Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

V dalším díle Tokijského ghúla bude odplata krutá, Sui Išida: Tokijský ghúl 3 (Tokijský ghúl 3)

Išida Sui: Tokijský ghúl 3

Tokijský ghúl si mezi českými manga čtenáři i nečtenáři, kteří ihned po vydání nového dílu vyhlížejí ten další, získává stále více fanoušků. Dlouho očekávaný třetí díl je nyní na pultech českých knihkupectví. Po dramatické dvojce přichází o dost akčnější trojka, ve které konečně dojde k prvním soubojům. Jak si povede toto zbrusu nové volume v žebříčku čtenosti?

Skupina ghúlů z kavárny Anteiku se stále vzpamatovává z nečekané ztráty a připravuje odvetu proti Holubicím, které stále pátrají po Hinami a touží po jediném – sprovodit tuto mladou ghúlku ze světa. Kaneki a Tóka tak vymýšlejí troufalý plán – infiltrovat se na nepřátelské území a svést nepřítele na falešnou stopu dříve, než bude příliš pozdě a v ohrožení bude celý okresek okolo Anteiku.

Vrchní vyšetřovatel Holubic, Kureo Mado, se ale jen tak nedá a spolu se svým kolegou Amonem se pustí po stopách tajemného ghúla, který se schovává pod králičí maskou. Mado, pološílený svou touhou zabíjet ghúly a sběrem jejich drápů do sbírky, však schovává kartu, o které ghúlové zatím netuší – tajemný kufřík, který ukrývá hrozivé tajemství. Jak dopadne krvelačný boj, ke kterému se schyluje už od druhého dílu? Kdo vyhraje? Holubice či ghúlové?

Holubice přilétají

V českém překladu vyšel již třetí díl třináctidílné série Tokijský ghúl, jejímž autorem není nikdo jiný než Sui Išida, nováček na poli manga tvorby. Tokijský ghúl je série, která tohoto autora celosvětově proslavila. Išida zasadil děj své manga série do reálného světa, konkrétně do ulic japonského Tokia. Jednou ze zvláštností je však fakt, že zde žijí také bytosti zvané ghúlové, kteří na první pohled vypadají jako obyčejní lidé, ve skutečnosti se však živí lidským masem a ovládají techniku zvanou dráp.

Sui Išida v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Fukuoka v Japonsku.
  2. Slaví narozeniny 28. prosince.
  3. Jeho prvotina Tokijský ghúl vycházela původně v magazínu Weekly Young Jump.
  4. Anime zpracování se manga dočkala v roce 2014, aktuálně čítající dvě série a dva speciály.
  5. Tokijský ghúl byl přeložen i do angličtiny, kde se objevil na prvních příčkách v seznamu The New York Times Best Sellerů v roce 2015.

Už v předchozím díle autor vnesl do příběhu nový element v podobě Holubic – lidského vyšetřovacího týmu, který má za úkol eliminaci nebezpečných ghúlů. Tyto vyšetřovatele nic nezastaví a půjdou si za svým – i kdyby je to mělo stát život. Dva z nich – lehce šílený Mado a jeho kolega Amon jsou stále na stopě mladičké Hinami, která je prozatím v bezpečí. Ne však na dlouho. Ve třetím díle autor odhaluje další tajemství, která se týkají Holubic a jejich stylu boje, což je jedno z hlavních lákadel tohoto svazku.

Na vlně nových postav

I toto volume si uchovává svůj realistický, místy až naturalistický styl kresby. Opět nechybí krev, vnitřnosti a kusy těl. Proto je tato série určena spíše pro starší a pro čtenáře, kteří nemají slabý žaludek. Na brutální Gantz to sice nemá, ale i zde by se mohly objevovat problematické pasáže, které by někomu nemusely dělat dobře. Oproti předchozímu dílu se zde dočkají i milovníci akce a napětí – o boje zde není nouze.

Postavy, které autor představil v minulém díle, zde opět dostávají svůj prostor. I když čtenáři sledují příběh z pohledu Kanekiho, velký prostor zde dostávají i oba vyšetřovatelé Holubic – Mado a Amon, stejně jako Hinami či Tóka. Pro skalní fanoušky je určené i stejnojmenné anime, v současné době skýtající dvě série a několik doplňkových příběhů. Z reakcí mnoha fanoušků je ale zřejmé, že je lepší si nejprve přečíst mangu a anime zkusit až později, jelikož se v některých věcech neshodují nebo jsou vyřešeny odlišně.

Tokijský ghúl je vhodný pro milovníky temnějších manga sérií, kterým nevadí krev, násilí a vnitřnosti.

  • Sui Išida: Tokijský ghúl 3 (Tokijský ghúl 3)
  • Crew, 2017
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Sui Išida
  • 210 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
12. dubna 2017, Kateřina Kopišťová

Tokijský ghúl 3

Tokijský ghúl 3
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč