Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Noční anděl 1 - Cesta stínů, Weeks Brent

Weeks Brent: Noční anděl 1 - Cesta stínů
Název:   Noční anděl 1 - Cesta stínů
Autor:   Weeks Brent
Žánr:   fantasy
Série:   Noční anděl (1)
Počet stran:   352
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   FANTOM Print
Překladatel:   Jakub Mařík
Autor obálky:   Calvin Chu
ISBN:   978-80-7398-080-1

Běžná cena:   269 Kč
Naše cena:   188 Kč
Sleva:   81 Kč, 30%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Temná, akcí nabitá fantasy, vás zavede do města jménem Cenarie. Do města ponurého a nebezpečného, plného odporných slumů a obývaného těmi nejvýkonnějšími nájemnými vrahy, kteří se kdy procházeli na stránkách knih. * Azoth je kluk bez rodiny, bez jakékoli budoucnosti. Má jedinou šanci změnit svůj osud – stát se nájemným vrahem. A nejlépe učedníkem skutečného mistra, Durzo Blinta, muže bez svědomí, který vraždu pokládá za umění. Z Azotha se tak stává Kylar Stern, který proniká do umění vraždy i do tajemství magie. Minulost se mu ale přesto připomene a postupem času se vrací jako bumerang…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Cesta stínů, Weeks Brent
eMPage - 08. 06. 2010 09:11

Fantom Print v krátké době vydává další knihu s assassinskou tématikou. A i tentokrát má náš hrdina ten pravý důvod pro svou pomstu... Tím hrdinou je Azoth, dítě pouličního gangu, který se snaží chránit několik svých kamarádů před Krysou. Šancí, jak se svého trýznitele zbavit, je stát se wetboyem, nájemným vrahem, který nezná slitování. Nicméně to se stane až v okamžiku, kdy Azoth nedokáže ochránit své přátelé a je Durzo Blintem přinucen zabít toho, co to způsobil, je tak se stane jeho učedníkem. Čas plyne a z Azotha se stává Kylar Stern, nižší šlechtic a učedník Blinta. Navazuje přátelství a zaplétá se do politických intrik města, ve kterém co nevidět dochází k puči a je jenom na něm, jak se s celou situací vypořádá. Jen tak se totiž může stát Nočním andělem... Hlavní příběh celé knihy není v počátku nijak jasně dán. První polovina knihy je věnována samotnému výcviku Kylara, aby se stal přinejmenším stejně dobrým wetboyem jako Durzo. Nicméně to není tak jednoduhcé, protože Kyler nemá Talent, který je pro wetboye zcela zásadní. Teprve v druhé části se nám příběh začíná trochu zamotávat. Jeho linka je jasná, ve městě probíhá převrat, ale kdyby dopadl špatně, vše může skončit ještě větší katastrofou.Zde se všechno trochu komplikuje a osobně jsem měl místy co dělat, abych se v ději neztratil. Skáčeme z jednoho místa akce na jiné a zase zpět a do toho všeho všechny ty intriky...prostě pěkná kaše. Nicméně příběh má svou eleganci, ovšem za cenu toho, že je třeba se trochu více soustředit. Celkem úsměvný fakt je samotné slovo "wetboy", což by se dalo přeložit jako "morký/vlhký chlapec". Zábavné je to v tom, že se zde vyskytuje i "wetgirl" a to už je celkem silná káva :-) Nicméně autor si z takových věciček hlavu nedělá, když je schopen vymýšlet dosti surové akce i pro nezletilé děti. Drsný, opravdu. Celou tu dobu se nám skrze Blinta snaží vnutit myšlenku, že jakýkoliv cit, hlavně pak láska, je oprátkou, která stáhne každého až na dno. A to je ten fakt, proč je Kylar jiný, ovšem postupem knihy vyjdou najevo i zajímavější věci. Celkově je kniha hodně zajímavá a velice čtivá, nicméně je škoda, že vyšla v tak krátkém sledu po Assassin Creedovi. Já jsem jednoduchý člověk a má rád jednoduchost, proto mi přijde příběh v Assassinovi...čtivější. Netrvrdím, že tady je špatný, ale místy je opravdu až moc zamotaný a ačkoli to nakonec celé dává smysl a vy si řeknete "ano, to je dobře vymyšlený...to je skvělý..." musíte si trochu namáhat i mozek. Kdyby vyšla dřív nebo v jinou dobu než Assassin, dostala by plné hodnocení, takhle po přečtení Assassina musím dát jen

4,5*

RE: Ad Cesta stínů, Weeks Brent
TerraNova - 14. 06. 2010 06:55

> Celkem úsměvný fakt je samotné slovo "wetboy", což by se > dalo přeložit jako "morký/vlhký chlapec". Zábavné je to v > tom, že se zde vyskytuje i "wetgirl" a to už je celkem silná > káva :-) Ono slovo "wetboy" je zavedený výraz ze slangu ruské mafie doslovně přeložený do angličtiny. Onou "vlhkostí" tu je myšlena krev oběti, protože narozdíl od knihy byli wetboyové v ruské mafii nechvalně proslulí co nejkrvavějšími a co nejbrutálnějšími vraždami.
Weeks
BoriHokr - 30. 06. 2010 09:14

S touto knihou mam jeden jediny problem - chapu, ze autor chtel napsat akcni jizdu, kde by se porad neco delo a tomu podridil vse a skutecne se v knize porad neco deje. Jenze se mi to nelibi, protoze bez hlubsiho pozadi postav to ve me proste nevyvola zadnou emoci. Pritom napadu ma autor plno (byt na pozadi pomerne klisovitych zapletek) a akci podat take umi / takze i kdyby naserviroval nejake ty nudnejsi pasaze pro osvetleni psychiky, nudne protoze to je neco, v cem evidentne silny neni, odpustil bych mu to a klidne pridal i dalsi hvezdicku. Takto jsem spise u slabsich tri - kdyz nemusim nic delat, je at kniha idealni vypln casu, ovsem jinak si ctenare moc neziska.
Cesta stínů
Sally - 30. 06. 2010 21:02

Kniha je prvním dílem trilogie Noční anděl, Cesta stínů je zároveň autorovou prvotinou. Celá trilogie vyšla v originále během jednoho roku, jen taková perlička. Azoth, kluk a dítě ulice chudinské čtvrti patří do pouličního gangu. Stejně jako jeho kamarádi se snaží sehnat peníze na zaplacení gildovních poplatků a na jídlo, aby přežili. Při shánění peněz se setká s Durzo Blintem, legendou a nejlepším nájemným zabijákem (wetboyem) živoucí legendou. Azoth sní o tom, že by se stahl jeho učedníkem a nikdo si už na něj nemohl dovolovat, mohl by ochránit své přátele a unikl by hroznému přežívání na ulici. Tento sen se pro něj vzápětí stává nutností a jedinou nadějí na přežití, když urazí a proti seobě popudí jednoho z vůdců gildy Krysu. Azoth se stává učedníkem Durzo Blintha, který běžně učeedníky nemá, a školí se v umění wetboyů. Přijímá sice nové jméno Kylar Stern, ale minulost ze sebe jen tak snadno setřást nejde, stále se mu připomíná. Kniha je akční nářez. Moc se mi líbil začátek, popis setkání Azotha s Blinthem, kdy Azoth lezl pod tou podlahou hospody - pěkné. V knize se nám samozřejmě prolíná několik dalších dějových linií, které se spojují dohromady. Spiknutí, boje, krvavá řež, akce plno, jen by mohl autor více propracovat hrdiny - vztahy mezi nimi, dodat jim víc, jak jen to říct, živosti možná..
Mně se to hodně líbilo....
Anrycor - 03. 12. 2010 20:17

Mně se to hodně líbilo.
Cesta stínů
Rowe - 04. 08. 2011 11:41

Dle mého názoru je to na prvotinu Weekse velmi dobrý román. Nadmíru se mi líbil začátek, tedy popis místa kde Azoth vyrůstal, což bylo v pravé nefalšované špíně lidstva. Opravdu pěkně popsané pozadí jednoho velkého, z půlky zkaženého města. Líbil se mi i směr, jakým se děj postupně vyvíjel, i když mi přišlo, že na můj vkus je to trochu víc romantické. Téměř všichni na Azotha byli hodní, což se mi v porovnání k začátku knihy moc nehodí. Jinak další věc, která se mi líbila, bylo rozuzlení některých důležitých faktů až na konci. Téměř u konce jsem si říkal, že je to hrozně kostrbatý příběh, ale nakonec vše dávalo smysl. Vzdáleně mi to připomělo Malazskou knihu padlých. Abych taky napsal něco proti, nelíbilo se mi chování některých postav, které na mě působilo jako syntetické lepidlo. Prostě mezery v ději dokonale slepily. Jednou z nich byl prorok, který přesně ví kdy se co odehraje a který několikrát dolepí části děje jiných osob, které s ním vůbec nic nemají společného. Dále jsem nechápal povahu vztahu Azotha a jeho učitelky. Podle mě by se takhle vlídně stará prostituka nechovala. A nakonec mi bohužel také přišlo, že děj není vzestupný, ale spíš vlnovitě se houpající. Některé části jsem rovnou hltal, ale u jiných jsem knihu odložil na několik dní. Při konečném shrnutí bych chtěl říci, že se mi Cesta stínů jako prvotina od Weekse líbila a doporučuju ji si přečíst každému, koho zajímají věci týkající se spodiny lidstva, nájemných vražd a chrarakter osob, kdo si je objednávají a jejich vykonavatelů.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 153 Kč
 139 Kč
 311 Kč
 181 Kč
 223 Kč
 349 Kč
 249 Kč
 174 Kč
 149 Kč
 229 Kč
 321 Kč
 209 Kč