Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 7 - Pyramidy, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 07 - Pyramidy
Název:   Zeměplocha 7 - Pyramidy
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (7)
Počet stran:   383
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby
ISBN:   80-85609-69-X

Běžná cena:    
Naše cena:   248 Kč
Sleva:   60 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Není snadné být faraónem v pubertě. Nesmíte s sebou nosit peníze, ovoce vám loupají mladé ženštiny nevázaných mravů, kdekdo si myslí, že můžete za to, že vychází slunce a kukuřice roste. Neustále se vám zdá o sedmi hubených a sedmi tučných krávách, a k tomu všemu ještě díky parakosmické nestabilitě vybuchne Velká pyramida. Pak si ještě musíte poradit se všemi těmi vrahy, sfingami, dřevěnými koňmi, filozofy, svatými krokodýly, chodícími mumiemi, dravým stavitelem pyramid a s Hitem se supí hlavou, který je bohem všech neočekávané příchozích. Přitom všechno, co byste opravdu chtěli, je udělat něco pro mladé lidi a starobylý střed města.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pyramidy, Pratchett Terry
raina - 28. 05. 2008 17:11

Moje první setkání s dílem Terryho Pracheta :) To už je let... když se člověk snaží přiblížit knihu jednu, přiblíží je vlastně všechny. Úžasná zeměplocha je prostě originálním světem, který se snad už nedá řadit do klasické fantasy :) V mladším věku se člověk jenom baví, v tom pokročilejším najednou vidí jemné náznaky a narážky na skutečný svět kolem nás. I v díle Terryho Pracheta to je :) Každopádně, Pyramidy jsou díky ústřední dvojici hrdinů velmi podařené!
Pyramidy, Pratchett Terry
jindra_strelec - 31. 05. 2008 13:17

Prima zábava plná pouštního písku. Tak jako u většiny knih zvládá Pratchett dokonale parodovat vše, co jste kdy věděli o době faraonů a starověkém Egyptu. Vzhledem k tomu, že se jedná teprve o sedmý díl Zeměplochy, má kniha rozumný rozsah a není vycpaná žádnou vatou. Při čtení sice nespadnete smíchy pod stůl, ale celou dobu se budete minimálně usmívat a rozhodně se nebudete nudit.
No nič moc
Dariel - 18. 04. 2010 21:14

Tepic je nástupca faraóna, preto musí mať patričné vzdelanie. Preto študuje v najlepšej škole v Ankh-morporku , v škole pre vrahov. A nie je to vôbec ľahké. Keď úspešne zvládne posledné skúšky vydáva sa naspäť do svojej domoviny. Hneť zisťuje, že niečo nie je v poriadku. Pri príchode sa dozvedá, že jeho otec zomrel a preto sa stál faraónom. Čoskoro zisťuje, že je iba figúrkou v rukách vrchného kňaza. Ako býva zvykom mŕtvemu faraónovi sa stavia pyramída a keďže Tepicou otec bol naozaj významný stavajú mu najväčšiu pyramídu akú kedy postavili. Má to iba jedinú chybičku, nikto netuší čo sa stane keď ju dostavajú. Keď chýba posledný kameň niečo sa strašne zvrtne a múmie predkov ožívajú a začínajú terorizovať svoj národ. Však kto by nebol naštvaný, keby ho zavreli na niekoľko storočí do pyramídy. Ako inak to ako to dopadne nechám na dočítaní. Ďalší zo série o Zeměploche od originálneho spisovateľa Terryho Pratchetta. No keď že nenadväzuje na žiaden predchádzajúci diel dá sa čítať samostatne. Musím sa ale priznať, že podľa mňa je toto jedna z najhorších pratchetoviek. Až na pár naozaj dobrých pasáží sa dej vlečie a narážate na naozaj nudné časti. Na druhú stranu má knižka klasické prvky humoru svojho autora a preto sa aj občas naozaj s chuti zasmejete a na niektoré postavy určite nezabudnete. Napr. najlepší matematik zemněplochy menom „Ty mrcho“, ktorý má podobu ťavy z veľmi presnou muškou opľutia... Dávam iba 2 hviezdičky preto, že som sa musel nútiť túto knižku dočítať. Tak isto sa dá podľa mňa preskočiť pretože neprináša nič naozaj podstatné do sériovej línie.
pyramidy
BoriHokr - 30. 11. 2010 15:45

V rámci Zeměplochy poněkdu zapadlá kniha - autor na ní nikdy nenavázal a mezi geniálními Soudnými setrami a Stráže! Stráže! se protě ztartí ledacos. Faktem však zůstává, že od Morta po Zajímavé časy najdeme jen dvě tři zakolísání a jinak jede Zeměplocha pořád na pět hvězdiček. prostě zlatá doba. Zde se dostáváme do zeměplošského Egypta, kde se vlády ujímá mladý faraon Těpic, jinak studovaný vrah, který se musí vypořádat se svazujícími tradicemi svého domova. Pratchett opět hýří skvělými vtipy, zavádí nás i do cechu vrahů a mezi efebské filozofy... a především pořád objevuje Zeměplochu. Pyramidy sice nabídnou Ankh-Morpork, ale jen jako jedno - a rozhodne ne nejdůležitější - prostředí. Návrat k této knize je tak i vítaným odpočinkem od sice fascinujícího, ale přece jen už příliš známého města. Pyramidy tak jsou v rámci série velice osvěžujcím čtením. Za nejhytřejšího velblouda na světě pak získává další bonusové body.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 155 Kč
 455 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 313 Kč
 539 Kč
 295 Kč