Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Prorok, Resnick Mike

Resnick Mike: Prorok
Název:   Prorok
Autor:   Resnick Mike
Žánr:   sci-fi
Počet stran:   271
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Brokilon
Překladatel:   Zuzana Hanešková
Autor obálky:   Jana Komárková

Běžná cena:   219 Kč
Naše cena:   197 Kč
Sleva:   22 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Dlouho očekávaná kniha. * Vládnoucí mozky Demokracie si už dávno uvědomily, že největším nebezpečím pro její struktury nejsou ani šílení samozvaní vládcové, ani mimozemšťané, a dokonce ani organizovaní rebelové někde na Vnitřní Hranici. Opravdovým nebezpečím je kdysi osmiletá Penelopa Baileyová, dnes již dospělá žena, známá v různých částech vesmíru jako Věštkyně, Orákulum nebo Prorok. Zdá se, že jediným mužem, který ji dokáže zastavit, je Carlos Mendoza, zvaný Ledař. Jenže Penelopa je silnější než dřív a Ledař je starý, napůl chromý muž… * Závěrečná část třídílného románového cyklu,Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Prorok, Resnick Mike
gilbert - 09. 05. 2009 17:35

Třetí, závěrečný díl skvělé trilogie o Penelopě Baileyové, dívce která měla schopnost vidět různé budoucnosti a dovedla způsobit, aby z nich vždy nastala ta, kterou potřebovala. V prvním díle ("Věštkyně") byla coby osmiletá holčička pronásledována Demokracií (něco jako Federace ve Star Treku, ale mnohem méně idealizovaná), která na ni poslala nájemné zabijáky. Tehdy se ji snažila chránit dívka Myška, jež byla v celém Penelopině životu jedinou osobou, která ji kdy měla ráda. Tehdy se také na scéně poprvé objevil bývalý zabiják a agent Demorkacie Carlos Menodza, zvaný Ledař - tena také od počátku spatřovaly v dívce nebezpečí pro celou galaxii. Nakonec malá Penelopa odletěla s mimozemšťanem zvaným Paželv, který ji uctíval jako bohyni. Ve druhém díle ("Orákulum") asi osmnáctiletou Penelopu, jejíž talent se mezitím rozvinul, vězní mimozemšťané lidmi zvaní " jako Modří Ďáblové". Demokracie chce po stárnoucím a protézou místo jedné nohy Ledařovi, aby ji našel. Konečně, ve třetím díle nazvaném "Prorok" (každý název knihy je totožný s přezdívkou, jíž Penelopa v příběhu nosila) se příběh obou uzavře. Penelopa coby mladá dospělá žena uprchla z planety na níž byla vězněna (dotyčná planeta byla přitom "záhadně" zničena na miliardy kousků) a dokončuje svůj velký Plán (jehož zněnízdenebudu prozrazovat, nicméně čtenáře jistě překvapí). Vládnoucí špičky Demokracie jsou přesvědčen, že zemřela, ne však nyní již pětasedmdesátiletý Ledař. Ten na své planetě Poslední šance musel v poslední době čelit několika pokusům o vraždu a chce zjistit, kdo za tím stojí. Spolu s nájemným zabijákem Lomaxem, zvaným Hřbitovní Tanečník, zjišťují, že se na scéně objevil takzvaný Vyvolený (vlastním jménem Mojžíš Mohamed Kristus), který kolem sebe shromáždil miliony příznivců ochotných jít za ním do války s Demokracií. Předtím se však musí vypořádat s Prorokem, který pro něj má být tím hlavním protivníkem. Ledařovi dojde, že Prorok není nikdo jiný než Penelopa Baileyová. Nadchází čas definitivního střetnutí Penelopy a Ledaře, které může rozhodnout o osudu galaxie. Série "Orákulum" je jedním z nejlepších zástupců žánru space opera, které jsem četl. Všechny tři díly mají svižný děj, zajímavé hlavní postavy a především onu westernovskou atmosféru, jakou má správná space opera mít - máme zde tzv. Vnitřní Hranici, kde nemá Demokracie tak velkou moc a která je plná nebezpečných planet, po kterých cestují ještě nebezpečnější muži a ženy pistolníci, nájemní vrazi, hledaní zločinci, většinou legendy s takovým jmény jako Věčný Chlapec, Indián nebo zmínění Ledař a Hřbitovní Tanečník. Navíc vzhledem k tomu,že se příběh odehrává ve stejném vesmíru jaký autor použil v jiných svých románech (Santiago, Walpurgis III.), nalezneme odkazy na jiné Resnickovy hrdiny. Hodnocení, které knize dávám, platí i pro celu sérii.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 134 Kč
 323 Kč
 296 Kč
 233 Kč
 319 Kč
 242 Kč
 341 Kč
 228 Kč
 241 Kč
 214 Kč
 205 Kč
 139 Kč