Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Zapálený učedník Naruto ze sebe vydá, všechno co má – během smrtelného pádu ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zapálený učedník Naruto ze sebe vydá, všechno co má – během smrtelného pádu, Masaši Kišimoto: Naruto 11

Kišimoto Masaši: Naruto 11

Finále čúninské zkoušky se kvapem blíží. Každý se na něj připravuje podle svého a nenechává nic náhodě. Během toho dále pokračují jednání mezi Písečnou a Zvučnou ohledně plánů na zničení Listové. Jak se ale na finále připraví Naruto? Obzvlášť, když se Ebisu válí na zemi neschopen pohybu?

Naruto pokračuje v trénování chůze po vodě. Když se po dalším neúspěšném pokusu vynoří z vody, zjišťuje, že je jeho dočasný učitel Ebisu v bezvědomí. Hned na to si všimne zvláštního muže před ním, který stojí na velké ropuše. Ten se představí jako Ropuší mudrc a zároveň autor Kakašiho oblíbené literatury. Díky tomu si od chlapce okamžitě vyslouží novou přezdívky – Chlípný mudrc. Po krátké hádce, během které předvede Naruto svou sexy techniku, se mudrci doslova vnutí do učení. Ten se rozhodne probudit Narutův plný potenciál využitím čakry devítiocasého démona a také ho naučit povolávací techniku, díky které může kdekoli a kdykoli přivolat žáby.

Kišimotova kresba je už od začátků jeho mangy velmi kvalitní a jen málokdy se objeví nějaký vážnější nedostatek. Lehce zjednodušené postavy dokonale podtrhují humorné okamžiky. Během vážných scén jsou naopak ilustrace skvěle propracované a velice detailní.

Chlípný mudrc a jeho setkání s českou transkripcí

Identitu Ropušího mudrce se čtenář dozví z jeho krátkého rozhovoru s Ebisuem. Stejně jako Oročimaru patří ke třem velmi mocným nindžům, kteří pocházejí z Listové vesnice. A jmenuje se Džiráija. Jeho jméno napsané českým přepisem musí být naprosto do očí bijící i pro čtenáře neposkvrněné přepisem anglickým. V tomto případě by bylo asi vhodnější jeho jméno nechat napsané anglicky (tedy Jiraiya) stejně jako v případě Gaary a nechat na čtenáři, jestli bude jeho jméno číst v počeštěné podobě, nebo v originálu.

Povolávat žáby – no to je tedy trénink!

Strávit veškerý čas určený k přípravě na finální souboje povoláváním žab (nebo spíše pulců) stále dokola se některým může zdát jako naprostá pitomost. Opak je ale pravdou. Tato nová technika vyžaduje mnohem větší množství čakry, než kterým Naruto momentálně disponuje. Proto se musí naučit využívat čakru démona, který v něm přebývá. Pro chlapce je to naprosto klíčový trénink a jeden z nejdůležitějších v jeho životě. Díky devítiocasému se mu totiž otevře brána k nepřebernému množství silných technik.

Masaši Kišimoto v pěti bodech

  1. Narodil se roku 1974 v japonské prefektuře Okajama.
  2. Mangu tvořil už od střední školy, úspěchu ale dosáhl až v roce 1999 právě s Narutem.
  3. Vždy si přál vytvořit mangy z baseballového a mafiánského prostředí. Oboje si splnil one-shoty Bench (2010) a Mario (2013).
  4. Hlavní hrdina jeho mangy je pojmenován podle těstoviny z japonské polévky ramen.
  5. Kvůli kreslení zanedbával školu a na střední skončil jako druhý nejhorší ve svém ročníku.

V reálných podmínkách by si do bitvy vzal na pomoc žáby asi jen naprostý blázen. Ale ve světě, kde tito tvorové nabývají nepředstavitelných rozměrů a kde jsou velmi inteligentní a skvělí bojovníci, patří k neocenitelným pomocníkům.

Jedenáctý svazek mangy Naruto se může jevit jako nudný v porovnání s předchozími i budoucími díly. Rozhodně tomu tak ale není a neměl by chybět nikomu, kdo má příběh o blonďatém nindžovi alespoň trochu rád.

  • Masaši Kišimoto: Naruto 11
  • Crew, 2013
  • Překlad: Jan Horgoš
  • obálka: Masaši Kišimoto
  • 184 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
2. srpna 2013, Jakub Kunc

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Naruto 11: Zapálený učedník

Naruto 11: Zapálený učedník
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč