Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 3 - Čaroprávnost, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 03 - Čaroprávnost
Název:   Zeměplocha 3 - Čaroprávnost
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (3)
Počet stran:   275
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:    
Naše cena:   248 Kč
Sleva:   28 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Když se na Zeměploše narodí osmému synovi osmé dítě a je to také syn, dostává podle tradice do vínku kouzelnickou hůl a stane se z něho mág. Dcer se tento nepsaný zákon netýká, protože s ženami zeměplošská magie vůbec nepočítá. Stařičký kouzelník Podomní Kšaft si až příliš pozdě uvědomil, co způsobil, když svou hůl předal právě narozenému^ osmému potomku osmého syna, aniž se přesvědčil, zda je to kluk… Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxiiDiskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Čaroprávnost, Pratchett Terry
Dann - 25. 05. 2008 16:32

S odstraněním Mrakoplaše a Dvoukvítka z míst hlavních postav jsem si dělal trochu starosti, ale musím konstatovat, že Bábi Zlopočasná je nahrazuje skvěle. Když k tomu přidáme velké množství úžasných vedlejších postav, v první řadě živé kouzelné hole nebo téměř živé budovy, vzniká nám vynikající kniha.
Čaroprávnost
Sally - 03. 05. 2010 23:50

Čaroprávnost je třetí knihou z cyklu knih Úžasná Zeměplocha (Discworld) britského spisovatele Terryho Pratchetta. Je první knihou, v níž se není hlavním hrdinou Mrakoplaš. Poprvé se zde setkáváme s Bábi Zlopočasnou. Kniha vyšla v originále pod názvem Equal Rites v roce 1987 ve vydavatelství Victor Gollancz. Do češtiny byla přeložena roku 1994 Janem Kantůrkem, obálka je od Joshe Kirbyho. Starý mág Podomní Kšaft musí před svou smrtí vyřídit ještě jednu záležitost. Cestuje na míso, kde se má narodit osmý syn osmého syna (osmička je na Zeměploše magické číslo), aby mu předal podle tradice magickou hůl jako svému nástupci. Narodí se však dívka, Kšaft si toho ale nevšimne a hůl předá. Svůj omyl si uvědomí, až když už je pozdě, hůl už předal. Což je malér, protože se ženami zeměplošská magie jaksi nepočítá. Když dívka Eskarína roste projevují se u ní neobvyklé schopnosti. Proto se s ní místní čarodějka Bábi Zlopočasná vydá na Neviditelnou univerzitu do Ankh-Morporku. Jenomže dívka mág - to je přece něco neslýchaného, nemožného, zkrátka co s ní?? Eskarína na univerzitu není přijata, Bábi Zlopočasná se ovšem tak snadno nevzdává a dívku na univerzitu dostae jinak - Eskarína se nechá zaměstnat jako služebná. Tak může sledovat mágy a něco se přiučit. Sleduje šikovného mladého mága Simona, jenž vymýšlí nová kouzla, ta ale otevřou bránu do temných a neprozkoumaných oblastí mnohovesmíru. Zvláštní je, že Čaroprávnost stojí jakoby mimo cyklus, není do něj v podstatě nijak zapojena, Eskarína se už v dalších knihách ze Zeměplochy neobjevuje. Dál se setkáváme jen s Bábi Zlopočasnou, ale ta také nezmiňuje nikde události z Čaroprávnosti.
1. kniha o bábi zlopočasnej a Eskarine
Dariel - 01. 07. 2010 22:47

8 syn 8 syna dostáva automaticky do vienka mágiu a mágsku palicu. No, čo ak sa stane, že sa niekto zabudne pozrieť akého pohlavia čerstvo narodené dieťa je? To sa stalo aj Eskarine. Ale mágovia nepríjmu medzi seba ženu, či už talentovanú alebo nie. Našťastie sa Esk ujme báby Zlopočasná a snaží sa jej pomôcť ovládať jej dar aj keď čarodejky používajú skôr hlavologiu ako samotnú mágiu. Po dovŕšení určitého veku sa vyberú do Magickej univerzity aby zobrali Esk medzi seba. Mágovia však nechcú o takom niečom ani počuť, to však starú čarodejku neodradí a požije všetky triky v rukáve aby dosiahla svoje. To ako to dopadne nechám na vašom dočítaní. Je to prvá kniha v ktorej sa stretávame z čarodejkami ako takými a aj so samotnou báby Zlopočasnou. Ba dokonca sa dá čítať aj pred prvými 3 knihami zo zemneplochy. Je ľahko čitateľná, z prehľadným dejom a mnohými zábavnými prvkami (Jeden muž gbelík = meno jednej postavy :) Tak isto si užijete aj prekvapenia a zvraty. Neostáva mi nič iné iba popriať príjemné čítanie, ktoré stojí naozaj zato.
Čaroprávnost
BoriHokr - 30. 11. 2010 21:43

Zeměplocha ještě čerstvá a skoro nezalidněná... Po dvou prvních dobrodružstvích Mrakoplaše s Dvoukvítkem se Pratchett vydal trochu stranou a nabdl příběh prosté dívky z Lancre... tedy, prosté. Ona je somým potomkem osmého potomka. Problém je, že pokud by byla synem, byla by automaticky mágem. Jenže holky na NU přístup nemají. Na její straně je však jednak mágova hůl, kterou dostala při narození, a jednak - a to hlavně - Bábi Zlopočasná. A postavit se téhle ženské do cesty, na to si netroufnou ani hnusy z Podzemních prostorů. Osobně mě tahle kniha nikdy moc nebrala, má sice své momenty, ale celkově je to dle mého spíše příprava na Soudné sestry, kde se téma čarodějek a Lancre prosadí definitivně a mnohem lépe. Ostatně, v následujících příbězích tahle kniha jakoby neexistuje - žádné smíšené třídy, žádná mladá mágyně... nic. Je o tedy špatná kniha? Není. Mluvíme tu o cyklu, kde se střídají geniální kusy s těmi výbornými, sem tam - skutečně výjimečně - s těmi průměrnými. Tohle je "jen" výborné.
Čaroprávnost
Thuzad - 16. 03. 2011 17:28

Jakmile jsem tuhle knížku dostal na Vánoce, okamžitě jsem si vní začal jen tak listovat. Díval jsem pořád znovu a znovu, nikde Mrakoplaš, nikde Dvoukvítek. Po přečtení mě na hodnocení stačilo jedno slovo: BOMBA.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 223 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 223 Kč
 368 Kč
 257 Kč
 155 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 275 Kč