. Pro mě jsou knihy o Prvních a Jediných ty nejlepší z Warhammeru 40k, které u nás vyšly.
Ad Warhammer 40 000 - První a jediní, Abnett Dan
Jack_Dark - 08. 02. 2009 15:01

Začátek nové série příběhů komisaře Gaunta. Netradiční hlavní postava vypraví příběh jak se dostal k vysoké funkci komisaře a popisuje boje s jeho vynikající bojovou jednotkou která přišla o svoji planetu tak bojuje již jen sama za sebe a nesmrtelného Císaře. Výborná změna ve světě Warhammer 40K a Abnett opět exceluje.
První? Ano! Jediní? Doufám že NE!
Lokken - 09. 02. 2009 13:59

Ke knihám ze světa Warhammer 40K přistupuji vždy s určitou nedůvěrou - resp. jedná se přece jenom o pole, na němž asi nemůže dojít k výraznějším překvapením, že...? V případě komisaře Gaunta a jeho jednotky jsem však byl skutečně mile překvapen! Kniha má všechno co po ní fanoušci WH40K mohou chtít - divoké bitvy, nebojácné hrdiny bojující za císaře a své druhy, děj má spád a postrádá hluchá místa... Jednoduše vše co po ní čtenář bude žádat! Zároveň do děje uvede i čtenáře, kteří se světem warhammeru nemají ještě zkušenosti a ani v nejmenším je neodradí. Co dodat? Pět hvězd jasně zářících!
Ad první a jediní
BoriHokr - 06. 03. 2009 11:23

Dan Abnett nám tentokráte servíruje příběh ze scifistické mutace Warhammeru, ale neznamená to, že by nějak slevil ze své obvyklé kvality. Komisař Gaunt a jeho jednotky nás provedou temnou budoucností a ve jménu císaře sejmou nejen odporné kacíře, ale i intrikány ve vlastním vedení. Vůbec nejlepší scény knihy jsou ty, které se zabývají vnitřní rivalitou imperiálních oddílů, která může vést až ke zničení jednotky, nebo dokonce neúspěchu celého tažení. Samotné bitevní scény jsou napínavé a díky dobré práci s postavami se o hrdiny člověk skutečně bojí, ale také se s nimi pobaví. Na rozdíl od série o Ragnarovi jsou navíc zdejší hrdinové prostí lidé, takže i akce tomu odpovídá. Je špinavější, nepřehlednější a ano, přes všechny rotační meče, bubny démonů atd. i uvěřitelnější. Abnett evidentně pochopil, v čem spočívala hrůza zákopové, nebo jakékoliv jiné poziční války založené na neustálých bojích a potravě pro děla...Jeden z nejlepších warhammerů i Abnettů, co u nás vyšly.
Překvapení
Kaktus - 29. 04. 2009 14:33

po přečtení celé serie gauntových duchů musím upřímně a s obdivem konstatovat, že mě Abnett velmi mile překvapil a navnadil na další pokračování svých Duchů. Kniha jako je tato dokáže nové čtenáře připoutat k tématu s takovou silou, že budou v očekávání hledat každý nový titul s komisařem Gauntem, který se objeví v knihkupectvích. Silný příběh a rozmanití hrdinové. Válka. Boj o holý život i intriky a zrada. Mystika warhammeru 40k. To vše dohromady dělá z Prvních a jediných ( a všech ostatních z této skvělé serie) tak skvělou serii rovnající se Kingovu Ragnarovi Hvězdnému vlku. jednoznačně za pět. Hvězd.
První a jediní
gilbert - 31. 05. 2009 23:04

Na úvod přiznávám, že mi svět Warhammeru 40 000 nikdy nic moc neříkal (narozdíl od jeho fantasy protějšku). Nicméně první díl série Gauntovi Duchové je výborná svižná military scifi, která může oslovit i čtenáře, kteří prostředí tohoto světa (vesmíru:)) neznají. Hlavní klad spatřuji v tom, že hrdiny zde jsou obyčejní vojáci a ne super-mariňáci jako v případě "Ragnara". Jednotlivé charaktery jsou sice načrtnuty jen zběžně (s výjimkou hlavního hrdiny komisaře Gaunta), nicméně i ono letmé, několika větami provedené naznačení bude stačit k tomu, abyste si jednotlivé vojáky oblíbili. Navíc se kromě spousty bitev (hned po prologu příběh začíná lahůdkovou dlouhou akcí v zákopech, následovanou dobytím pozic armád Chaosu) dočkáme, jak již napsali uživatelé přede mnou, zákulisních intrik mezi jednotlivými oddíly Gardy, mezi nimiž mají Duchové často horší nepřátele, než jsou ti z řad armád Chaosu (například vrchní velitel, který je posílá zásadně do první linie, jiné oddíly Gardy, kteří byli Duchy zahanbeni a k znovuzískání ztracené cti vidí jedinou možnost: vybití všech členů Duchů do posledního muže), neboť oficiálně jde o spojence, s nimiž se nelze utkat čelem. Přidejte si k tomu intriky inkvizice a máte před sebou skvělou knihu, od které se neodtrhnete, dokud ji nedočtete. Za sebe ji mohu jen doporučit a rád si přečtu další díl o osudech "Prvních a jediných".

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor
 323 Kč
 224 Kč
 224 Kč
 260 Kč
 197 Kč
 332 Kč
 314 Kč
 350 Kč
 314 Kč
 206 Kč
 314 Kč
 350 Kč