Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 5 - Magický prazdroj, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 05 - Magický prazdroj
Název:   Zeměplocha 5 - Magický prazdroj
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (5)
Počet stran:   342
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:   249 Kč
Naše cena:   248 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu jeho část, na které se sám právě nachází. K zeměplošským hrdinům, které už známe, se připojují další: Conina – barbarská kadeřnice, Nijel – ničitel (jehož matička stále dohlíží na to, aby nosil vlněné spodní prádlo), a pravděpodobně první městský džin, který podniká v mosazných lampách, kde by rád objevil prostor pro vlastní růst.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Magický prazdroj, Pratchett Terry
Dann - 20. 06. 2008 13:09

Oproti takovému Mortovi trochu slabé. Sice vtipné a originální jako vždy, ale stejně slabší. Nové postavy, v čele s Coninou a Nijelem zdaleka nedosahují kvalit postav z dílů minulých. Také trochu zamrzí, že Magický prazdroj, o kterém celá kniha je, se objeví jen na začátku a na konci knihy. Nicméně, i když je to trochu slabší článek z úžasné série, stejně doporučuji. Skvěle mě pobavilo Zavazadlo, které se sice v knize vyskytuje jen zřídka, ale pokaždé, když už se tam zjeví, jen zaperlí. Čtyři hvězdy za klasicky krásnou obálku J. Kirbyho, nepočítaně vtipných situací a za to, že jakkékoliv Pratchettově knize bych si "nedovolil" dát pod čtyři z pěti.
Magický prazdroj, Pratchett Terry
jindra_strelec - 22. 06. 2008 20:31

A já si klidně dovolím dát jen tři z pěti. Z téhle knihy jsem měl pocit, že je jen jakousi nastavovanou kaší k úspěšně rozjeté linii, ve které se objevuje ono originální zavazadlo.
Ad magicky prazdroj
BoriHokr - 25. 06. 2009 18:01

Jedna z nejlepsich zemeploch, kde se setkame s radou bytosti, ktere jsou na pokarji vyhynuti a budou na tom jeste hure. Zapletka se toci kolem supermaga, ktery se rozhodne narovnat vsem ostatnim pater - nebo ji zlomit. nebo premenit na neco zelatinoveho. proste: ovladnout svet. Stare pojeti NU se nam tady objevi naposledy a je to moc mila rozlucka. stare drsne a divoke (i co se struktury pribehu tyce) konci. ale netreba litovat - nove pojeti bude zalozene mnohem vic na brouseni napadu a propracovanejsich zapletkach, bez toho, ze by se omezila vtipnost. jen uz to nebude tak silene blaznive (moc hezke souslovi), jako prvni pribehy Mrakoplase a jeho pronasledovatelu. Jinak se ke knize da rict snad jen tolik, ze pocet genialnich vtipu je klasicky vysoky, obalka klasicky nadherna a sytlova a preklad, taktez klasicky, na sakra vysoke urovni. vubec, cela tahle kniha je uz ted klasika.
Na Pretchetta slabšie
Dariel - 31. 08. 2010 09:59

Na zemněploche sa objavil supermág a už len to, že existuje narúša celkovú rovnováhu. Nie je žiaden mág čo mu siaha aspoň po členky. No je jeden, ktorý ho môže ohroziť a tým je Mrakoplaš. Aj keď on tak ani veľmi nechce, je k tomu tak nejak okolnosťami donútený. Stretáva sa z dobre vyvinutou Coninou, barbarskou kaderníčkou (dcéra Cohena a Bethan) a Ničiteľom, bojovníkom idúcim presne podľa príručky (doslova). Ktorým v žilách koluje krv hrdinov , teda aspoň jednému z nich. Spoločne sa snažia zemněplochu zachrániť za každú cenu. Pomáha im aj batožina z magického hruškovníku, ale to si častejšie ide vlastnou cestou. Na pratcheta je tento diel podľa mňa pomerne slabý. Neostali mi v hlave skoro žiadne hlášky z tejto knihy a to je dosť zvláštne. Je to ale kniha, ktorá sa dobre číta, nie až tak dobre ako napr. knižky pred ňou ale stále je to dobré. Celá mi pripadala ako dotiahnutie 1 a 2 knižky dokonca. S tým, že podľa ohlasu autor nechá v príbehu len postavy z dobrým ohodnotením. A tých je pomerne málo. Veľa z mojich kamarátov tento diel preskočilo a vrhlo sa skôr na knižky o mestskej hliadke, čarodejkách alebo nax – max fígloch. Je to dobrá knižka preto dám 3 hviezdičieky.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 248 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 299 Kč
 368 Kč
 288 Kč
 404 Kč
 223 Kč
 224 Kč