Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Achája 03, Ziemianski Andrzej

Ziemianski Andrzej: Achája 03
Název:   Achája 03
Autor:   Ziemianski Andrzej
Žánr:   fantasy
Série:   Achája (3)
Počet stran:   272
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Laser
Překladatel:   Pavel Weigel
Autor obálky:   Jan Patrik Krásný

Běžná cena:   265 Kč
Naše cena:   239 Kč
Sleva:   26 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Konečně je tady tak dlouho očekávaný třetí díl Acháji!!!! * Andrzej Ziemiański má pro své čtenáře třetí knihu o princezně Acháje. Pokud se vám líbily dva předchozí romány, nebudete zklamáni ani knihou, kterou se právě chystáte číst. * Osud princezny Acháji jsme sledovali od chvíle, kdy z otcova přání vstoupila do armády, prošla výcvikem a zapojila se do bojů. Doprovázeli jsme ji do zajetí a do otroctví. Viděli jsme ji, jak díky síle a vysoké inteligenci uprchla a osvědčila znamenité schopnosti. Stala se velitelkou a zasáhla do osudu světa. * Ve třetím dílu Ziemiańského ságy budeme s princeznou putovat dál a prožijeme s ní její triumf. Ale nic není jednoduché ani zadarmo. To Achája i jako vládkyně dobře ví a nám nezbývá, než sledovat její osudy se zatajeným dechem.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Achája 03, Ziemianski Andrzej
jindra_strelec - 10. 04. 2008 22:48

Závěrečný díl trilogie má sice slabší rozjezd, ale ve chvíli, kdy se Achája a její spolubojovníci(ce) ocitají na bitevním poli, dostává kniha opět nový náboj. Místy je sice Achája až nadlidsky silná a dokonalá, ale jde jen o úhel pohledu a o to zda čtenář přistoupí na autorovo vidění jejího světa. Osobně se v hodnocení knihy spíš kloním k Františce Vrbenské ( Ikarie 4/08 - 80% ) než k Martinovi Fajkusovi ( Pevnost 4/08 - 30% ).
RE: Ad Achája 03, Ziemianski Andrzej
gilbert - 21. 04. 2009 23:21

Z celé trilogie mi tento díl přišel jako nejslabší. Možná je to také dáno tím, že autor se více soustředí na "obecné" vyprávění o politice a změnách, které v jeho světě nastávají: například způsob vedení války v závislosti na vývoji a nasazení nových zbraní (zde například použití střelných zbraní - děla a muškety - proti "klasické" středověké jízdě a pěchotě). Rovněž zde Ziemanski více popouští uzdu svému smyslu pro černý až absurdní humor a ironii (opět jako příklad poslouží vítězství početně slabšího vojska s novou výzbrojí proti početnějšímu "zaostalejšímu", kd hlavní roli sehraje neschopnost na obou stranách a náhoda). nicméně, konečně se zde završuje Achájin příběh a její vztah s princem Biafrou, který dochází některými očekávaného naplnění... Přestože kniha obsahuje řadu skvělých momentů a scén (dobývání města a zmatené boje v jeho ulicích, souboj Acháji s asi nejnebezpečnější protivnicí na kterou narazila - dívkou, kterou vyučil Achájin mistr), přišlo mi, že autorovi šlo už jen o to, aby příběh ukončil. Rovněž vedlejší linie příběhu čaroděje a démona, jež naznačovala propojenost Achájina světa s naším, mohla být dle mého názoru vyřešena lépe.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Nakladatelství
 268 Kč
 494 Kč
 160 Kč
 125 Kč
 197 Kč
 158 Kč
 224 Kč
 233 Kč
 359 Kč
 241 Kč
 767 Kč
 449 Kč