Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Kniha a meč 1 - Cesta hněvu, Rouaud Antoine

Rouaud Antoine: Kniha a meč 1 - Cesta hněvu
Název:   Kniha a meč 1 - Cesta hněvu
Autor:   Rouaud Antoine
Žánr:   fantasy
Série:   Kniha a meč (1)
Počet stran:   336
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   FANTOM Print
Překladatel:   Kateřina Niklová
Autor obálky:   Raymond Swanland
ISBN:   978-80-7398-259-1

Běžná cena:   299 Kč
Naše cena:   149 Kč
Sleva:   150 Kč, 50%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

V PRAVÉ RUCE MEČ, V LEVÉ KNIHU, U NOHOU CELÝ SVĚT…

Začtěte se do drsné akční fantasy, která se v Evropě stala bestsellerem!

Dobře známá pravda praví, že trpělivost se vyplácí. Své o tom ví i francouzský autor Antoine Rouaud, jemuž se v loňském roce podařilo prorazit s akčním fantasy románem Cesta hněvu. Ač jde o debut, předcházela mu řada nikdy nepublikovaných rukopisů…

A v čem je Rouaudova kniha výjimečná? Především jde o dokonale zvládnuté řemeslo – příběh stárnoucího císařského generála Dun-Cadala je barvitý, komplikovaný, ale nikoli překombinovaný; řada nezapomenutelných postav je precizně prokreslena a na své si přijdou i milovníci fantasy artefaktů, mečů a magie.

Příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách: v minulosti, jíž vládlo císařství – a v současnosti, kde prim hraje republika, která povstala na jeho troskách. Takže jsou tu také dva Dun-Cadalové – ten minulý: hrdý generál a žijící legenda a ten současný: alkoholem zničený muž, jenž má před sebou ještě jeden poslední úkol. Důležitou roli v něm pak mají sehrát dva magické předměty: kniha osudu a meč císařů, které společně představují zdroje obrovské moci…

Mistr francouzské fantasy

Jedno je jisté: Dun-Cadalova mise nezmění jen jeho, ale i ostatní barvité figury, jimž Rouaud svěřil otěže příběhu – Žabáka, sžíraného touhou po pomstě za vyvraždění své rodiny, něžnou a nešťastně zamilovanou historičku Violu, poněkud zvláštního vynálezce Aladzia, či statečného barbara Naagu.

Cesta hněvu zaujme především ty čtenáře, kteří si zamilovali spletitost intrik ve Hře o trůny, propracovanost Malazské knihy Padlých či energii Weeksova Nočního anděla. Zkrátka a dobře – tohle je plnokrevná fantasy, jak má být, a zároveň je to začátek dalšího, mnohem většího dobrodružství.

Antoine Rounaud totiž po úspěchu na domácím, francouzském hřišti, zaujal na veletrhu ve Frankfurtu i nakladatele z řady dalších zemí, Německem počínaje, přes Španělsko, Holandsko či exotickou Brazílii, až po trh pro Evropany prakticky nedobytný, anglo-americký. Zda-li se mu bude v cizině (a také u nás) dlouhodobě dařit, nebo ne, se teprve uvidí – každopádně druhý díl trilogie Kniha a meč je těsně před dokončením… Anotace:

Dun-Cadal velkou část svého života propil. Zrazen přáteli – kteří se odvrátili od svých ideálů a zaprodali se nové republice – a pronásledován žalem nad ztrátou svého učedníka, který mu na bojišti zachránil život a kterého pak za odměnu cvičil, aby se mohl stát rytířem, skoncoval s politikařením, s dobrodružstvím i s lidmi. Lidé ale neskončili s ním – ještě ne. Viola je mladá historička, která hledá meč posledního císaře, a pátrání nejenže ji zavede k Dun-Cadalovi, ale také je oba zaplete do série nájemných vražd. Dun-Cadalovi zrádní přátelé totiž jeden po druhém umírají – jsou vražděni někým, kdo používá nezaměnitelný styl císařského asasína…



Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.


Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Nakladatelství Překladatel
 139 Kč
 188 Kč
 181 Kč
 179 Kč
 181 Kč
 174 Kč
 244 Kč
 237 Kč
 139 Kč
 167 Kč
 683 Kč