Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Temeraire 3 - Dračí pomsta, Noviková Naomi

Noviková Naomi: Temeraire 3 - Dračí pomsta
Název:   Temeraire 3 - Dračí pomsta
Autor:   Noviková Naomi
Žánr:   fantasy
Série:   Temeraire (3)
Počet stran:   272
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Triton + Argo
Překladatel:   Petra Kůsová
Autor obálky:   Lubomír Kupčík

Běžná cena:   298 Kč
Naše cena:   268 Kč
Sleva:   30 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Ve třetím dílu kapitánu Laurencovi a draku Temerairovi zkříží cestu posel přinášející nové rozkazy z Británie. Británie koupila od osmanské říše tři dračí vejce a oba hrdinové je musí v Istanbulu vyzvednout a dopravit do Anglie, a to dřív, než se draci vylíhnou. Čínská dračice Lien, která viní Temeraira ze smrti svého pána a chce se spojit s Napoleonem, aby se mu pomstila, je však stíhá na každém kroku. Dvojici ale z nečekaného směru zasáhne zničující zrada, a tak musí i se svou jednotkou přistoupit k odvetě. Jakou však mají naději proti Bonapartovu vojsku?Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Dračí pomsta, Noviková Naomi
Sally - 31. 10. 2010 21:39

Dračí pomsta je třetím dílem série Temeraire spisovatelky Naomi Novikové. Jeho děj navazuje přímo na události druhého dílu Nefritový trůn. Drak Temeraire a jeho kapitán a přítel Laurence se připravují na návrat z daleké Číny domů do Británie. Přípravy na dlouhou cestu se pro ně vlečou a oba se už nemůžou dočkat, až budou se svými přáteli. Krátce před vyplutím ovšem na lodi vypukne požár a loď tak není schopná plavby. Laurence a Temeraire jsoou zděšení, že by měli čekat další dloouhé měsíce, než bude opravena, navíc dostali z Británie rozkaz vyzvednout v Turecku tři dračí vejce, tito draci mají vylepšit britský chov, je třeba spěchat, aby se draci nevylíhli. Rozhodnou se proto, že se zpět budou vracet nad pevninou. To přináší řadu dobrodružství a my čtenáři tu máme druhý cestopis - ve druhém díle jsme do Číny pluli, cestou zpátky poznáme pevninu. Setkáme se, tedy spíš hrdinové, i se smečkou divoce žijících draků. Jsou uvěznění v Turecku, kde měli vyzvednout vejce. Nakonec jim nezbude, než z tohoto zajetí i s vejci uprchnout. V Prusku se ale přimotají k pruské armádě, která je odmítne pustit do Británie, odkud měli už dávno dostat leteckou dračí podporu. Ta však nedorazila stejně jako jakékoli omluva či vysvětlení. Laurence s Temrairem se tak opět dostávají do boje s Napoleonovou armádou. Tady se setkávají také s nebešťankou Lien, která je viní ze smrti svého společníka prince Jung Singa a přísahala jim pomstu (odtud také český název tohoto dílu, v originále se kniha jmenuje "Black Powder War" - nevím, proč došlo ke změně názvu v českém vydání, oba názvy jsou však příhodné a vystihují události v knize). Zajímavé pro mě bylo zejména Turecko - sultánův palác, útěk - i když se smutnou dohrou zaplacenou dvěma životy. skvělé bylo, že se ústřední dvojka i s posádkou opět zapojila do bojů proti Napoleonově armádě, popis bitev zvládla dle mého názoru Noviková velmi dobře. Nasmála jsem se hlavně u malé dračice Iskierky, na tohle číslo jsem zvědavá v dalších dílech, jestli ji rychle nezkrotí, přeroste jim přes hlavu. Série se vyvíjí, každá kniha je jiná a má i jinou atmosféru, jsem moc ráda, že nejsou všechny na jedno kopyto a doufám, že autorce nápady vydrží. Dávám čtyři hvězdičky a těším se na další díl.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 268 Kč
 268 Kč
 188 Kč
 359 Kč
 238 Kč
 248 Kč
 289 Kč
 359 Kč
 359 Kč
 268 Kč
 431 Kč
 404 Kč