Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, pokud si přejete obdržet zboží ještě do Vánoc, odešlete objednávku nejpozději do 15.12. Preferujte prosím platbu dobírkou.

Kámen na vrcholu, Białołęcka Ewa

Białołęcka  Ewa: Kámen na vrcholu
Název:   Kámen na vrcholu
Autor:   Białołęcka Ewa
Žánr:   fantasy
Série:   Kroniky druhého kruhu (2)
Počet stran:   295
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Mladá fronta
Překladatel:   Pavel Weigel
Autor obálky:   Martin Zhouf

Běžná cena:   199 Kč
Naše cena:   199 Kč
Sleva:   20 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Po útěku od starých mistrů, kteří se je, pokusili ovládnout, skupina hochů obdařených silnými magickými schopnostmi se usadí na Ještěru, jednom z ostrovů Dračího souostroví. Skrývají se v zemi fantastických tvorů: draků, lamií a sirén, kde vytvoří Druhý Kruh, bratrstvo mágů spojených přátelstvím a odporem k učitelům, kteří se zpronevěřili svému povolání. Jejich společnicí a mladistvou láskou se stane Jahoda, dívka s velkým magickým talentem, která se stejné jako oni skrývá před představiteli Zámku Mágů. Přátelé však dospívají a izolace je začne tížit, bezpečí se změní v nudu, objevují se zárodky prvních konfliktů. A co hůř, ukazuje se, že ani svět na ně nezapomněl a klid pohádkového ostrova může být rychle zničen. Kámen na vrcholu je kouzelné vyprávění o přátelství, a magii, za které se vždy platí velice vysoká cena. Ewa Białołęcka je polská spisovatelka, dvojnásobná laureátka ceny polského fandomu J. A. Zajdla za povídky Tkáč iluzí a Blankyt mágů, vitrážistka, učitelka a znalkyně dětské literatury. Neoficiálně se honosí titulem „Královna polské fantasy".Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Kámen na vrcholu, Białołęcka Ewa
jindra_strelec - 22. 06. 2008 22:11

Na začátku byl Tkáč iluzí, což je jednak povídka Ewy Bialolecké, za kterou v roce 1994 získal polskou prestižní cenu Januse A. Zajdela ( Limes inferior, Edenie ... ) a jednak druh magického talentu, kterým oplývá mladý mág Kamínek, jenž dokáže vytvořit jakoukoli iluzi. Kámen na vrcholu je přímým pokračováním knihy Tkáč iluzí, ve které autorka přetvořila v román kromě povídky Tkáč iluzí i další příběh ze stejného světa Blankyt mágů. V této knize můžeme sledovat zpočátku skrytý a posléze otevřený souboj mezi mladými mágy a zástupci Kruhu mágů, který má snahu tahat za politické nitky a ovládat nepříliš čistými praktikami dění v celé zemi. Vše vyvrcholí tajným útěkem společenství mladých mágů, kteří sami sebe nazvou Druhý kruh ( mágů ). V Kameni na vrcholu zastihneme mladé společenství na jednom z ostrovů Dračího souostroví, kde vcelku poklidně prožívají své životy a daleko od civilizace doufají v ničím nerušenou budoucnost. Ale i zde je dostihne stín Kruhu mágů, který nemůže nechat bez povšimnutí tolik talentovaných jedinců. Ve chvíli, kdy mladí magici zjistí, že jsou odhaleni, vydávají se po krátkém rozmýšlení na cestu. A o ní celá kniha je. Vcelku poklidně líčí putování mladých mágů, jejich vzpomínky na minulost, návraty domů i rozčarování z "civilizovaného" světa. Kámen na vrcholu je svým stylem podobný jako Tkáč iluzí. Jedná se o poklidnou, lehce napsanou fantasy bez výraznějších dějových zvratů a konfliktů. Ovšem, to co skvěle funguje v krátké povídce, nestačí pro román. Tato kniha rozhodně nikoho neurazí ani nebude nudit, ale po jejím přečtení zůstane v paměti jen krátký pocit hezkého příběhu, který se ovšem záhy rozplyne v šedi běžného života.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Nakladatelství Překladatel
 389 Kč
 314 Kč
 170 Kč
 251 Kč
 242 Kč
 269 Kč
 179 Kč
 224 Kč
 251 Kč
 233 Kč
 179 Kč