Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Asfalt, Kopřiva Štěpán

Kopřiva Štěpán: Asfalt
Název:   Asfalt
Autor:   Kopřiva Štěpán
Žánr:   scifi
Počet stran:   640
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Crew
Autor obálky:   David Hanzl
ISBN:   978-80-87083-40-6

Běžná cena:   299 Kč
Naše cena:   269 Kč
Sleva:   30 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Žoldáci neumírají. Odcházejí do pekla, kde se spojují. Že je toto známé rčení pravdivé, se členové Kuffenbachova komanda přesvědčí po jedné nepříliš povedené akci. Jenže peklo není žádná pohádková idylka – ale temná industriální dimenze, kde jsou mrtví degradováni na mazlavou hmotu, na pouhý materiál. Svět, kde je lidská rasa jenom něco jako asfalt. Problém je v tom, že Kuffenbachovi vojáci se s touto rolí odmítnou smířit. A jelikož mají výcvik, zkušenosti i potřebnou dávku šílenství, situace se poměrně rychle zvrhne. – Pět žoldáků proti celému peklu. – Noe může rovnou začít stloukat nový škuner. – Protože tenhle svět utone v krvi.Související články

  • Recenze: Asfalt (Jindra Střelec)

Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Asfalt, Kopřiva Štěpán
jindra_strelec - 31. 03. 2009 18:55

…aneb, co se nevešlo do recenze. V recenzi samotné jsem nechtěl příliš srovnávat dvě v nedávné době vyšlé „pekloidní“ knihy, tak jsem svůj názor vyjevil alespoň zde. Díky Fantasyi jsem měl možnost přečíst si v minimálním časovém odstupu knihy Martina Moudrého Devátá sféra I. + II. a právě Kopřivův Asfalt. Obě knihy se z části odehrávají v pekle a oba autoři se v nejnovější Pevnosti, 4/09, objevili v článku Jiří Kulhánek & jeho učedníci. Pevnostní srovnání celé tvorby dopadlo lépe pro Štěpána Kopřivu a pokud bych měl srovnávat pouze obě výše zmiňované knihy, stal by se vítězem také Štěpán Kopřiva. Proč: Odpověď je jednoduchá, v jeho knize Asfalt je vše, co chybí Deváté sféře. Na rozdíl od Martina Moudrého se dokáže vyvarovat toho, aby opakoval stejné scény a používal podobné hlášky. Asfalt také neztrácí onu potřebnou stopu sebeironie a humoru. Pokud by se tedy Jiří Kulhánek rozhodl pokračovat ve vydávání svých knih stejným tempem jako doposud, tedy jedna za X let, mohl by se jeho nástupcem stát právě Štěpán Kopřiva. Ale vzhledem k tomu, že jeho knižní počiny jsou na tom podobně, se obávám, že musíme doufat v to, že se Martin Moudrý dokáže ve své tvorbě zlepšit a vyvarovat se opakovaných chyb. … a to je vše ;-)
Ad Asfalt
BoriHokr - 08. 04. 2009 18:28

Že žoldáci příjdou po smrti do pekla, to víme všichni. Ale co tam provedou, o tom nám musel napsat až pan Štěpán Kopřiva. A když už se stal kronikářem nejmonstróznější akce Kuffenbachova komanda, přihodil i skvělou vizi maximálně industrializovaného Pekla, kde lidská duše není ničím jiným, než stavební hmotou, spoustu výborných postav (byť většinou silně vyšinutých) a nikoliv tuny, ale celé kontinenty přirovnání, hlášek, vtipných postřehů a až hrabalovsky pábitelských popisů - pokud by tedy Hrabal dokázalk psát o obřích mlýncích na maso, dětských bordelmamá, scénách mučení a nekonečných masakrů. Asfalt je neskutečně zábavné čtení, které si ovšem vyžaduje neustávající pozornost, aby vám neunikla nějaká narážka, nejaký drobný autorův vtípek. Děj se přitom žene vpřed tempem kamikadze šinkanzenu a chudák čtenář se nemůže nadechnout dokud nedočte. K tomu přidejme velice stylovou obálku, závěrečný bonbónek v tiráži a vychází nám dokonalá bible akční popkultury (a komiksové a seriálové a...). Efektivní brutralita na kvadrát.
Masakr!!! Výlečený alkoholik a bývalý velitel...
Norek - 30. 11. 2009 23:28

Masakr!!! Výlečený alkoholik a bývalý velitel žoldáckého komanda Martin Kuffenbach zabalil svou kariéru a se svým parťákem a nejlepším přítelem Adamem Ostranskim se snáží chytit jako hlídači v supermarketu. Jenže normální život jim nebyl souzen, i když se do pekla zabíjení vracet nechtějí i přesto, že na ně život začal z vysoka... Znát co se skrývá pod rubem kšeftu(to pravé peklo), který je měl naposled dostat z neštěstí. Na rovinu musím přiznat, že tahle knížka pro mě minimálně stejným zážitkem jako hra s opravdovou panenkou od Mattela v mých dětských časech. Přinesla spoustu pocitů, které sem u četby ještš nezažil. Předevšim se ještě nikdy nepocítil z pouhého louskání stránek nutkání zvracet. Vědět jestli skutečné peklo je tak strašné, jako to Kopřivovo, nikdy bych nevystrčil paty z kostela. Navrh je nasoleno tolik brutální akce, až oči přecházejí, to už mě tak nedostalo, akcí to u nás umí roztočit leckdo. Málokdo však umí namíchat takové množství skvělých, surových a především k pošpinění spodního prádla vtipných hlášek. Za ty uděluju ještě extra hvězdičku i přes už udělené plné hodnocení. Mám hlášky moc rád. Ale nejpádnější eso z rukávu, které na nás Štěpán Kopřiva vytasil je styl, jakým se prolíná výše zmíněné s promyšlenými, filosofickými, a já se to nebojím řict, až intelektuálskými myšlenkami. Myšleno v nejlepšim slova smyslu. Kolikrát vidělo světlo světa mix perverzní nechutnosti, skvělého humoru a filosofického přesahu v jednom románu? Mnohokrát asi ne. Štěpán Kopřivo se projevil jako literární génius použitím žánru zvaný spllaterhorror. To by jeden vskutku nečekal
Dosť drsné
Dariel - 29. 09. 2010 12:31

Na počiatku bolo Peklo holou vyprahlou pustinou bez kúska použiteľného materiálu. Potom ale našťastie začali dodávky zo Zeme a Peklo mohlo nastúpiť cestu nespútaného rozvoja. Ľudské telo je predsa tak všestranne využiteľné... Pripravte sa na budovy zo svaloviny vystužené pospájanými kosťami, okná z rohoviek, či koberce tkané z ľudských vlasov. Fantázii sa medze nekladú a ani kúsok ľudského tela nezostane nevyužitý. Hrdinami príbehu sú členovia Kurfenbachovho žoldnierskeho komanda, ktorí sa spoločne ocitnú v Pekle po jednej veľmi nevydarenej akcii. Majú však vyššie ciele, než stať sa stavebným materiálom. Najmä potom, čo zistia, že ich posledný zamestnávateľ, ktorý ich podrazil je v skutočnosti jedným z obyvateľov Pekla. Cesta za pomstou začína a peklo sa bude kúpať v krvi... Jeden z najvydarenejších príspevkov k žánru splatter-horor čo sa u nás v posledných rokoch objavil. Hektolitre najrôznejších telesných tekutín, úžasné hlášky valiace sa na čitateľa jedna za druhou a autorova ohromná fantázia čo sa využitia vnútorností a variácií na tému „masaker“ týka. Knihu môžem rozhodne odporučiť. Spolu s varovaním „Čítať nalačno“. Dávam 5 hviezdičiek.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 238 Kč
 206 Kč
 167 Kč
 188 Kč
 215 Kč
 125 Kč
 251 Kč
 323 Kč
 296 Kč
 260 Kč
 206 Kč
 170 Kč