Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zeměplocha 24 - Pátý elefant, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 24 - Pátý elefant
Název:   Zeměplocha 24 - Pátý elefant
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   Fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (24)
Počet stran:   489
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:    
Naše cena:   248 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Pátý elefant! Mýtické zvíře. Podle trpasličí legendy kdysi v pradávných dobách spadl v oblasti Uberwaldu. Proto se tam dnes vyskytuje obrovské tukové a jiné podzemní bohatství. A především tuk je nedostatkový artikl dokonce i v Ankh-Morporku. Uberwaldští trpaslíci a s nimi trpaslíci většiny Zeměplochy mají volit dolního krále. Ze dvou kandidátů: konzervativního a pokrokového. Podle toho, který to bude, se bude chovat k lidem i celé trpaslictvo. Volbu (a pak samozřejmě obchodní politiku) může ovlivnit nově jmenovaný Ankh-Morporský velvyslanec v Bjonku, jeho excelence, vévoda Ankhský, sir Samuel Elánius, za vydatné pomoci své ženy. Jedna z politických frakcí však chce udržet Uberwald a snaží se v tom siru Elániovi zabránit. Stojí tedy proti němu trpaslíci – zpátečníci, Anguini příbuzní – vlkodlaci a místní upíři. Angua mizí. Karotka najme jako stopaře a tlumočníka Gaspodu (biftek ke každé večeři) a vydá se po jejich stopách. Ankh-Morporská hlídka pod vedením serž-pardon, kapitána Tráčníka se rozpadá! Milion dobrodružství! Napětí! Hrůza! Láska! Přírůstek do rodiny! Jediný slon!Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pátý elefant, Pratchett Terry
Norek - 30. 04. 2008 21:35

Tak tohle je jedna z nejlepších zemeplošských knížek co jsem četl. Doporučuji všem co propadli kouzlu Ankh-Morporské hlídky, kde by někoho s nadprůměrným rozumem aby pohledal. A v tom to právě je. Nenajdete zde jedinou "tuctovou" postavu. Ať už jde o kapitána Karotku, ktérý si myslí, že je trpaslík ikdyž výškově převyšuje většinu mužů, nebo pejska Gaspodu pracujíciho jako tlumočník. Do popředí příběhu se dostává sir Samuel Elánius, policajt tělem i důší, zvyká si na novou roli obnášející vlastnictví modré krve. Stane se vyslancem v Uberwaldu, kde má získat něco z trpasličí bohatých tukových dolů. Jenže ouva. Ztratila se posvátná trpasličí relikvie v níž je otisknuta sedinka prvního trpasličího krále... Myslím, že je jasné, že tahle knížka přináši opravdu velmi kruté křeče v bříšku.
Pátý Elefant neboli nejlepší zemeplošská detektivka
Krix - 27. 08. 2009 21:00

Předně si dovoluji udělit 5/5, jejichž zdůvodnění naleznete níže. Osobně se tato kniha stala mojí premiérou do úžasného světa Discworld a ačkoliv mi při prvním čtením této knihy nebyla známa historie a zázemí všech zúčastněných postav hlüboce se mi vryla do paměti a nastartovala můj neutuchající zájem o knihy Terryho Pratchetta. V této knize se mísí několik různých žánrů, na první pohled možná nesourodých. Předně bych vyzdvihl Pátého Elefanta jako výbornou detektivku (co by taky měla HLídka dělat jiného než pátrat), přičemž detektivní linie vás vskutku vtáhne do děje. Další aspekt je neustávající akce a protiakce, která vás nenechá vydechnout, následovaná politickými intermezzy (co by to byl za svět, kdyby za vším nebyla politika... a Patricij ;))). Přidejte k tomu výborný humor a máte knihu, která vás nepustí dokud neotočíte na poslední list a těch je na ostatní knihy v sérii požehnaně, takže je o co stát. Hodnocení ať si každý udělám sám, ale jakožto příznivec, který přečetl téměř vše co Terry napsal, jí stavím mezi to nejlepší, co Terry stvořil. Přeji příjemné počtení.
Úpne super
Dariel - 31. 08. 2010 17:19

V anotacii sú zachytené všetky potrebné veci takže ak by som aj niečo stručne ku obsahu knižky napísal bolo by to to, čo tam už je. Neostáva mi nič iné len povedať, že tento diel nie je klasický. Preto že detektívna zápletka je v ústraní. Čitateľ však o nič nepríde je tu mnoho tajností a až do tejto knižky som netušil koľko krát ma Terry dokáže prekvapiť. Kniha je napínavá s neodopierateľnou originalitou autora. Tak isto je vtipná a dobre sa číta. Napriek jej hrúbke ju prečítate rýchlo lebo vás chytí a nepustí. Ak sú v nej hluché miesta tak som si ich nevšimol. Čitateľa tak isto ako už klasicky privíta farebná ilustrovaná obálka. Nachádzajú sa dokonca aj celkom schopné bojové situácie, čo sa u pratchetta často nevidí. Túto knihu považujem za jednu z najlepších celkovo v rámci Pratchetta a druhú najlepšiu zo série o nočnej hliadke. Ohodnotil by som ju tak 5,2 ale to nie je možné takže postačí 5. Odporúčam a prajem príjemnú zábavu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 248 Kč
 295 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 275 Kč
 223 Kč
 464 Kč
 539 Kč
 509 Kč
 288 Kč
 223 Kč
 368 Kč