Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 10 - Pohyblivé obrázky, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 10 - Pohyblivé obrázky
Název:   Zeměplocha 10 - Pohyblivé obrázky
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (10)
Počet stran:   412
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:   505 Kč
Naše cena:   248 Kč
Sleva:   50 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Všechno začalo v tajemném Holly Woodu – Svatém lese. Tam se zrodila jistá myšlenka, a když pak alchymisté na Zeměploše objevili magii stříbrného plátna, roztočily se kamery, takže skřeti-malíři sebou museli skutečně hodit. Brzy se vynořily první mužské a ženské hvězdy a pustili se do boje se zlem a filmovou reklamou. Dejte si sáček brambůrků a sledujte natáčení světového trháku Střed proti Okraji – nejpodivnějšího filmu z prostředí občanské války. Vášnivá sága lásky odehrávající se pozadí válkou šílícího světa! Budete žasnout! Vystupuje tisíc slonů!Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pohyblivé obrázky, Pratchett Terry
wiwi - 03. 05. 2008 13:12

Moje první (a zatím taky poslední) knížka ze Zeměplochy. Těšila jsem se na ni, protože mi všichni říkali, jak Pratchett naprosto úžasně píše. No a po přečtení... nemůžu říct, že mě to zklamalo. Ale ani nenadchlo. Jasně, usmívala jsem se, někdy se i smála, například parodie na Hollywood je skvělá. Jenže jsem od toho čekala trochu víc. Četla jsem předtím Mořičvíl od Dannyho Newmana a ten mě nadchl daleko více. Fanoušci Zeměplochy, kterým jsem sdělila svůj spíše záporný postoj k Pohyblivým obrázkům, se hned začali ospravedlňovat tím, že tato kniha patří v sérii k těm slabším. Snad opravdu ano. Pratchetta nezatracuji, už jen proto, jaké si dokázal získat svým dílem úspěch (a respekt). Mě osobně ale kniha nijak geniální nepřišla.
RE: Ad Pohyblivé obrázky, Pratchett Terry
Bodkin - 03. 05. 2008 21:19

Měla jsi si nechat od znalců poradit čím začít. Zrovna jsi narazila na "volný dílů", který není v žádné sérii a nejsou tam ty propracované tažné postavy. Takže pokud si vybereš Mrakoplaše (Barva kouzel, Lehké fantastično, Magický prazdroj, Erik, Zajívamé časy, Poslední kontinent) nebo Hlídku (Stráže! Stráže!, Muži ve zbrani, Hrrr na ně!, Nohy z jílu, Pátý elefant, Noční hlídka, Buch!). Co se mého osobního doporučení týče, za nejgeniálnější považuji Zas(l/r)anou poštu, která patří mezi volné díly (ne na dlouho, už se překládá další díl). Ale opravdu nejlepší by bylo začít pěkně od začátku. Pohyblivé obrázky nebyly špatné, ale ve světle ostatních a lepších dílu snadno zapadly.
RE: RE: Ad Pohyblivé obrázky, Pratchett Terry
wiwi - 03. 05. 2008 22:54

Ony by ty rady byly i celkem zbytečné, protože brněnská knihovna má sice pratchettovky samozřejmě kompletní, jenže když se jednomu nechce dávat 10 kaček za rezervaci, musí skočit po všem, co se objeví na regále. :-) A tehdy to byly právě Pohyblivé obrázky. :-)
Pohyblivé obrázky, Pratchett Terry
jindra_strelec - 22. 05. 2008 21:48

V rámci celé série se opravdu jedná spíše o průměrný příběh. Pokud by byla kniha samostatným humoristickým románem ( nenáležejícím k Zeměploše ) , patrně by se jí dostalo kladnějšího hodnocení. Přesto se jedná o díl, který by rozhodně nikoho neměl nudit.
Zeměplošský Hollywood
gilbert - 12. 05. 2009 09:28

Je pravdou, že tento díl Zeměplochy spadá spíše do průměru, ale pořád podle mne jde o ten lepší průměr. Parodie na Hollywood a vůbec na filmy němé éry je to výborná. Bohužel to je také slabina této knihy - čtenáři, kteří se v dějinách filmu tolik nevyznají (sem počítám i sebe) si asi dost narážek prostě neuvědomí nebo jim nepřijdou vtipné (samotnému se mi stalo, že jsem v mnoha pasážích popisujících například tvorbu nového filmu vůbec netušil, oč jde, ale možná jsem jenom nevzdělanec:)). Nicméně je zde spousta opravdu vtipných situací, které si užije i čtenář s průměrným přehledem o filmové tvorbě - starý známý Kolík Aťsepicnu coby nervní a velikášský filmový producent nemá chybu, stejně tak i trolí námluvy a jejich inovace (dočteme se zde o první trolce, která chce nosit květiny!!:)) a také podle mne asi nejvtipnější scéna z knihy, kdy obrovská polonahá žena leze na nejvyšší budovu Ankh-morporku s opicí v ruce a nad ní přelétává koště s dvě, a nejvyššími čaroději univerzity. Jinak se jedná o další díl Zeměplochy trochu překombinovanou zápletkou - zejména co se totožnosti hlavního zla/záporáka týče.
Slabé
Dariel - 31. 08. 2010 17:15

V tajomnom lese Holly Woode sa zrodilo niečo nové. A keď sa do toho opreli alchymisti, začala sa celá šialenosť okolo filmov. Každý chce byť hviezdou v nových filmoch preto sa s pustého lesa odrazu stávalo mesto veľkých rozmerov. Čaro filmu nepritiahlo len humanoidov ale aj pár tvorov iného razenia. Rozprávajúci zajac, myš, mačka a pes Gaspoda (s ktorým sa stretneme v dieloch o nočnej hliadke) Magické miesto svätého lesa im umožnilo rozprávať a premýšľať. Okrem Gaspodu, ktorý býval príliš dlho pri magickej univerzite a živil sa tam odpadkami. Dokonca aj oni by radi hrali vo filme a stali sa hviezdami strieborného plátna. Toto šialenstvo nie je ale tak úplne prirodzené... Je to podľa môjho názoru najslabšie pratchetovo dielo. Nemá na seba nádveznosť z inými dielmi, takže sa dá čítať osobitne. No až na zopár zábavných nápadov ma moc nezaujalo. Predná strana je ako inak pekne farebná zo zábavnou ilustráciou. Pomerne dobre sa číta ale miestami to ide dosť stuha. Moje hodnotenie sú 2 hviezdy a nedal som 1 len pre to, že sa dá na tom zasmiať. Nemôžem ju odporučiť a neodohrá sa tam nič bez čoho by ste sa nezaobišli.
Pohyblivé obrázky
BoriHokr - 30. 11. 2010 21:01

No, tak asi budu za exota. Kdybych si měl vybrat jeden jediný díl Zeměplochy, který bych si vzal na pustý ostrov, bude to tento. Ok, možná Těžké melodično. Nebo Muži ve zbrani. Nebo Mort. nebo... no, vtip je v tom, že skvělých dílů je hodně, ale tenhle mi mezi nimi vyčnívá, přestože si uvědomuji jeho základní slabinu, která je vyjádřená i v komentářích kolegů: nemá žádnou klasickou ústřední postavu typu Marakoplaše nebo Bábi. Nedostudovaný Viktor je spíš výplň a zábavnější je prodejce Kolík (v životní formě), skupinka mágů (byť ještě ne tak povedená jako v Sekáči nebo Posledním kontinentu) nebo nejinteligentnější pes světa (ano, ten z Mužů ve zbrani). Vše je však válcováno způsobem, jakým Pratchett vypráví o vzniku filmu na Ploše. Platí, že čím víc toho víte o počátcích filmu, tím více se budete bavit odkazy na první hvězdy, slavné snímky, kokrétní scény, praktiky producentů, nadšení pionýrů nového umění... všechno to tu je. A Jestli třěba v poslední Zeměploše (Nevídaní akademikové) ustřelil Pratchett s patosem, tady se nechám dojmout rád a opakovaně. Milujete film? Dokážete si ještě vybavit stará kina a cvakající promítačku? Máte někde plakáty vašich idolů? Pohyblivé obrázky jsou přesně pro vás a budete je milovat stejně. Sen nikdy nezemře, i když je pravda, že na Zeměploše může být poměrně nebezpečný :)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 248 Kč
 223 Kč
 155 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 313 Kč
 495 Kč
 223 Kč
 455 Kč