Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Jestřáb & Rybářka, Green Simon R.

Green Simon R.: Jestřáb & Rybářka 1 - Jestřáb & Rybářka
Název:   Jestřáb & Rybářka
Autor:   Green Simon R.
Žánr:   fantasy
Série:   Jestřáb & Rybářka (1)
Počet stran:   211
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Pavel Musiol
Autor obálky:   Luis Royo

Běžná cena:   189 Kč
Naše cena:   170 Kč
Sleva:   19 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Jsou to dva nelítostní pronásledovatelé zločinců zjizvení nikdy nekončící válkou, která zuří v ulicích města… Jestřáb vládne ulicím svou ostrou sekerou. Rybářka dokáže bleskově zaútočit smrtící dýkou, kterou ovládá s nedostižitelným mistrovstvím. Jejich bojištěm je drsné město nazývané Haven – temné a prohnilé místo plné zaklínačů, démonů a zlodějů. Za peníze je tu možné koupit všechno… * Všechno, kromě spravedlnosti. A proto jsou tu oni…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Jestřáb & Rybářka, Green Simon R.
jindra_strelec - 01. 05. 2008 07:20

To, co asi přitáhne oči potencionálního čtenáře k této knize, je povedená ilustrace Luise Roya a font názvu, kde hrany každého písmena jsou stejně ostré jako břit Jestřábovi sekery. A co obsah... ? Za své peníze získáte klasický příběh o neúplatných hrdinech, kteří se snaží vypořádat se špínou města Havenu a udržet alespoň zdání pořádku. Jejich metody nejsou vždy úplně košer, což je činí přitažlivějšími než jiné stoprocentně kladné hrdiny, ale zločinci se také s nikým nemazlí. Autor skvěle vystavěl kulisy města tak, aby se v jeho ulicích a na náměstích mohl odehrát takřka jakýkoli příběh. Simon R. Green je schopný vypravěč a jeho hrdiny z této knihy si nelze neoblíbit. Pokud tedy nejste vlastníkem prvního vydání Jestřába a Rybářky z roku 1999, tak šup s knihou do pytle na zboží. ;-)
První díl série o Jestřábovi a rybářce je hodně po...
Dinik - 13. 05. 2008 13:22

První díl série o Jestřábovi a rybářce je hodně povedená a poměrně temná fantasy detektivka. Příběh ve stylu velký dům plný lidí, ve kterém dojde k vraždě a vrahem může být kdokoliv z přítomných napsal autor velice zručně a napínavě, takže tuto knihu (i další díly) všem doporučuji.
Jestřáb a Rybářka
gilbert - 31. 05. 2010 00:13

První díl série fantasy detektivek o dvou manželích – členech městské stráže. Tuhle sérii jsem četl už před delší dobou, dá se říci, že v podstatě všechny díly mají stejnou skladbu děje (kterou Green používá i v sérii o Noční straně): na začátku je krátký popis dvojice hrdinů, kteří vyřeší krátký úvodní případ, aby následně jim přidělen jiný, o němž bude následný příběh knihy. První díl má jednu z nejklasičtějších detektivních zápletek: Jestřáb a Rybářka se dostanou na soukromý večírek, na němž se sejde hrstka bohatých a mocných a brzy je jeden z účastníků nalezen mrtev. Je jasné, že vrahem je někdo z hostů, ale kdo? Na to už musí nalézt odpověď naše dvojice detektivů, ehm, členů stráže. :) A protože hostitelem je mocný mág, který uzavřel neprodyšně celý dům, musí si vystačit sami s vlastním důvtipem. Tahle série je moderně pojatou fantasy – jazyk i jednání postav jsou typické pro moderní současnou dobu, vymyšlený středověký svět je pouze kulisou, i když magie zde hraje celkem důležitou roli (například tu nahrazuje laboratorní techniku), nejvíce především při vraždách (v tomto díle máme vraha – vlkodlaka a velkou roli sehraje sukuba, kterou si mág „drží doma“ :)). Příběh je celkem čtivý, jak je u Greena ostatně zvykem, nicméně o žádné veledílo nejde, jedná se o čistě oddechovou četbu (na níž je však sympatické, že si na nic jiného ani nehraje).

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 197 Kč
 323 Kč
 143 Kč
 179 Kč
 233 Kč
 224 Kč
 170 Kč
 215 Kč
 170 Kč
 206 Kč
 2041 Kč
 170 Kč