Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do 16..12. (PPL) nebo 19.12. (Česká pošta), aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko zpoždění.

Výsledky prvního kola Akademie SF, F a hororu za rok 2007,

Akademie SFFH

Pořadí je abecední, nikoli dle počtu hlasů.

Ve druhém kole přibývá jako obvykle hlavní cena, KNIHA ROKU, kterou Akademici vyberou ze všech knih, které se, ať v jakékoli kategorii, dostaly přes první kolo.

Vyhlášení konečných výsledků Akademie se koná na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy v Praze na Výstavišti, a to v sobotu 26. dubna 2008 od 15.00 do 16.20.

Akademikům připomínáme, aby hlasy ve druhém kole posílali na adresu Richard Podaný, Žižkova 407, Šestajovice, Praha-východ, 250 92 (nebo odevzdali osobně členům Rady ASFFH), a to do úterý 1. dubna 2008 (kdy má svátek Hugo – jaký ještě scifističtější termín byste chtěli?).

Nejlepší SF
Neil Asher: Hranice Řádu (Polaris)
Orson Scott Card: Mistr písní (Laser-books)
Jon Courtenay Grimwood: neoAddix (Laser-books)
František Novotný: Konečný den Valhaly (Triton)
Dan Simmons: Olymp (Laser-books)

Nejlepší fantasy a horor
Susanna Clarková: Jonathan Strange a pan Norrell (Alman)
Robert Holdstock: Poražení králové (Polaris)
George R. R. Martin: Sen Ockerwee (Triton)
Tim Powers: Plout na vlnách podivna (Laser-books)
Dan Simmons: Terror (BB art)

Nejlepší povídka
Vilma Kadlečková: O snovačce a přemyslovi (IB)
František Novotný: Útok na oceán (IB)
Jan Poláček: Cesta hrdiny (IB)
Pavel Renčín: Jen tančí, nemluví, nespí (P 3)
Františka Vrbenská: Hra na tiché léto (PKH)

Cena za dlouholetou práci pro SF
Michael Bronec
Richard Podaný
Vlado Ríša
Tomáš Jirkovský
Vlastislav Toman

Nejlepší teoretický text
Václav Cílek: Borgesův svět (Dokořán)
Miloš Ferko: Dejiny slovenskej literárnej fantastiky (LIC)
Leonard Medek: Aristokraté noci (P 7)

Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha
Juraj Červenák: Ocelové žezlo (Wales)
Ondřej Neff: Tušení podrazu (Albatros)
Petra Neomillnerová: Nakažení (Fantom Print)
František Novotný: Konečný den Valhaly (Triton)
Pavel Renčín: Jméno korábu (Euromedia)

Nejlepší povídková sbírka
Neil Gaiman: Křehké věci (Polaris)
Robert Ervin Howard: Conan 1 (Aurora)
Stephen King: Mlha (Beta)
George R. R. Martin: Zpěvy hvězd a stínů (Triton)
Dan Simmons: Dost světů a čas (Laser-books)

Nejlepší (domácí) výtvarník
Milan Fibiger
Marek Hlavatý
Michal Ivan
Jan Patrik Krásný
Jana Šouflová

Nejlepší časopis
Interkom
Magazin Fantasy a Science Fiction
Pevnost

Nadějný nováček / počin roku / zvláštní cena
Wojta Běhounek za bibliografickou práci
Ondřej Muller za antologii Imperium Bohemorum
Viktor Janiš za překlad a propagaci románu S. Clarkové
František Novotný za završení cyklu Valhala
Martin Šust za třetí díl cyklu antologií Trochu divné kusy

Nejlepší editor/redaktor
Tomáš Němec
Helena Šebestová
Martin Šust

Nejlepší překladatel
Viktor Janiš
Jan Kantůrek
Petr Kotrle
Richard Podaný
Milan Žáček

Nejlepší nakladatelství
Argo
Laser-books
Polaris
Straky na vrbě
Triton

Nejlepší antologie
Antonín K. K. Kudláč a Ondřej Jireš: Pod kočičími hlavami (Triton)
Ondřej Muller: Imperium Bohemorum (Albatros)
Jonathan Strahan a Charles N. Brown: Locus – to nejlepší z fantasy a SF
Martin Šust: Trochu divné kusy 3 (Laser-books)
Martin Šust: Plameny hvězd (Laser-books)

13. března 2008, Kolektiv organizátorů

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).