Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 29 - Podivný regiment, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 29 - Podivný regiment
Název:   Zeměplocha 29 - Podivný regiment
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (29)
Počet stran:   498
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Paul Kidby

Běžná cena:    
Naše cena:   295 Kč
Sleva:   32 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Představte si klikatou říčku, která je hranici mezi Borogravií a Plesnivinskem a po každých deštích radikálně změni koryto. Schyluje se k válce. Na území, které po posledních deštích připadlo Borogravii, stála totiž jedna i ankh-morporkských signálních věží. Vládkyně Borogravie dala věž zbourat. Patricij vyslal na ochranu malého Plesnivinska a samozřejmé tak trochu i ankh-morporkských zájmů, oddíl vojska, jemuž veli Řeznik Elánius (jak mu říkají Borogravijci). Na obranu rodné Borogravie se dá naverbovat i Apoléna, ať už k tomu má důvody jakékoliv. Ztracena mezi vojáky lidmi, vojáky trolly a vojákem Igorem, prodělává na pochodu k hlavním jednotkám tvrdý výcvik pod velením svobodníka Řemendera a desátníka Honzáruma. Apolena ale brzy zjisti, že ve skutečnosti je mnoho věci úplně jinak, než se na první pohled zdá…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Podivný regiment, Pratchett Terry
Norek - 27. 04. 2009 21:56

O tom, že se Pratchett dokáže i přes humoristický ráz svých knih dokáže věnovat hlubším tématům jsem se už párkrát zmiňoval. V tomto díle byste pravděpodbně ani nemuseli příliš pátrat, abyste zjistili, že tentokrát se autor obul především do války. A rozhodl se to manifestovat na velice svérazném bojové oddíle, vyslaném proti tolik obávanému Řezníkovi Elániovi(zajímá a trochu nečekaná přezdívka). Vzhledem k tomu, že se oddíl skládá ze všech možných(lidé,trolové, desátnici-cože vy ste nevěděli, že desátníkem se člověk musí narodit?) i nemožných ras(Igorové-kdo kdy viděl rasu ve které mají všichni její příslušníci stejná jména, nehledě už vůbec na jejich vzhled) je jasná, že i o srandu bude postaráno. A nechybí zajímavý a "originální" příběh ani tuna nejrůznějších vtipů. V lecčems to sice připomíná příběhy s Ankh-Morkorpskou hlídkou, ale i tak to rozhodně stojí za to. Už jenom proto, že je to díl s nejvíce ženskými postavami v sérii.
Naozaj dobré
Dariel - 31. 08. 2010 17:16

Apoléna sa rozhodla vstúpiť do armády . No tam môžu len muži takže sa zamaskuje a vydá sa na hrboľatú cestu. Vedúci jej regimentu jej to rozhodne neuľahčuje. No keď ide na záchod niekto jej podá ponožku zo slovami „ daj si ju do gatí dve by boli moc“ Takže predsa len tam má nejakého spojenca. Všetci sa jej zdajú podivný no je rada že ich má na svojej strane. Ighor jej dosť pomáha a je zdvorilý, upír sa stále usmieva, čo jej naháňa strach a troll často iba tupo hľadí no aj ten je na ňu milí. Spoločne sa postavia nebezpečenstu a často krát budú kráčať zo smťom po boku (doslovne). To ako sa Apoléne bude dariť a čo je také podivné na jej regimente si už dočítajte sami. Je to kniha na ktorú n nadväzuje žiadna iná čo je jej výhodou. Vystupuje tu len jedna známa postava a tou je sir Elánius , ktorý sa tam len okrajovo vyskytne. Ostatné postavy sú na moje sklamanie jednorázová záležitosť. Táto kniha sa dobre číta. Ani som nepostrehol kedy som ju tak rýchlo prečítal. Má plynulí dej a dobré zápletky. Je tam ale aj zmena oproti klasike prachettoviek. Je to aj bojovka, takže si užijete aj pár pekných bojov. Nechýba ale klasický humor a mňa veľmi oslovila aj pekne ilustrovaná obálka, ktorá presne zachycuje podivný regiment.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 266 Kč
 279 Kč
 248 Kč
 313 Kč
 248 Kč
 275 Kč
 257 Kč
 248 Kč
 257 Kč
 248 Kč
 288 Kč
 368 Kč