Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 23 - Carpe Jugulum, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 23 - Carpe Jugulum
Název:   Zeměplocha 23 - Carpe Jugulum
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   Fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (23)
Počet stran:   439
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:    
Naše cena:   248 Kč
Sleva:   50 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Magráta s Verencem mají dceru a připravují velkou oslavu k jejímu křtu. Na oslavu jsou pochopitelně pozvány i čarodějky – Bábi, Stařenka a Anežka Nulíčková. Bábino pozvání ukradnou straky a Bábi, která se cítí tímto domnělým přehlédnutím uražena, se rozhodne opustit Lancre, protože dojde k názoru, že už ji ostatní čarodějky nepotřebují. Na obřad dorazí poslední hosté, rodina upírů z Überwaldu. Chtějí získat Lancre, chtějí, aby se jeho obyvatelé stali jejich služebníky… a potravou. Jsou strašliví, protože se zdá, že nemají žádné zábrany a nedají se zastavit…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Carpe Jugulum, Pratchett Terry
BoriHokr - 11. 05. 2009 16:17

Knihy o Bábi Zlopočasné a jejích kolegyních si mne získaly sice trochu později, ale o to nekomprosmisněji. Hlavně díky čerpání z konkrétních děl sětové kultury. Je ovšem pravda, že střídají výborné a spíše dobré zeměplošské příběhy. Carpe Jagulum řadím k těm druhým. Pravděpodobně za to může fakt, že náhrada za Magrátu mi úplně nesedne (v Maškarádě byla výborná, ale zde to prostě není ono). navíc, i když se přitom bavím, mi trochu vadí i způsob, jakým nakládá autor s upíry (právě na nich kniha tentokrát stojí) - ale to je, přiznávám, hnidopišství a u někoho naopak kniha právě tím nažene body. Jinak se samozřejmě jedná o klasickou Zeměplochu, narvanou od začáku do konce vtípky a gagy, i když je pravda, že pro někoho, kdo nečetl alespoň jedno dobrodružství čarodějek, to příliš nebude. Charakter zůstávají stejné, způsob humoru také a spisovatelské řemeslo pana Pratchetta taktéž.
čarodejky pokračujú
Dariel - 19. 04. 2010 12:58

Kráľ Verence je veľký inovátor, akurát na nesprávnom mieste. Pri príležitosti krstín jeho dcéry pozve na návštevu niekoho naozaj výnimočného a síce rodinu upírov. Tí samozrejme pozvanie prímu, no kvôli úplne inému dôvodu. Oni to vidia ako novú možnosť ako rozšíriť územie na ktorom vládnu. Dokonca sú tak silný, že vnuknú báby Zlopočasné myšlienku, že ju už ľudia nepotrebujú a ona sa poberá vysoko do horských jaskýň. Ostáva to teda na srařenku Oggovú a Anežku Nulíčkovú. No ani netušia, že rodinka upírov tiež nie je len taká obyčajná. Ovládajú, čo si ľudia myslia a obľubujú napr. cesnakovú nátierku alebo ovlaženie svätenou vodou. To ako sa s tým čarodejky vysporiadajú si už musíte dočítať. Ľahko čitateľná zábavná knižka v ktorej sa stretnete zo známymi postavami ako napr. Magráta, stařtenka Oggová, báby Zlopočasná a iné. Táto knižka nadväzuje na predchádzajúce knižky (Soudné sestry, Čarodejky na cestách,Dámi a pánové a Maškaráda)preto pokiaľ ju čítate osobitne nebudú vám dávať niektoré veci zmysel. Ak ste ale fanúšikmi Pratchetta je toto poľa mňa povinné čítanie. Moje hodnotenie sú 4 hviezdy pretože v porovnaní z predchádzajúcimi knihami s čarodejkami, je táto knižka o niečo slabšia. Ale aj tak ju odporúčam. Skvelo sa zabavíte.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 295 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 266 Kč
 248 Kč
 295 Kč
 275 Kč
 223 Kč
 449 Kč
 599 Kč
 155 Kč
 569 Kč