Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Odkaz Dračích jezdců 3 - Brisingr, Paolini Christopher

Paolini Christopher: Odkaz dračích jezdců 3 - Brisingr
Název:   Odkaz Dračích jezdců 3 - Brisingr
Autor:   Paolini Christopher
Žánr:   fantasy
Série:   Odkaz dračích jezdců (3)
Počet stran:   656
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Fragment
Překladatel:   Olga Zumrová
Autor obálky:   John Palencar

Běžná cena:   499 Kč
Naše cena:   449 Kč
Sleva:   50 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Přísahy, zkoušky oddanosti, mocné síly se střetnou… Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně… Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Brisingr, Paolini Christopher
Zrzek - 06. 02. 2009 19:26

je to vynikající knížka sice sem ji este nedocet vlastne sem ji zacal cist a uz se od ni nemuzu odtrhnout
RE: Ad Brisingr, Paolini Christopher
antalin - 07. 02. 2009 19:39

jsem na to zvědavá, ale mám spíše skeptický postoj, ani jeden díl mne příliš nenadchl
Brisingr
naty - 08. 02. 2009 15:02

dobrý den, tuto knížku stejně jako předchozí vřele doporučuji. zajímavý příběh plný napětí a neotřelý děj. navíc pro vášnivé čtenáře je velké plus 656 stran zábavy! prostě dlouho vydrží :-)
add
Slade - 19. 02. 2009 16:41

Já bohužel musím říct,že mě to zklamalo...je to 650 stran skoro o ničem...stane se tam sice pár věcí,ale dát to na tolik stran?chvílema jsem se nudil...spíš je to taková mezikniha a prequel k poslednímu dílu..doufám že ten bude mnohem lepší...
Brisingr!
jantty - 16. 03. 2009 19:36

Když jsem dostal Etragona kdysi k Vánocům, tak jsem byl bezmezně nadšen. Nová fantasy pro mě byla prvním a posledním. Když jsem pak Eragona dočetl, tak jsem ani chvilku neváhal a šel jsem si koupit (za vlastní peníze :-()Eldesta. Eldest mě moc nenadchnul a nesplnil mé očekávání. Až bitva na konci mě jakoby vytrhla ze spánku. Na svět Eragona jsem zapomněl a knížky v poličce zachumelil prach. Po pár letech, věnovaných jiným fantasy mi táta říká, že viděl kdesi na internetu pokračování Eragona, vycházející 4.února. Jelikož jsem měl 12.února narozeniny, tak jsem si řekl, že to ještě zkusím. Brisingr mě opět bezeslovně nadchl. Byl to příval skvělých nápadů a logických vměstnání. Brisingr utekl jako voda a já jsem byl jakoby vlákán zpět do Alagaesie. Skvělý příběh, skvělý nápad, až na některé nudné popisy cest atd.. Teď se opravdu nemohu dočkat na poslední díl a věřím, že člověk jako Paoliny poslední díl nezmaří!
Brisingr je bezpochyby bestsellerem a dílem význač...
Renendaen - 26. 03. 2009 19:54

Brisingr je bezpochyby bestsellerem a dílem význačného talentu - na 656 stránkách psát úplně o ničem, to nedokáže jen tak kdekdo. Už když začly kolovat první zvěsti o rozšíření série o 4 díl, pokoušely se o mě mdloby. Nakonec jsem si řekla budiž: třeba Paoliny chytil slinu a třetí díl se bude odehrávát v rámci akce. Od čtvrtého dílu jsem pak čekala dynamický a strhující závěr. Oo,jak hluboké bylo mé zklamání, když jsem dočetla Brisingr! Pětistovka vyhozená z okna mě ani zdaleka nenaštvala tolik, jako naprostá a absolutní bezobsažnost této knihy. Skoro si myslím, že bylo lepší, když Chris vykrádal Star wars a jiné - to měl Odkaz aspon nějakou "šťávu!" Přiznávám se, že díky Brisingru u mě Paoliny skončil. Když se ani po dvou knihách nenaučíte psát, jste idiot. Recenzisté Odkazu celou dobuvytýkají neoriginalitu. Paoliny to však vyřešil - vždyť surová vražda děje v dobrodružné fantasy - to za originální prvek můžeme považovat zcela jistě! !
RE: Brisingr je bezpochyby bestsellerem a dílem význač...
Vendeta - 15. 05. 2009 14:22

Za to ty umíš psát fantasy že? Takové kecy mám nejradši.
Přestože i mně se ke konci Brisingr poněkud vlekl,...
marcoman - 15. 05. 2009 15:14

Přestože i mně se ke konci Brisingr poněkud vlekl, třetí pokračování se mi jako ty předešlé líbilo a těším se na čtvrté. Na rozdíl od Harryho Pottera se mi série zamlouvá víc a víc. Nemám pocit, že autor už nevěděl, jak zrovna tenhle díl natáhnout. Podle mě autor nepochybně vyzrává, což se projevuje právě v oněch "nudných" pasážích, kdy se zdánlivě nic neděje. Právě v nich je autorova největší síla - příběh o potrestání Slouna klesá až do hlubin řeckých mýtů, aby odtud vynesl příslib budoucích událostí, nad nimiž se člověku už teď tají dech. Putování s elfkou a stvoření kouzelné květiny či korábu z trávy patří k těm nejkrásnějším obrazům, které jsem kdy v knize viděl. Jestli mě Paolini někde nudí, pak je to ve scénách, ktere mají sršet napětím, z nichž má stříkat akce a testosteron. Pokud autorovi nechybí představivost při barvitých popisech přírody, lidí i staveb, při popisu boje mu schází alespoň špetka realistického vidění. Systém doplněnování magie činí ze záležitosti vymykající se exaktnímu přístupu cosi na způsob závodů králíčků Duracell (kdo má víc šťávy, doběhne dál), rvačka připomíná špatně udělanou počítačovou hru, schopnost téměř neomezeného léčení způsobuje, že se člověk přestává o Eragona bát. Nedomyšleností v bojových scénách je spousta. Jeden příklad za všechny: když si Eragon roztříští úderem klouby, nechá si narůst jakási kloubní kopyta, čímž je problém provždy vyřešen. Dokonce i moudrá a záhadami obestřená bylinkářka Angela jen obdivně zírá. Nevím jak ostatní čtenáři, ale já osobně mám neblahé tušení, že po úderu kopyty vyztuženou pěstí by si ve skutečné rvačce Eragon musel léčit postupně roztříštěné zápěstí, předloktí, loket, nadloktí i rameno. Když dal svému hrdinovi nadlidskou sílu, ale ponechal mu křehké kosti, zadělal si Paolini na problém, který nějakými "kopyty" nevyřeší. Co by prošlo u patnáctiletého kluka, který sérii načal, neprojde u dospělého autora. Svým dětem ale tuhle sérii za pár let rozhodně přečtu.
Brisingr !!!
Devil - 08. 06. 2009 17:19

Eragona jsem přečetl za týden, Eldest za 2 týdny, ale s Brisingrem to je jiné... Eragon a Eldest byli kratší a nudnější, ale Brisingr se Paolinimu povedl. Brisingra čtu pomalu, ne jako blázen, protože Brisingr je lepší a... (vychutnávám si ho). Brisingr ode mě dostává 5 hvězdiček.
Na Brisingra jsem se moc těšila. Když konečně vyše...
Keiro - 02. 08. 2009 11:27

Na Brisingra jsem se moc těšila. Když konečně vyšel týdny jsem nemluvila o ničem jiném, dokud nenastala příležitost si ho koupit. Eragona jsem přečetla během pár dní, s Eldestem to nebylo jinak a matka nade mnou kroutila hlavou, že jsem magor, když viděla, jak je to tlustý. Avšak musím přiznat, že do Brisingra se nemůžu začíst. Asi to bude způsobeno tím čekáním, nebo možná, že mezi druhý a třetím dílem uplynulo tolik času, než to vyšlo. Ale prostě se jaksi nemůžu dostat k tomu, aby překlenula těch dalších čtyři sta stran. Nezpochybňuji nijak toto dílo, protože Eragon a Eldest byli úžasní, jen ten Brisingr mi nějak nejde dostat pod kůži. Možná to bude tím, že to měla být poslední kniha trilogie, ze které se nakonec stala tetralogie a já jen doufám, že dílů nebude ještě víc. Přesto věřím, že si knihu přečtu, takže prozatimní hodnocení v hvězdičkách. Tři. Víc zatím ne, až po přečtení.
Eragon saga
jennifer - 11. 08. 2009 18:06

Sága o příbéhu mladého eragona se mi velice zalíbila já jako horlivá čtenářka jem se do této ságy bez mezně zamilovala.Vřele doporučuji všem kteří mají alespoň nějaké to malé zalíbení v knihách aby omezily svůj volný čas a skuili si toto přečíst.nejvíce mě na těchto knihách zaujalo takové to napětí které člověk nemůže ani popsat vždy když ví že se blíží nová kapitola,obavy o své milovné hrdiny kteří se právě bliží nebezpečí.trochu té magie a nad přiroze nadchne hold každého snílka i relistu.Kdo jen tak projde okolo jakého koliv dílu buď Eragon:Eldest:Brisingr nebo Empire který má teprve vijít bude tento člověk velmi sklamaný že se jen tak otočil od této ságy šel dál.to je asi vše co bych touto možností chtěla vzkázat děkuji že ste si to přečetli. Jennifer.
BRISINGR,NEBO EMPIRE?
Terka - 21. 08. 2009 13:12

LIDI POMOC! JÁ TO NECHÁPU! ČETLA JSEM ERAGONA,ELDEST I BRISINGR,ALE JE V TOM PRO MĚ STRAŠNÝ ZMATEK!!!! KOLIKÁTÝ DÍL JE Empire?A JAKÝ JE ROZDÍL MEZI OBALY BRISINGRU,KDE JE Glaedr OTOČENÝ DOPRAVA A KDE JE OTOČENÝ DOPŘEDU? A CO TEN 4. DÍL??? NEŽ JSEM BRISINGR ČETLA,VŽDY JSEM SI MYSLELA,ŽE JSOU JEN 3 KNIHY!A JAK SE JMENUJE? Eldunari??? plíííís na maila terezka.dinh@centrum.cz Díkes!
Paolini... zajímavý to autor, jehož příběh by se d...
Saruman - 04. 11. 2009 18:34

Paolini... zajímavý to autor, jehož příběh by se dal koncipovat jako taková pohádka před spaním. Když tehdy patnáctiletý Chris napsal Eragona, dalo se tohle dílo brát jako velmi slušný přírůstek do fantasy žánru, který jej po dlouhé době opravdu oživil a přiměl čtenáře ke čtení. Jenže co čert nechtěl, Paolini dospěl k názoru, že když se Eragon stal bestsellerem, bude psát "roztáhleji a více", aby nabudil fanoušky a kritiky aspoň trochu potěšil rozsáhlejšími texty a popisy. A tak vznikl znatelně delší Eldest - pro nějž bych navrhl spíše název výplňová vata. Je znatelně znát, že už od začátku Paolini věděl, jak Eldest skončí, a tak "překlenovací můstek" sepsal jen proto, aby nějak vyplnil místo mezi Eragonem a již zmiňovaným koncem. Nakonec však Paolini zabodoval takovou zajímavou tutovkou, a to Brisingrem. První polovina knihy byla suverénně nejnudnější ze všech tří knih - a druhá polovina zase nejvyvedenější. Zajímavý toť kontrast, podmíněný však nepříjemným zjištěním, že Paolini bude opět rozšiřovat. A tak kleji a nadávám, proč alespoň toho Eldesta nemohl zkrátit - a závěr nacpat do Brisingra...
Tato kniha i všechny předešlé byly suprové!!! Vym...
Michaela - 08. 11. 2009 19:10

Tato kniha i všechny předešlé byly suprové!!! Vymýšlím příběh o dračích jezdcích, elfce a trpaslíkovi asi každý týden přidávám jednu kapitolu. Jestli si tento příběh chcete přečíst jděte na www.miskaka25.blog.cz
nwm
Nancy - 01. 01. 2010 21:37

Já nějak nwm co si o druhém díle myslet. jasne eragon je naprosto skvělá kniha. líbí se mi jak je obsáhlá a důkladně promyšlená v každém detajlu ale je tam poměrně dost toho cizího jazyka a to me trochu mate nemuzu se tím prokousat ale příběh jako celkový je vážně zajímavý
Brisingr
gastris - 27. 05. 2010 18:14

Celou sérii považuji za velmi podařenou. Do Odkazu jsem se začetla jak jen do málokterých knih a se zatajeným dechem jsem četla úžasný příběh, jehož propracovanost je vskutku obdivuhodná. Brisingr mě nezklamal a já se nemůžu dočkat až vyjde poslední díl. Škoda, že film eragon je odpad a srazil hodnotu Odkazu o několik stupňů dolů.
Konečně se něco pořádného v celém příběhu stane!...
Anrycor - 03. 12. 2010 20:23

Konečně se něco pořádného v celém příběhu stane!

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 174 Kč
 153 Kč
 153 Kč
 167 Kč
 244 Kč
 125 Kč
 224 Kč
 499 Kč
 449 Kč
 899 Kč
 269 Kč
 269 Kč