Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Tajemství bronzového klíče, Holly Blacková a Cassandry Clareová: Bronzový klíč (Magisterium 3)

Blacková Holly & Clareová Cassandra: Magisterium 3 - Bronzový klíč

Dobrodružství z novodobé školy čar a kouzel pokračuje již v třetím díle. Po nedávném útoku magického elementála Automotonese se naše hlavní trojice opět dostává do nelehké komplikované situace. Někdo vraždí učně Magisteria, chystá se lov na chaosem posedlá zvířata a nikdo neví, v čem se dá Kolegiu věřit a v čem ne. Jakou roli v této situaci sehrává tajemný starý bronzový klíč? To si musí každý čtenář přečíst sám.

Call, Aaron a Tamara nastupují do bronzového ročníku, který je pro všechny absolventy Magisteria velmi důležitý, protože právě zde se učňové plně zaměřují na své již získané schopnosti a na to, jak je rozvíjet dále. Zvlášť pro Calluma je tento rok velmi důležitý, protože se bude poprvé oficiálně učit pracovat s magií chaosu. Ovšem ještě, než začne nový školní rok, je jeden ze studentů Magisteria na oslavné společenské akci v Kolegiu zavražděn. Součástí vraždy byla samozřejmě také všudypřítomná magie, a tak nejednoho kouzelníka napadne, zda tato vražda nemá něco společného s našimi třemi hlavními hrdiny. Pověst je předchází široko daleko a po incidentech v druhém ročníku je jejich nadřízení pečlivě hlídají.

Trojice hlavních hrdinů sice není pachateli, ale v ohrožení se nachází také. Spoustu dalších příhod totiž ukazuje na to, že někdo jde po Callovi. Po tom, co se u něj v loňském roce projevila magie chaosu a stal se Makarem, je velmi lukrativním cílem. Vražedný elementál Automotones, který měl v předchozí knize Calla zabít, nebyl náhoda, a tak honba na nejen Callův život pokračuje.

Bronzový klíč představuje několik nových postav a rozvíjí ty starší, kterým ale doposud nebylo věnováno moc pozornosti. Postavy, které letmo známe z předchozích dílů přidávají na podezíravosti a napínavosti detektivní části knihy, jinak má ale nejnovější dílo Holly Blackové a Cassandry Clareové hned několik navzájem propojených dějových linek. Jednak probíhá vyšetřování vražd mladých kouzelníků, poté do Magisteria přichází tajemná Anastázie, která má strážit nebezpečné elementály před zvídavými kouzelníky, a nakonec je k tomu všemu v Magisteriu tajný špeh.

Případ Anastázie se dá odhalit poměrně lehce, zato ostatní zápletky jsou napínavější a složitější. Stejně jako se objevují nové postavy, příběh ukazuje i další zákoutí Magisteria, školy kouzel, které čtenář doposud nemohl znát. Kniha je dobře vymyšlená, zákony i druhy magie se skvěle doplňují a ani o nové pokusy a kouzla není čtenář ve třetím díle ochuzen.

Bronzový klíč je opět dobře a čtivě napsané pokračování. Je na stejné úrovni jako předchozí díly, což se od autorské dvojice dá očekávat. Knihu propojuje spoustu literárních prvků, které mohou nalákat různé typy čtenářů. Vyskytují se zde například prvky detektivní, fantasy, napětí, ale i trochu romantiky. Zároveň se autorky stále drží svého tématu školy magie a primárního okruhu náctiletých čtenářů.

  • Holly Blacková a Cassandry Clareová: Bronzový klíč (Magisterium 3)
  • Knižní klub, 2017
  • překlad: Pavlína Zagolová
  • obálka: Scott Fisher
  • 248 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
10. dubna 2017, Kamila Margietová

Magisterium 03 - Bronzový klíč

Magisterium 03 - Bronzový klíč
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč