Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Amber 08 - Znamení chaosu - váz., Zelazny Roger

Zelazny Roger: Amber 08 - Znamení chaosu - váz.
Název:   Amber 08 - Znamení chaosu - váz.
Autor:   Zelazny Roger
Žánr:   fantasy
Série:   Tajemný Amber (8)
Počet stran:   216
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Classic
Překladatel:   Tom Lockenbauer
Autor obálky:   Donato Giancola
ISBN:   978-80-7479-046-1

Běžná cena:   180 Kč
Naše cena:   259 Kč
Sleva:   18 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Merlin, syn Corwinův, je snad jedinou bytostí, pro niž je stejně pochopitelná nespoutaná síla Dvorů Chaosu i síla pramenící z řádu Amberu. Prošel velkým Vzorem Amberu i proměnlivým Logrusem Chaosu. Dokáže putovat Stíny a ovládá nebezpečnou a vyčerpávající magii. Zdá se, že netouží po trůnu a po poctách. Moc a síla jsou pro něho hrou, cílem.

A přeci je stále v nebezpečí života. Promyšleným atentátům uniká jen o vlásek. Nemůže věřit nejbližšímu příteli. Nemůže věřit kosmickému superpočítači, který sám sestrojil. Svět je pro něj tajemný a nevypočitatelný. Bytosti kolem něho mění podobu a v nečekanou chvíli drtivě útočí.

Nebezpečí čelí Merlin, ve stínu Země známý jako Merle Corey, s rozhodností, černým humorem a drsným smyslem pro fér hru, které zdědil po otci Corwinovi. Jeho magický svět je však mnohem složitější a bohatší než svět ostatních knížat Amberu, pro nějž platí ano–ne a síly jsou v něm sice děsivé, přeci však vypočitatelné.

Ačkoli byl matkou Darou vychován ve Dvorech Chaosu, Merlinova duše tíhne k Amberu. I jeho osobní osud se prolíná s osudy Amberu. Snad náhodou, snad z vyšší moci, dospívá Merlin k přesvědčení, že tytéž síly, které ohrožují jeho, sbírají energii k úderu na Amber. Ve Stínech zbrojí žoldnéřské armády a připravují zbraně s avalonskou třaskavinou. Nejlepší mágové připravují důmyslné pasti, v nichž je možná Merlin pouhou figurkou, ačkoli si myslí, že jedná svobodně.

Je si toho vědom, přijímá však výzvu. Nezůstává na dvoře osvíceného amberského vladaře Randoma a jedná. Avšak, nebyl by už desetkrát mrtev, kdyby mu nepomohla tajemná ochránkyně, která mění těla častěji než šaty? Nepřátel Amberu je mnoho, jejich nenávist je silná a její příčiny nezpochybnitelné. Svým rytířským jednáním možná otevřel Merlin nepřátelům cestu přímo do srdce Amberu. Nastávají rozhodující vteřiny pro říši legendárního krále Oberona.Diskuze ke knize

Žádný příspěvek, založit novou diskuzi.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 197 Kč
 135 Kč
 135 Kč
 144 Kč
 144 Kč
 250 Kč
 239 Kč
 734 Kč
 176 Kč
 176 Kč
 144 Kč
 162 Kč