Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Z krve a popela: Paranormální romance o boji s osudem, Jennifer L. Armentrout: Z krve a popela (Z krve a popela 01)

Armentroutová Jennifer L.: Z krve a popela 01

Panna je symbolem, který svět přivede do nové éry. A je jedno, kdo se za bílým závojem skrývá, ta osoba už dávno není člověkem a nemá právo rozhodovat o svém osudu. S tím vším byla Panna smířená, až do chvíle, než začala o všem pochybovat.

Od narození jí nepatřil její vlastní život. Poppy je vyvolenou a jako taková musí být chráněna, což většinu doby znamená, že nesmí promluvit, ukázat se, smát se, vůbec žít vlastní život. Jenže za slovem Panna se stále nacházela dospívající dívka, teď už dospělá žena, která má svou hlavu. A Poppy vždy vzdorovala… ovšem jen tak, aby to bylo únosné a stále byla hodna Bohů.

Alespoň do chvíle, než se v jejím životě objevil Hawke. Nový mladý strážce, který v ní probouzí touhu zažít a prožít věci, na které by nikdy neměla ani pomyslet. Hawke ji uvede v pokušení vyzkoušet zakázané. A to bez ohledu na následky.

Jennifer Armentrout (J. Lynn) je už roky známá milovníkům romantické literatury a new adult románů, proto nikoho nemůže překvapit, že pod pojmem dobrodružné fantasy se v jejím případě skrývá další milostný příběh, tentokrát s trochou té fantastiky.

Jennifer Armentrout (J. Lynn) v pěti bodech

  1. Pochází z Martinsburgu v Západní Virginii, má manžela a psa Lokiho.
  2. Není autorkou jednoho žánru, píše paranormální romány pro mládež, new adult romány a sci-fi i fantasy.
  3. Píše i pod pseudonymem J. Lynn, např. série Počkám na tebe a Jako led, které vyšly i v češtině.
  4. Kniha Z krve a popela vyhrála v roce 2021 Goodreads Choice Awards za Nejlepší romanci.
  5. Když právě nepracuje, ráda čte, dívá se na zombie filmy a tráví hodně času na Twitteru.

Poppy je výborná hlavní hrdinka romantické knihy. Je výbušná, odvážná, přímá, ale zároveň ideálně nevinná a lehce naivní, což se ale dá lehce přiřknout jejímu osudu. Od malička byla oddělena od lidí, takže co jí chvilku trvá, čtenáři prostě dojde rychleji. I když si autorka přeci jen mohla zahrát s divákovou myslí o kapku déle, protože kniha je bohužel velmi předvídatelná.

Existuje důvod, proč Z krve a popela vyhrálo na knižní databázi Goodreads cenu za romantickou knihu roku, a ne fantasy roku. To fantasy tam je, svět je vykreslený zajímavě a doplněný dostatkem akce, přesto se stále jedná především o romantickou linku mezi dvěma lidmi. A ta romantická linka je velmi jednoduchá, prvoplánová a ve své podstatě nijak zajímavá, přesto jsou ale hlavní protagonisti sympatičtí a autorka umí dobře popisovat omáčku. A právě ta omáčka je tím, co knihu dělá čtivou tak, že ji čtenář nechce pustit z ruky.

Když se tedy čtenář prokouše přes zdlouhavý úvod a přejde neustálé zdůrazňování významu Panny ve světě, který Armentrout vytvořila, jedná se o příjemnou paranormální romanci, která je velmi čtivá a většinu času ani ne příliš hloupá.

  • Jennifer L. Armentrout: Z krve a popela (Z krve a popela 01)
  • Fragment, 2021
  • Překlad: Pavla Kubešová
  • Obálka: Hang Le
  • 544 stran, 449 Kč (v e-shopu Fantasye již za 404 Kč)
15. srpna 2022, Nela Libovická

Z krve a popela 01

Z krve a popela 01
Vložit do pytle na zboží  Koupit 449 Kč 404 Kč