Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Christina, King Stephen

index
Název:   Christina
Autor:   King Stephen
Žánr:   horor
Počet stran:   512
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Beta
Překladatel:   Linda Bartošková
ISBN:   978-80-7593-315-7

Běžná cena:   469 Kč
Naše cena:   422 Kč
Sleva:   47 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Arnie a Dennis byli dva obyčejní sedmnáctiletí kluci, dokud Arnie neuviděl LeBayovo staré auto Christinu. Arnie byl k němu přitahován zvláštním kouzlem a koupil ho i proti vůli rodičů. Od této chvíle se hodný, neprůbojný kluk začal měnit. Christina si ho podmanila. Kdokoliv mu ublížil, byl Christinou zničen. I jeho dívka Leigha málem přišla o život. Christinin počítač kilometrů se přetáčí zpět a čím víc toho najede, tím je auto lepší. Christina ničí vše kolem Arnieho, ničí jeho duši, jeho lásku, kamarádství a nakonec…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Christina, King Stephen
BoriHokr - 30. 05. 2010 22:22

Christina to ma tezky. Je totitź hodne zalozena na typoicky americkem fenomenu aut. Takze pro ceskeho ctenare ne zrovna tema k vytrzeni. Na druhou stranu je tu obecne tema outsidera, rozpadu jednoho silneho pratelstvi a vztahu, osobni posedlosti a samozrejme mikrosveta malomesta, jak ho umi vykreslit jen Stephen King. A samozrejme je to o rocku. Jednotlive uryvky z pisnicek slouzici jako uvody k jednotlivym kapitolam jsou proste perfektni a i diky nim se doslova citite preneseni do sveta knihy, i kdyby jste nikdy v zivote auto neridili a na stedni nepachli ani omylem. Plusem je i to, ze Beta-Dobrovsky se snazi sve Kingy graficky sjednotit a zrovna zde u Christiny se mu povedlo dosahnout zatim nejlepsiho designu. ale predevsim jde o knihu a zde plati nasledujici: mozna se nebudete bat prizraku auta, ale vse ostatni, od vztahu Arnieho a Dšennise pres ty pisnicky, to vas posle do kolen.
Christina
Sally - 31. 05. 2010 23:51

Muž a auto, případně muž a motorka často to je láska na celý život a pevný vztah. Chritina vyšla v originále v roce 1983. Jakmile Arnie Cunningham jednou uviděl Plymouth Fury ročník 1958 musel ho mít. To auto ho k sobě prostě přitahovalo. Proto si ho koupil - krásný červenobílý Plymouth Fury ročník 1958 pojmenovaný Christina od podivína Rolanda LeBaye. Arnie se do auta zamiloval. Začíná se podivně měnit a zdá se, že za tím stojí to auto. Každému, kdo Arniemu nějak ublíží, to Christina nedaruje. Auto si nárokuje Arnieho pro sebe, jeh lásku, jeho duši. Jakoby v tom autě byl zakletý nějaký démon. Dennis a Arnieho kamarád se rozhodne to tak nenechat a s pomocí Arnieho dívky Leigh se snaží zjistit, co se děje. Podaří se mu kamaráda zachránit? King do knihy zamíchal rock´n ´roll, jednotlivé kapitoly jsou uvedeny písničkami. Jako žena možná nedokážu úplně pochopit tu užskou posedlost auty a ten úzký vztah, který mezi mužem a autem vzniká - no jedno tělo a jedna duše, takže zřejmě nedocením všechny nuance, který si pánové zřejmě vychutnají lépe. Ale i tak, dobrý. Dobrý příběh, napětí, mistrovsky rozvedená psychologie postav - King prostě umí. Doporučuju - dávám za čtyři hvězdičky.
RE: Christina
gilbert - 30. 09. 2010 20:17

Příběh o tom, jak člověka dokáže změnit/zničit vášeň pro nějakou zálibu. A taky o tom, že když vám někdo něco prodá, nemusí to vždy nutně znamenat, že se té věci chce zbavit.;) V případě Arnieho Cuninghama je to auto Plymouth Fury ročník 1958, kterému jeho majitel říkal Christina. To auto mu učaruje od prvního okamžiku. Koupí ho do jeho starého majitele za cenu, která je vzhledem k stavu vozidla (v podstatě je zralé na vrakoviště) mírně řečeno přemrštěná. Jenže tím to všechno teprve začíná – auto se pro Arnieho stává posedlostí. Utrácí veškeré vydělané peníze za to, aby ho dal do pořádku, dokonce kvůli tomu zanedbává školu, dostává se do konfliktu s rodiči. Současně jak se stav Christiny zlepšuje, mění se i Arnie. Z nesmělého uhrovatého chlapce se stává sebevědomí, pohledný, avšak také vulgární a bezohledný mladík. Této charakterové změny si zděšeně všímají nejen jeho rodiče a dívka Leigha, ale především Arnieho nejlepší (a jediný) přítel Dennis. Jediný, komu věnuje veškerou svou lásku a pozornost je – Christina. A když za záhadných okolností začnou umírat ti, kteří Arniemu kdy nějak ublížili (jejich smrt vždy způsobí auto, navíc se to vždy stane vždy jen v době, kdy má Arnie skálopevné alibi), začne si Dennis dávat věci dohromady. To co mu z toho vyplývá, však zní příliš neskutečně – a děsivě… Jak už tu zmínili Borihokr a Sally přede mnou, kniha hodně vychází z amerického fenoménu aut. Mimo to zde však máme (pro Kinga charakteristickou) vynikající psychologii postav hlavních i vedlejších, stejně jako popis života maloměsta. Zvláště rozpad Arnieho osobnosti je zde podán a popsán skvěle a vzhledem k okolnostem uvěřitelně. Zajímavá je i forma vyprávění – kniha je rozdělena na tři části, přičemž první a třetí jsou vyprávěny Dennisem, zatímco na prostřední (soustředící se na Arnieho a Christinu) je použita er-forma.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 181 Kč
 314 Kč
 288 Kč
 287 Kč
 332 Kč
 359 Kč
 440 Kč
 350 Kč
 251 Kč
 269 Kč
 269 Kč