Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, ve dnech 24-27.10 bude knihkupectví Arrakis uzavřeno. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Ve světě živých mrtvých jste zrozeni k utrpení, Robert Kirkman, Charlie Adlard: Zrozeni k utrpení (Živí mrtví 8)

Kirkman Robert a Adlard Charlie: Živí mrtví 8 - Zrozeni k utrpení

Pokračování komiksové série o skupince přeživších ve světě plném zombií nijak nevybočuje ze zajetých kolejí. Je stejně skvělé, napínavé, brutální a dramatické jako ostatní díly.

Osmička začíná pohledem na zohaveného Guvernéra. Ten začne ihned poté, co se dostane mimo ohrožení života, organizovat vendetu. Nehledě na to, že je bez oka, chybí mu ruka a má naříznuté šlachy. Představte tu situaci – lidé ve vězení se dávají dohromady a plánují, co budou dělat do budoucna, jak naloží se svým časem a se svými životy. A do toho tam přijede Guvernér s několika plně naloženými náklaďáky krvechtivých, zmanipulovaných lidí, se spoustou zbraní a s tankem.

Jako vždy se Robert Kirkman naprosto překonal se svým scénářem, díky kterému působí skutečně jak svět Živých mrtvých, tak postavy a jejich příběhy. A i přesto, že je lidstvo na vymření a neustále každému hrozí smrt, jde vidět, že i hrdinové komiksu mají svůj život, své myšlení, své zájmy a koníčky a snaží se vracet k obyčejnému způsobu života. Ale snažte se, když kolem vás pokulhávají zombíci a před očima umírají přátelé a rodina.

Díky hezké, oku lahodící stylizaci svět Živých mrtvých takřka ožívá před očima. Kresba Charlieho Adlarda dodává komiksu šmrnc, je stylová a nemá problém s vyobrazením jakýchkoli vnitřností, letícího mozku nebo jiného marastu, a stejně tak velmi přirozeně ukazuje emoce ve tvářích postav. I přesto, že jde o zombie apokalypsu – o něco takřka nereálného – je v komiksu všechno tak skutečné, že se vám chce brečet. A poté, co umřou vaše oblíbené postavy, k tomu nejspíš nebudete mít daleko. Napomáhá tomu i dobře odvedená práce Martina D. Antonína, který stojí za překladem. Zatímco řadoví překladatelé překládají takřka strojově, Antonín si dává záležet a sype jednu hlášku za druhou.

Nezbývá než se těšit na další skvělý díl Živých mrtvých.

  • Robert Kirkman, Charlie Adlard: Zrozeni k utrpení (Živí mrtví 8)
  • Crew, 2013
  • překlad: Martin D. Antonín
  • 136 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
24. listopadu 2013, Kevin Scherrer

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Živí mrtví 8 - Zrozeni k utrpení

Živí mrtví 8 - Zrozeni k utrpení
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč