Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

JFK 5 - Chladná hra, Němec Tomáš

Němec Tomáš: JFK 5 - Chladná hra
Název:   JFK 5 - Chladná hra
Autor:   Němec Tomáš
Žánr:   fantasy
Série:   JFK (5)
Počet stran:   128
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Autor obálky:   Jan Doležálek

Běžná cena:   149 Kč
Naše cena:   89 Kč
Sleva:   15 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

V paralelní budoucnosti vypukla na Zemi po celoplanetárním jaderném konfliktu nová doba ledová. Zbytky lidstva přežívají v bývalých metropolích, z nichž nad sněhovým krunýřem zůstaly jen vrcholky kdysi pyšných mrakodrapů. Společnost se řídí jediným zákonem: přežít. Smrt je tichou průvodkyní člověka na každém kroku, a tak si téměř nikdo nevšimne zmizení bezvýznamného obchodníka z Wyenny. Zdá se, že jeho osud zajímá jen dva lidi: mladou ženu z klanu lovců a záhadného cizince, který do Praagu přicestoval s poslední karavanou. Svým pátráním po nezvěstném kupci rozehrají nebezpečnou hru, v níž není místo pro emoce. Jak může proti místnímu podsvětí, zkorumpovanému policejnímu klanu a všemocnému vládci města obstát pouhá lovkyně a muž, který se živí jako kovář…?Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Chladná hra, Němec Tomáš
jindra_strelec - 29. 06. 2008 12:58

Ne poprvé se před agentem J. F. Kovářem konečně otevírá možnost užít si zaslouženou a dlouho odkládanou dovolenou. Co ale čert, zosobněný Johnovou šéfkou Ljubou Bytewskou, nechtěl, John je jako jediný dostupný agent odvolán na misi, která se vymkla kontrole. Po nezbytném zaškolení se tak namísto na mezinárodním ženevském letišti ocitá opět před světélkující koulí hyperprostorového fantomu, díky němuž se přesune do světa, kde atomová válka vyhladila osmdesát procent lidstva a způsobila příchod nové doby ledové. John Francis Kovář v podání Tomáše Němce se příliš neliší od hrdiny předchozích knih. Může to být jen můj subjektivní pocit, ale zdálo se mi, že je přeci jen o maličko chladnokrevnější, když dokáže bez mrknutí oka podříznout jednoho z protivníků, i když by stačilo poslat ho do bezvědomí. Ale to je způsobeno nejspíš tím, že svět Chladné hry je opravdu ( ale opravdu ) hodně drsný, možná nejdrsnější z celého dosavadního cyklu. Přesto vyprávění ani na okamžik neztrácí ze svého tempa, vyhýbá se hluchým místům a nutí čtenáře zhltnout knihu na jeden zátah.
Ad JFK 5
Dann - 30. 10. 2008 13:51

První setkání s JFK, kterého nenapsala osvědčená dvojice Procházka & Žamboch. Také první text Tomáše Němce, který se mi dostal do rukou. Svět, do kterého je agent J.F.Kováře tentokrát poslán, je asi opravdu zatím nejdrsnější. Novodobá doba ledová, kde opět začal platit zákon silnějšího, a to doslova, a kde se prohání psi velikosti medvěda a mastodonti velikosti většího domu, kde z Prahy zůstalo jen několik mrakodrapů trčících ze sněhové pokrývky země, opravdu není místo, které by si agent představoval jako ideální dovolenou, ze které byl odvolán. Celou sérii vřele doporučuji, budete mile překvapeni kvalitou i originalitou knih.
Názor
eMPage - 30. 10. 2008 14:06

JFK je už ostříleným agentem, který se nenechá vyvést z míry prakticky ničím, ani tím, že opět nemůže na dovolenou za teplem, ale místo toho musí na další misi do chladného, postapokalyptického světa. Po Žambochovi s Procházkou přebírá žezlo šéfredaktor Pevnosti, Tomáš Němec a hned na začátku je nutno podotknout, že rozhodne nikterak ostudu nedělá. JFK je pořád stejně drsným týpkem, který nejprve jedná a teprve pak se ptá, tentokrát snad ještě drsněji. Skvěle popsaný svět budocnosti a akční scény, které přímo vyskakují z textu, o tom tak kniha je a je opravdu radost jí číst. Prostě chuťovka na jeden večer :-)
Chladný JFK...
BoB - 10. 11. 2008 16:24

Kovář se snaží ve vánici odrazit opakované útoky velkého psa. Dítě, které se k události připletlo a hrozilo mu nebezpečí odhodí směrem k siluetám, ve kterých předpokládá strachem zkamenělé rodiče. Nemá čas vytáhnout nůž. Bestie, jako by to věděla, mu nedá chvilku pokoj. Podaří se jí Kováře poranit. Ten se brání ze všech zbývajících sil. Prudkým kopem odhodí zvíře stranou a konečně vytahuje nůž. Proti tomu kupodivu protestuje muž až doposud stojící opodál. Říká, že je to jeho pes a že je jen rozdivočelý bouřkou. Jiného prý nemá a na nového nemá peníze. Proto ho jen uspí. Potom pozve Kováře do své maringotky, která je relativně dobře zařízena proti mrazu venku. Poděkuje mu za záchranu své dcery. Jmenuje se Adam Korbmann. Je obchodník. Jeho žena Johna ošetří. Podebatují spolu o Praagu, kam má zrovna Adam namířeno a nabídne Johnovi, že ho tam může dopravit. Ten souhlasí, neboť právě v Praagu má za úkol najít agenta, který se najednou odmlčel... Jak to tak bývá, JFK musí opět narychlo změnit plány. Záchrana světa (jakéhokoli) nepočká a tak ho místo tropů čeká shíh a mráz ve světě, kde kolem roku 2150 došlo k jaderné válce a osmdesát procent populace bylo vyhlazeno. Radioaktivní spad zapříčinil globální změnu klimatu a nastala nová doba ledová. Náš příběh začíná deset let po této události. Kdo si neumí novou dobu ledovou dost dobře představit, ten ať shlédne film Den poté [The Day After Tomorrow] režiséra Rolanda Emmericha. Rychle pochopí, že v takovém světě by žít nechtěl. Ale to neznamená, že takový svět nestojí za záchranu. JFK, jehož prací je právě zachraňování paralelních světů se musí i přes nepříznivé podmínky vydat na cestu. Takovéto dobrodružství jsme tu skutečně ještě neměli. Ačkoli není, například oproti minulému dílu příliš originální, atmosféra totálně zamrzlého světa má taktéž své kouzlo. Samozřejmě z pohledu, kdy sedíme v teple s tímto příběhem v ruce. Zima se však blíží a kdo zaručí, že letos nebude opravdu mimořádně třeskutá? Nový autor v cyklu stvořil nové dobrodružství Johna Kováře, avšak dokázal dodržet styl předchozích příběhů z nichž vychází a které dále rozvíjí. Tentokráte je náš hrdina na všechno sám (nepočítáme-li domorodou pomoc), ale to neznamená, že by si snad neměl s čímkoli poradit. Je dost „šílený“, aby se dokázal z každé beznadějné situace dostat se zdravou kůží, což již také několikrát dokázal. Humoru podstatně ubylo, ale jak všichni víme, pouze humor nestačí. Než aby byl nucený a umělý, pak raději žádný. I tento příběh nám připomene, že nic nemusí být tak, jako to na počátku vypadá a slepě někomu důvěřovat může být problém v jakémkoli světě. Detektivky mám rád. I toto dobrodružství je standardně napsaný sci-fi příběh s detektivní zápletkou, která je sice relativně jednoduchá, ale zároveň zajímavá. Nenáročné čtení pro nenáročného čtenáře, které však dokáže zahnat nudu a chvilkově zabavit každého, kdo o to stojí.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 89 Kč
 80 Kč
 89 Kč
 125 Kč
 99 Kč
 125 Kč
 179 Kč
 125 Kč
 139 Kč
 116 Kč
 125 Kč
 134 Kč