Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Conan - Dcera pána mrazu, Buisek Kurt a Nord Cary

Buisek Kurt a Nord Cary: Conan - Dcera pána mrazu
Název:   Conan - Dcera pána mrazu
Autor:   Buisek Kurt a Nord Cary
Žánr:   komiks
Série:   Conan
Počet stran:   192
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Comics centrum
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Cary Nord
ISBN:   978-80-8815-268-2

Běžná cena:   699 Kč
Naše cena:   629 Kč
Sleva:   70 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

roce 2004 vydavatelství Dark Horse Comics najalo úspěšného comicsového scénáristu Kutra Busieka (Zázraky), aby napsal scénáře pro novou comicsovou řadu s Conanem v hlavní roli. Ten se spojil s mladým malířem Cary Nordem, který nakreslil několik zkušebních stránek na kterých Conan bojuje s obří gorilou. Kresby inspirovaly specialistu na barvy Davea Stewarta k tomu, aby zvolil zcela nový styl vybarvování přímo v počítači, bez vytahování obrysů tuší. Zapomeňte však na ilustrace, ze kterých čiší počítačová umělost, výsledek vypadá jako ta nejlepší práce na papíře nebo plátně. Tak vznikl nádherně barevný a stylově čistý comics, který si získal srdce čtenářů po celém světě. Jenom první sešit se musel dokonce dotiskovat čtyřikrát. Po roce vyšlo i souborné vydání, které teď vychází i u nás. Conan v roce 2004 obdržel cenu Willa Eisnera za nejlepší samostatný příběh (Conan Legend, který je součástí naší knihy jako Prolog) a v roce 2005 Dave Stewart obdržel tuto cenu za za nejlepší vybarvení comicsu. Conana zastihujeme jako velmi mladého, toužícího vidět zázraky světa mimo Cimerii o kterých mu vyprávěl děd. Rád by viděl především pověstmi opředenou Hyperboreu a její magii. Na cestě potká Dceru Pána Mrazu. Na konci příběhu mu však dochází, že splněné touhy pro něj mohou být odměnou i trestem. Za dlouhé čekání na tento comics budete odměněni křišťálově čistým obrazem se spoustou detailů. Kniha vychází v bravurním překladu Jana Kantůrka, který Conana pro české čtenáře objevil a již od dob totality překládá. Nové comicsové vydání vychází v pevné vazbě s přebalem a se zlatoražbou.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Conan - Dcera pána mrazu, Buisek Kurt a Nord Cary
Eduard Linhart - 18. 12. 2006 19:16

dotaz: nedošlo k chybě při uvedení ceny knihy? K ostatním knihám je to v dost velkém nepoměru
RE: Ad Conan - Dcera pána mrazu, Buisek Kurt a Nord Cary
Crovax - 18. 12. 2006 19:40

Předpokládám, že bohužel nešlo, neb se jedná o vázaný plnobarevný 192 stránkový komiks ...
Dcera pána mrazu, Buisek Kurt a Nord Cary
jindra_strelec - 17. 11. 2008 21:24

Na férovku musím přiznat, že tenhle komiks nevlastním. Vzhledem k jeho velmi vysoké ceně není ani divu. Měl jsem však možnost zapůjčit si ho od kolegy z práce, který je větší „magor“ do fantasy než já. Ještě teď slintám při vzpomínce na skvělou kresbu, kterou jsem mohl těch pár dní obdivovat. Pokud máte zbytečných sedm stovek, tak rozhodně neváhejte. Odměnou Vám bude kniha, nad kterou budete stále dokola trávit nejeden večer. A vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, je to skvělý typ na perfektní vánoční dárek. ;-)
RE: Dcera pána mrazu, Buisek Kurt a Nord Cary
gilbert - 30. 11. 2010 22:48

Dle mého zatím ten nejlepší komiks s Conanem (nechává za sebou i příběhy z řady Komiksové legendy). Prolog nám vysvětlí, kdo je oním princem, jemuž jsou vyprávěny Nemedijské kroniky (Conanovi fanoušci mají jistě jasno - "Věz ó princi…“). Scénárista Kurt Busiek zdařile zasadil svůj vlastní příběh do reálií naznačených Howardem v kronikách nebo dodatcích k jednotlivým povídkám (přičemž zde používá i slvanou povídku Dcera pána mrazu). Ve výsledku pak jeho vyprávění přirozeně zapadá co Howardova cyklu. Vaniřané podnikají nájezd do Asgardu. Využijí toho, že bojovníci jsou na lovu a začnou drancovat vesnici jednoho kmene. Na obranu žen a dětí se postaví Conan. Později se připojuje k trestné výpravě a získává si respekt a uznání aesirských válečníků. S výjimkou zbabělého Sjarla, který z osobní zášti zradí vlastní kmen a zaprodá ho nebezpečným nesmrtelným Hybořanům. Po krvavé bitvě se Conan a přeživší válečníci (Aesiřané i Vaniřané) dostávají do tajemné země Hyperboreje, jejíž pánové, mocní a nesmrtelní čarodějové žijí staletí v bezpečí za hradbami, chráněni magií a okolními skalami. Velkým plusem je, že scénárista ctí principy, na nichž Howardovy příběhy stojí - hrdinství, temná i melancholická atmosféra, přímočarost, krev a temná magie z hlubin věků a rovněž zobrazuje Howardovu ideu zkažené (civilizace proti barbarství zosobněnému Conanem (jež u něj ale má vlastní atributy cti a oplývá přirozenou inteligencí). Díky tomu se jedná o zatím nejlepší převedení Conanových příběhů do komiksové podoby. Co se kresby týče, tam jsem mírně na rozpacích. Jako celek je povedená, i způsob barevného provedení je perfektní (zvláště zpodobnění dlouhým životem znuděných hyborejských čarodějů i městasamotného odráží onu dekadentnost "vyspělé" civilizace). Nicméně, ztvárnění obličejů moc povedené není a to především u Cimmeřana samotného. Přišlo mi, že na několika různých místech vypadal pokaždé trochu jinak. A hlavně, co má jako znamenat ta náušnice v uchu??:) Ale i díky zmíněnému skvělému vybarvení se na to dá zvyknout (navíc Conan tu náušnici nemá pořád…:)) a tak těch 4 a půl* zaokrouhlím nahoru.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Nakladatelství Překladatel
 588 Kč
 648 Kč
 188 Kč
 261 Kč
 178 Kč
 539 Kč
 314 Kč
 170 Kč
 261 Kč
 539 Kč
 539 Kč
 539 Kč