Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Únik, Rusch Kristine Kathryn a Smith Dean Wesley

Rusch Kristine Kathryn a Smith Dean Wesley: Star Trek: Voyager 2 - Únik
Název:   Únik
Autor:   Rusch Kristine Kathryn a Smith Dean Wesley
Žánr:   sci-fi
Série:   Star Trek: Voyager (2)
Počet stran:   216
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Laser
Překladatel:   Jakub Marek
Autor obálky:   Petr Bauer
ISBN:   80-7193-167-6

Běžná cena:   125 Kč
Naše cena:   113 Kč
Sleva:   12 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Hvězdná loď Voyager kapitánky Kathryn Janewayové trpí nedostatkem paliva a tak je nucena navštívit vrakoviště na dávno neobydlené planetě Alcawel. Bohužel se ukáže, že některé z odstavených lodí nejsou vraky, ale funkční časoplány. Tři členové výsadku nedobrovolně odcestují o tři sta tisíc let proti proudu času a beznadějně uvíznou v síti byrokracie, která střeží celé mezičasové cestování. Kapitán musí vynaložit obrovské úsilí a dokonce zajmout Strážce – zaměstnance Kontroly, aby se jí podařilo svou posádku zachránit.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Únik, Rusch Kristine Kathryn a Smith Dean Wesley
BoB - 28. 11. 2008 04:03

Raketoplán se nakloní a poskočí. B'Elanna Torresová, hlavní inženýr na Voyageru a Tuvok jsou na krátké misi. Voyager potřebuje nějaké opravy a k nim je třeba armalkolitu, což je ruda, které se na blízkém asteroidu, který vznikl roztrháním místní planety podprostorovými silami nachází ohromné zásoby. Tyto podprostorové síly jsou stále aktivní a jimi vytvořené divoké otřesy ohrožují raketoplán. Ozve se kapitán Janewayová. B'Elanna podá hlášení. K asteroidu zbývá třicet sekund. Vtom pohasne osvětlení. V průzoru před raketoplánem se objeví velký asteroid. Začínají ztrácet energii a hrozí selhání systémů podpory života. Raketoplán přestává reagovat na povely. Rozhodnou se tedy urychleně vrátit. Osvětlení zhasne a oni aktivují záložní zdroj. Štíty na dvaceti procentech. Žádají Voyager o zaměření vlečným paprskem. Zásah bloudilým kosmickým šutrem zredukuje štíty na pouhých pět procent. Dochází k protržení trupu. Podpora života ukončí činnost. Zbývá dvacet sekund k zaměření vlečného paprsku... V předešlém románu Ochránce se posádka lodi Voyager dala za zajímavých okolností dohromady. V tomto románu již spolupracuje jako sehraný tým. Neelix, který se stará především o zmatky a komplikace, je taktéž (ještě s doktorem) ústředním komickým článkem, který dokáže odlehčit (nebo častěji zlehčit) kdejakou vyhrocenou situaci. Není příliš uzavřený, naopak mu to, jak se říká kecá víc, než je mnohdy zdrávo. V tomto dobrodružství si užijeme cestování v čase v takové míře, která v literárních dobrodružstvích Star Treku snad ještě nebyla zaznamenána... Voyager nutně potřebuje součástky a suroviny na opravy, bez kterých nemůže v cestě pokračovat. To posádku nutí i k velmi riskantním krokům. Opakovaně. Starost kapitána Janewayové o výsadek jde tak daleko, že je i přes varování předpokládaného smrtelného ohrožení ochotna vyslat výsadek další. Předvánoční horečka pokračuje a čtení dokáže přetažené nervy pozoruhodným způsobem zregenerovat. Nevím, ale oproti minulé knize série Voyager - Ochránce (L. A. Graf) se mi nezdál tento příliš přesvědčivý. Jako by mu něco chybělo, nebo nebyl zcela dotažen. Téma se mi nezdálo dostatečně (dle kritérií Star Treku) poutavé, ikdyž jeho zpracování není špatné. Kdo si myslí, že v dnešním byrokratickém světě lze máloco jednoduše zařídit, ten ať si přečte právě Únik. Zajímavé dobrodružství, ve kterém nechybí ani humor, ani napětí a ačkoli mne vyloženě šťastným neučinilo, pobavilo mne tak akorát.
Zajatí v čase
Viddy - 23. 09. 2010 21:59

Voyager na začiatku svojej cesty, tisíce svetelných rokov od domova. Na lodi dochádzajú náhradné diely a pokus získať potrebnú rudu z pásu asteroidov B’Elanne nevyšiel. Neelix posádke poradí navštíviť planétu Alcawell, na ktorej sa vraj nachádza obrovské množstvo starých lodí, čo by ich problém malo vyriešiť - a tentokrát sa ukáže, že jeho rada bola naozaj niečo platná. Pri prieskume jednej z mnoha opustených lodí loď záhadne zmizne a výsadok spolu s ňou. O krátku chvíľu sa objaví, no na palube je jediná, neznáma osoba. B’Elanna sa spolu s Kimom a Neelixom ocitne na Alcawelli tristodesať tisíc rokov naspäť v čase. V okamihu ich príchodu sú však zadržaní Strážcom, ktorý ich odvádza pre porušenie nariadenia pred časovú Kontrolu. Kým zistia, o čo vlastne ide, podarí sa im porušiť ešte pekných pár ďalších nariadení a bohužiaľ to vyzerá, že pre takéto porušenie ich čaká trest vysoký... Dvojica autorov vykreslila charaktery členov posádky veľmi verne televíznej predlohe. Dvojka Tuvok - Paris, kde Tom všetko komentuje a neustále si Vulkánca doberá, je vydarená a výborne som sa bavila. Nesklame ani dobrosrdečný (ale i trochu otravný) Neelix - malý ukecaný Talaxián má talent priliať olej do ohňa, keď sa to najmenej hodí. Príbeh je popisovaný z pohľadu všetkých zúčastnených strán, príjemne ubieha a s vtipom predstavuje nevšednú spoločnosť zajatú v byrokracii a alternatívnych časových periódach. Na rozdiel od prvej knihy s posádkou Voyageru sa nejedná o prepis jednej z epizód, ale o originálny príbeh, ktorý som si užila - určite odporúčam.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Nakladatelství Překladatel
 160 Kč
 158 Kč
 161 Kč
 232 Kč
 259 Kč
 323 Kč
 113 Kč
 239 Kč
 314 Kč
 449 Kč
 413 Kč
 152 Kč