Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 16 - Těžké melodično, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 16 - Těžké melodično
Název:   Zeměplocha 16 - Těžké melodično
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (16)
Počet stran:   416
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby
ISBN:   80-7197-150-2

Běžná cena:   248 Kč
Naše cena:   223 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Jiné děti dostávají na hraní xylofonky. Zuzance stačilo požádat dědečka, aby si vysvlékl vestu. Ano. V té rodině je Smrť. Je těžké vyrůstat jako obyčejné děvče, když dědeček jezdí na velkém bílém koni a máchá kosou. Pak najednou z jistých důvodů musíte převzít zavedený rodinný podnik a spousta lidí si vás plete se zubní vílou. Musíte se také v tváří v tvář postavit návykové hudbě, která se šíří po celé Zeměploše. To má na svědomí trojice hudebníků ve složení Chalamaďan Imp y Cilin, trpaslík Zlota a troll Perm M. Skalice (M jako Modroš).Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Těžké melodično, Pratchett Terry
Krix - 27. 08. 2009 21:15

Není snad duše (živé či mrtvé), která by Smrťovi nepřála alespoň kus té zasloužené dovolené. Tak pojďme si poslechnout tu pověstnou hudbu s kamením!
Těžké melodično
Sally - 31. 05. 2010 21:38

Kniha Terryho Pratchetta "Těžké melodično", v originále zní její název "Soul Music" je šestnáctou knihou ze série Zeměplocha. V originále vyšla poprvé v roce 1994 s obálkou od Joshe Kirbyho. Český překlad, tradičně od Jana Kantůrka, jsme si poprvé mohli přečíst v roce 1998. Třetí kniha v níž se jako jedna z hlavních postav objevuje Smrť. Hrdinou Těžkého melodična knihy je mladý chamaladoský bard Imp y Cilin. Imp po hádce s otcem vyrazil do světa jen se svou harfou. Snaží se zaregistrovat v ankh-morporkském Cechu hudebníků ale neúspěšně. Poté se seznámí s trpasličím trubačem Zlotou Zlotassonem a trollím bubeníkem Permem (s uměleckým jménem Cliff). Společně si založí multidruhovou hudební skupinu a odvážně se rozhodnou začít hrát bez povolení Cechu. Během prvního koncertu má být Imp náhodně zabit nešťastně odraženou vrhací sekerou přilétlou z publika - je však v rozporu s psaným osudem zachráněn Hudbou, která naplní přesýpací hodiny jeho života a uvolňuje se do okolí, kdykoliv začne Imp hrát. Skupina strmě stoupá vzhůru, stává se slavnou, hvězdami(nápadně to připomíná například příběh Beatles nebo Elvis Presleyho,autor se jimi zřejm volně inspiroval). V druhé dějové linii běžící paralelně je Smrťova adoptivní vnučka Zuzana Stohelitská nucena převzít jeho povinnosti. Jedním z prvních, za nimiž se vydá, má být i Imp na prvním koncertu své skupiny... Jak vše dopadne si přečtěte sami. Pratchett mě opět skvěle pobavil, nejradši mám asi jeho knížky se Smrtěm, což je moje asi nejoblíbenější postava z celé Zeměplochy.
Těžké melodično
BoriHokr - 30. 11. 2010 21:58

Další ze zlatého fondu. Na Zeměploše se rozmáhá něco nového... nebo starého... hudba s kamením. Mladý chalamadoský bard přijde o svou harfu, ovšem v jednom z oněch pověstných obchůdků, co se jeden den objeví a druhý zase zmizí, narazí na kytaru. A pak už to jede, baby! Vzniká první skupina hrající hudbu s kamením a brzy se připojují další a další. Hudba se šíří a také touží po zachování - první koncerty, gramofony... Hudební dvoče Pohyblivých obrázků je v mnoha ohledech vtipnější, ale nedisponuje tak do sebe zapadajícím příběhem a tempem - linie se Zuzankou (dcera Morta a Ysabel) je slabší, jakoby se Smrť vyčerpal v Sekáčovi, a všechno táhne jen hra s motivy rocku. Na druhou stranu, parafráze největších hvězd, slogany jako hudbou zroněný (děkan, samozřejmě že děkan) či Knihovník jako fanda Motorhead (Smrťův nástup na scénu je přesnou citací jednoho jejich videoklipu), to posouvá knihu kamsi vysoko nad Olymp a po jejím přečtení si prostě musíte na kytaru aspoň šáhnout, stejně jako poslechnout všechny ty starý fláky... ideálně ty, kde se zpívá o ohnivých koulích a kuřatech ve stodole :)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 223 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 428 Kč
 395 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 449 Kč