Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 15 - Muži ve zbrani, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 15 - Muži ve zbrani
Název:   Zeměplocha 15 - Muži ve zbrani
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (15)
Počet stran:   427
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:   248 Kč
Naše cena:   223 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Staňte se členem MĚSTSKÉ HLÍDKY! Městská hlídka potřebuje MU2E! Ale zatím má k dispozici desátníka Karotku Rudykopalssona (teoreticky trpaslíka), svobodníka Potroubla (prakticky trpaslíka), svobodníka Navážku (trolla), svobodníka Anguu (zenu…tedy alespoň většinou) a desátníka Nóblhócha (vyloučen z lidské rasy za mnohonásobné nečisté zákroky). A ti teď potřebují veškerou pomoc, kterou je možno získat, protože nad městem poletuje ďábel, ve mésté rádi vrah a v ulicích je vůbec něco podivného. Patnáctý díl Úžasné Zeměplochy, v němž se setkáme s mnoha starými známými – od lady Berankinové přes rozšířenou ankh-morporskou noční hlídku až k malému, velmi zvláštnímu pejskovi.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Muži ve zbrani, Pratchett Terry
jindra_strelec - 01. 05. 2008 12:05

Kapitán Elánius a členové jeho hlídky jsou jednou z nejlepších dějových linií Zeměplochy. Kdo si chce užít trichu srandy na vrub všech vážně míněných hrdinů ostatních fantasy knih, měl by po téhle sáhnout bez sebemenšího rozmýšlení.
RE: Ad Muži ve zbrani, Pratchett Terry
raina - 05. 05. 2008 12:10

> Kapitán Elánius a členové jeho hlídky jsou jednou z nejlepších > dějových linií Zeměplochy. Kdo si chce užít trichu srandy na vrub > všech vážně míněných hrdinů ostatních fantasy knih, měl by po téhle > sáhnout bez sebemenšího rozmýšlení. Zcela souhlásím, Muži ve zbrani jsou tou správnou porcí humoru, kterou člověk potřebuje. Nejlepší část je , když nově přijatí členové hlídky skládají přísahu:-DDD Ale Buclíka bych doma mít nechtěla, co kdyby se samovznítil, když nebudu doma.:)
Jedna z opravdu dlouhé(bohu dík) řady knížek Terry...
Norek - 02. 09. 2009 15:26

Jedna z opravdu dlouhé(bohu dík) řady knížek Terryho Pratchetta naplněná těmi nejstřeštěnějšími hrdiny, co snad kdy autor vymyslel. Nutno dodad, že sám sobě nadstavil laťku hodně vysoko. Jelikož se jedná o román z prostředí Ank-morporské Hlídky, tak je jasné, že zápletka bude detektivní. Cech vrahů postrádá(někdo si ho "půjčil":) vzácný artefakt, ručnici. Jenže se jedná o poněkud danajskou záležitost, protože ručnice nutí svého majitele zabíjet i v situacích, kde násilí není nezbytné. Vypořádat se s tím musí hlídka, pod vedením desátníka Karotky, který sice nemá nejvyšší šarži, ale při nepřítomnosti Sama Elánia, se jedná o jediného vlastníka zdravého rozumu v celém sboru. Muži ve zbrani patří k nejlepšímu co Zeměplocha nabízí. Pratchett je zde v nejlepší formě a předvádí umění skvělé parodie (nejen) naší současnosti v podobě zábavného čtiva. O tom, že na téhle trati nemá sobě rovného soupeře, nemůže být pochyb. Takže se vlastně jedná o příjemné oddychvé čtení i k zamyšlení provokující satiru v jednom. Z tohoto pohledu se rozhodně jedná o naprosto unikátní záležitost v rámci fantasy literatury.
RE: Jedna z opravdu dlouhé(bohu dík) řady knížek Terry...
gilbert - 06. 09. 2009 12:03

Taktak, souhlas s ostatními. „Muži ve zbrani“ jsou zatím nejlepší knihou z řady příběhů o Noční hlídce, a jedním z nejlepších příběhů zeměplošské série vůbec. Cechu vrahů kdosi ukradl mocný artefakt – ručnici (což Elánius brzy pocítí takřka na vlastní kůži) a ve městě řádí vrah, jehož oběťmi se stávají jak trpaslíci, tak i trolové, což hrozí v otevřený střet mezi oběma těmito skupinami obyvatel Ankh-morproku. Navíc se její členové musí věnovat novým rekrutům, jako je strážník trol Navážka (nesalutovat!:)) a krásná Angua, která, ač tak nevypadá, není tak úplně člověkem, tedy ne v určitou denní dobu… Její zasvěcení do práce člena hlídky dostává za úkol desátník Karotka. Ten se také brzy ujímá vyšetřování oněch vražd, které se v Anhk-Morporku v poslední době udály, zatímco kapitán Elánius se začíná pohybovat ve vyšší společnosti… Jak poznamenal Norek, jedná se opět o detektivní příběh, řádně „pratchetovsky“ spletitý, avšak ne natolik zamotaný, aby se v něm čtenář ztrácel. Členové hlídky jsou postavičky k pohledání, ať už její staří známí členové nebo noví rekruti. Kromě toho se setkáme i s jinými známými vedlejšími obyvateli Anhku, přičemž za velké plus považuji to, že zde konečně dostal více prostoru lord Vetinari, patricij města. Není zde nouze o řadu vtipných a absurdních situací (krocení rozbouřených davů trolů a trpaslíků) a nápadů (vliv chladu na trolí inteligenci), ale zároveň Pratchet dokazuje, že umí zarát i na vnější notu (otázka přátelství mezi příslušníky odlišných druhů:)).
Naozaj dobré čítanie
Dariel - 31. 08. 2010 13:34

Nočná hliadka robí nábor nových členov. Prihlásia sa im prekvapivý dobrovolníci. Troll Navážka a atraktívna Angua (nie tak úplne žena). Ktorý sú značnou posilou pre hliadku. No aj napriek tomu v meste zomierajú trpaslíci aj trollovia a všetci sa snažia nájsť záhadného vraha. Elánius má plné ruky práce, pretože sa nútene ocitol vo vyššej spoločnosti a necíti sa tam tak úplne vo svojej koži. No čo nespraví pre svoju milovanú. Karotka sa teda o to musí postarať bez velitelovej pomoci. Neostáva mi nič iné len skonštatovať a potrvdiť to ,čo už bolo povedané. Je to naozaj veľmi dobrá kniha zo silným detektívnym motívom. Nedokázal som uhádnuť kto je za tým až kým to nebolo povedané. Je naozaj vtipná. Dokonca môžem povedať, že som pri niektorých častiach musel prestať čítať, lebo som sa smial až som plakal. A keďže väčšinou čítam v autobuse alebo vlaku spravil som dobrú šou aj pre ostatných. Postavy v tejto knihe sú naozaj prepracované a každý vyniká osobitosťou. Táto kniha sa mi páčila natoľko, že som sa pokúsil napísať vlastnú poviedku na podobnom princípe. Vrelo odporúčam. Prečítal som ju rýchlo a bez problémov.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 248 Kč
 223 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 464 Kč
 134 Kč
 223 Kč