Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v období 2.1. - 15.2. je pražské knihkupectví Fantasya zavřeno z důvodu rekonstrukce prodejny. Osobní odběry na prodejně tedy v tomto období nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Vlčice a staré plemeno 1: Jen tři prstíčky strčíme..., Zdeněk Žemlička: Vlčice a staré plemeno 1

Zdeněk Žemlička - Vlčice a děti noci 1

Vypadá to, že Kroanu už nic nemůže překvapit. Za svůj život toho zažila příliš mnoho. Když se však na blízku objeví nebezpečí v podobě pradávného zla, které se dere na povrch a odmítá se vrátit tam, kam patří, musí i ona uznat, že to nejhorší ji teprve čeká.

Příběh vlkodlačice Kroany a jejích přátel má na světě další pokračování. Tentokrát se ocitáme v Marobudově království v okamžiku, kdy tam panuje klid. Téměř nuda. Ale ani ta netrvá věčně a je narušena příchodem jezinek, které s tímto královstvím mají své vlastní plány. Zároveň Kroanu dopadá nespravedlivě vyřčená kletba, která jí rozvrátí život ve větším měřítku, než původně čekala.

Zdeněk Žemlička je český spisovatel, který se nebojí improvizovat, a byť jeho příběhy mají kolísavou hodnotu, čtenáři je často milují pro jejich čtivost. Přestože se spisovatel tentokrát zaměřil především na Kroanu a její život, nezapomíná ani an další postavy. A tak se znovu setkáváme s Alanou a jejím mužem Marobudem, Khanem, synem Kroany, Arminem či dalšími hrdiny.

Zdeněk Žemlička v pěti bodech

  1. Narodil se v roce 1957.
  2. Debutoval povídkou sny Avarů ve sborníku Cizinec v roce 1998.
  3. Věnuje se převážně psaní historických fantasy románů.
  4. V roce 1997 byl nominován za cenu o nejlepší fantasy.
  5. Jeho dalším slavným cyklem je román o slovanském pirátu Krutobujovi.

Žemličkův svět je zajímavou směsicí historie a fantazie, které splývají v jedno. Zároveň ale autor nezapomíná ani na vývoj svých hrdinů – právě Kroana si od počátku prošla nejdelší cestou. Čtenář už v této hrdince nedokáže rozpoznat tu mladou vlkodlačici, která na něj vyskočila v prvním románu. Je to dospělá žena, která ví, co chce, a umí se poprat s tím, co jí život přichystá. Také nezapomíná na své přátelé, kteří se díky ní nejednou ocitají v ohrožení, a tak se je za každou cenu snaží ochránit.

Vlkodlaci, vapeři, kikomory, démoni a mnozí další před čtenářem ožívají a vracejí se z pradávných dob. Z doby, kdy stačilo vyslovit kletbu a postižený se ocitl v ohrožení života. Z časů, kdy legendy a mýty žily společně s lidmi na jednom území. Žemlička nám představuje svůj svět krátkými údernými větami, střídá pohledy jednotlivých hrdinů a vykresluje i prostředí, které dostává svůj reálný charakter a čtenář si díky tomu připadá, jako kdyby v něm skutečně pobýval.

Pokračování příběhů vlkodlačice Kroany je hodné svých předchůdců a zároveň jakýmsi dokončením další kapitoly jejich osudů. Takže, kdo se už s hlavní hrdinky někdy potkal, půjde do knihkupectví na jistotu, a kdo ne, ten vkročí do příjemného vyprávění, které potěší a dovolí čtenáři znovu prožít osudy jeho oblíbených hrdinů.

14. srpna 2014, Michaela Voláková

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).