Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

JFK 16 - Pašeráci v oblacích, Ríša Vlado

Ríša Vlado: JFK 16 - Pašeráci v oblacích
Název:   JFK 16 - Pašeráci v oblacích
Autor:   Ríša Vlado
Žánr:   scifi / fantasy
Série:   JFK (16)
Počet stran:   188
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton + EF
Autor obálky:   TomášJedno

Běžná cena:   139 Kč
Naše cena:   125 Kč
Sleva:   14 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

I v jiných dimenzích probíhá první světová válka a pašeráci se ji neštítí využít ke svým účelům. John Francis Kovář se společně s dalším agentem, leteckým kouzelníkem Vincentem Vegou, setkávají na bojišti s legendárním anglickým pilotem kapitánem Bigglesworthem, zvaným Biggles, a jeho milovanými „velbloudími“ stíhačkami. Centrála po nich chce likvidaci pašeráků a oni to pojmou, jako vždy, po svém. Vzdušné souboje, synchronizované kulomety, pístové motory a všudypřítomná smrt … To je další mise agenta známého pod iniciálami JFK.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad JFK 16 - Pašeráci v oblacích, Ríša Vlado
pipin - 18. 07. 2008 11:51

Hned na úvod podotýkám, že jsem nikdy nečetl žádného Bigglese, což se v tomto případě může jevit jako handicap. JFK a Vincent Vega se dotávají do alternativní první světové, kde pátrají po pašerácích hyuaky (jakási magická droga, viz JFK 1). Setkávají se s Bigglesworthem a spolu s ním prožijí řadu leteckých eskapád...a právě s tím mám trochu problém. Letecké souboje jsou popsány poměrně nezajímavě, nejsou příliš napínavé a dramatické (doporučuji srovnat se skvělými popisy leteckých soubojů v Novotného Dlouhém dni Valhaly; zřejmě jsem měl tu smůlu, že obě knihy jsem četl krátce po sobě). Ani celková zápletka není, v porovnání s předchozími knihami, příliš zajímavá, problém s pašeráky se řeší tak nějak sám a spíše okrajově. Na mnoha fórech se objevují spokojené čtenářské reakce, které chválí zejména podobnost stylu vyprávění s klasickými Bigglesovkami. Pokud je to pravda, určitě si nikdy žádnou nekoupím. Pro mne jeden z nejslabších JFK.
JFK 16 - Pašeráci v oblacích, Ríša Vlado
jindra_strelec - 14. 09. 2008 11:37

Vlado Ríša už má něco za sebou a spisovatelské řemeslo zvládá dokonale. Pašeráci v oblacích jsou tedy dobře řemeslně zvládnutou knihou, ve které děj neškobrtá, ale ani se neřítí nijak oslnivým tempem vpřed. Na rozdíl od předchozího dílu série ( Věk mloků ) je rozhodně zábavnější a netrpí neduhem nudných pasáží. Přesto se řadí jen k průměru v sérii. Jediné, co bych autorovi vytknul, je časté použití přirovnání "vyskočil jako čert z krabičky". Poprvé to pobaví, napodruhé nevadí, ale počtvrté už to tahá za oči.
Názor
eMPage - 14. 09. 2008 16:01

Po hodně nevýrazném díle Věk mloků je tohle opět starý známý JFK. Ačkoli nejsem nijak znalý leteckých bitev v minulosti, Vlado zcela jistě je a jeho popisu je to opravdu znát. Zde musím mírně nesouhlasit s Pipinem, protože mě osobně se popis leteckých soubojů zdá dobrý a čtivý. Kniha nikterak nevázně a jistým krokem míří od začátku do konce. Vincent je skvělou postavou a je dobré, že se na něj konečně dostalo. Skvělý díl :-)
tak bohužel
Sirius - 15. 09. 2008 10:21

tak bohužel u mě to moc nazabodovalo. Netvrdím, že je to špatné - to v nejmenším, je to skvělý dobrodružný čtivo toho nejtěžšího kalibru. Ale prostě mě to neoslovilo. Asi je to tím, že jsem zvyklý na bouchačky, samopaly - honičky na dálnicích atd.
JFK v oblacích...
BoB - 17. 02. 2009 14:53

Další dobrodružství JFK začíná standardně na neutrální půdě „kdesi“, kde se John Francis Kovář (schovává) oddává chvilkovému lenošení. Jeho starý kámoš z Agentury - Vincent Vega se zastaví, aby se pozeptal, jak to jde a mimochodem z něj po chvíli vypadne, že se chystá na misi, a že pokud by měl John zájem, mohl by jít s ním. Samozřejmě, že prý o tom nikdo z Agentury neví. Tedy alespoň oficiálně. Slovo dá slovo a oba se pouštějí do další akce v paralelní dimenzi, kde Německo vyhrává první světovou válku díky hyuace, kterou tam kdosi pašuje... Má skutečně své kouzlo číst o vzdušných soubojích první světové války, kdy místo raket, laserového zaměřování a jiných elektronických vychytávek hrály prim vedle konstrukce letounu především pilotovy schopnosti. Naši dva supermani (Kovář a Vega, kdo jiný) se v kokpitu historického (vlastně přesněji řečeno jakéhokoli) letounu cítí jako doma, což mnohokrát dokáží jak sami sobě, tak i svému okolí. Jak se zdá, v Agentuře EF panuje stejný bordel, jako v naší firmě, kde levá ruka neví, co dělá pravá, a něco, co by se dít nemělo, se děje, jakoby nic. Nikdo nepřijde na to, že místo jednoho člověka byli přeneseni dva. Buďto zaměstnávají samé idioty, nebo jsou všichni ve spiklenecké bandě. A nebo je jim to všechno úplně jedno, čímž jsem zpátky u firmy, kde (bohužel a bohudík zároveň) pracuji... Toto dobrodružství mne příliš nechytlo, ačkoli se mu nedají upřít jisté zajímavé momenty a rychlý spád, což jsou věci, které obvykle žádný příběh JFK nepostrádá. Dozajista se nejedná o nejhorší příběh z této série, ačkoli k nejlepším má hodně daleko. Před tímto dobrodružstvím jsem měl tu čest přečíst si jednoho Heinleina, jednoho Clarka a v neposlední řadě jednoho Greena (což je pro mě opět jeden z „objevů“), ketrý se ukázal být velice zdatným a slibným autorem. Se dvěma prvně jmenovanými, osvědčenými autory může, ruku na srdce, soupeřit jen máloco. Se čtením je to jako s vínem. Degustujete-li deset různých vzorků v určitém pořadí, budou vám všechny vzorky chutnat jinak, než když toto pořadí otočíte. Heinlein a Clarke chutnají většinou stejně, ale cokoli jiného (například tento počin) vypadá vedle nich jako Škodovka vedle Porsche. Kdybych ho četl mezi dívčími romány, vyčníval by z řady. Ale takto vážně neměl nejmenší šanci na lepší hodnocení. Nejedná se o nic naprosto famózního, prostě jednoduchý dobrodružný příběh, který se vůbec nesnaží vydávat se za něco víc. Snaží se jen zabavit čtenáře, který se jej rozhodne přečíst. A to se mu daří dobře. Nenáročné čtení, které však situaci - v rámci selé série - neposouvá nikam dál. Ale to od něj snad nakonec nikdo ani nechtěl. Nemůže se neustále něco dít. Vlado Ríša, který má na svém kontě i příspěvek k jiné sérii - Mark Stone, chtěl zřejmě svou troškou do mlýna přispět i k tomuto cyklu „ryze českých“ oddychových dobrodružství, což se mu vlastně podařilo a vo vo vo vo tom to je...
JFK z oblaků dopadl na zem
Norek - 27. 04. 2009 14:54

Agent JFK už toho má za sebou hodně. Momentálně tráví své nedobrovolné vyhnanství v nějaké zapadlé dimenzi a popojí destiláty nejrůznějšího druhu, když se před ním obejví mohutný mexikánec a s destilátem mu mohutně pomůže. A pak ho pozve zpět do akce. Mexikánec není nikdo jiný než Vega a spolu s JFK si bude muset poradit s pašováním hyuaky do světa ve kterém právě zuří 1.světová válka. A němci mají i díky hyuace tak trochu navrch. Ale aby síly byly alespoň trochu víc vyrovnané oba agenti dostanou zadtného pomocníka, skvělého pilota Bigglese a celou jeho peruť. Ale bude to stačit proti německé vojenské mašinérii podporované hyuakou naboostovaným čaroději? No nakonec bude, jinak by přece série nepokračovala, že? Jednoduché to JFK rozhodně nemá a jednoduchou práci neměl s tímto dílem ani jeho autor Vlado Ríša. Ale nakonec se s ním vypořádal obstojně. Bohužel nejsem velký fanda ani Biggelse ani leteckých soubojů, takže většina akčních pasáží se u mě celkem míjela účinkem, ale na druhou stranu to Ríša vynahrazuje povedenou atmosférou mimo boj. Zejména návštěvy Bigglesových příbuzných a Vegův letecký fanatismus jsou opravdou kouzelné. Jenže ani to nestačí na lepší hodnocení než na průměr.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 125 Kč
 125 Kč
 125 Kč
 89 Kč
 125 Kč
 179 Kč
 134 Kč
 134 Kč
 179 Kč
 197 Kč
 170 Kč
 239 Kč