Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Svět bez magie je jejich jedinou nadějí, Sara Raaschová: Mráz nebo noc (Sníh nebo popel 3)

Raaschová Sara: Sníh nebo popel 03 - Mráz nebo noc

Meira už zdaleka není tou mladou a bezstarostnou dívkou. Na jejích bedrech se nyní houpe nevýslovná tíha. Angrův temný rozklad se totiž šíří jako mor a nakazí každého, kdo je příliš slabý na to, aby se mu postavil. Pokud to takhle půjde dál, celý svět nakonec upadne do temnot zapomnění. Schyluje se ke strašlivé válce, v níž přijdou o život tisíce nevinných duší. Zdá se, že ze zajetí černé magie není cesty zpět. Jediná naděje se nachází v sebeobětování. Jenže dokáže královna zimy čelit svému osudu a přijmout smrt pro záchranu ostatních?

Panovnice bude muset projít tou nejtěžší zkouškou ze všech. Je třeba, aby dokonale ovládla své mocné schopnosti. Jen pokud si bude sama v sobě bezpodmínečně jistá, může podniknout cestu do labyrintu, jenž se rozprostírá pod Střídavými královstvími. Právě bude zapotřebí, aby navždy sprovodila z povrchu zemského nejen kouzla, ale i samu sebe jakožto královský zdroj. Jenže zatímco se odhodlává, nepřítel se připravuje na boj. Koho si budou dějiny pamatovat jako vítěze?

Závěr celé trilogie se nese v temnějším duchu než její předchůdci. Blíží se zkáza, která je patrná napříč všemi stránkami. Díky oné katastrofě celá kniha opravdu svižně odsýpá, zatímco druhý díl byl spíše oddechový a seznamoval své čtenáře s tím, jak tato propracovaná říše funguje. Oproti tomu si poslední příběh rozhodně nebere servítky a střídá jedno napětí za druhým. Krátké vojenské šarvátky brzy ustoupí taktizování a plánům na velký střet, v němž zcela dle očekávání nachází děj své završení.

Kromě klasických prvků, na které vás autorka naláká již v anotaci, se však mohou čtenáři těšit i na několik překvapení. Zajímavý vývoj postav a vyvrcholení milostných patálií jsou jen některé z aspektů. Připravte se na politické hříčky i na nová dosud neprobádaná místa.

Sara Raaschová v pěti bodech

  1. Již v pěti letech naprosto věděla, že je předurčena k tomu, aby se stalo spisovatelkou.
  2. Kromě toho je to talentovaná výtvarnice.
  3. Patří mezi nadšené fanoušky Assassin’s Creed.
  4. Chystá novou knižní sérii s názvem Rebelové vln.
  5. Narodila se roku 1989 v Ohiu v USA.

Sara Raaschová rozhodně ví, jak napsat dobrou knížku. Umí stvořit zcela novou dimenzi, kterou si zamilujete. Navíc všechno do sebe ideálně pasuje, a vy tak nebudete mít pocit, že by vám něco scházelo, či naopak některé detaily působily nereálně. Svým čtenářům totiž kromě popisných pasáží s trochou toho sladkého klišé, na které si všichni nevědomky potrpí, servíruje taktéž vydařenou dějovou linku.

Obecně se jedná o jednu z povedenějších fantasy sérií pro mladé dospělé. Jestli se hrdě nazýváte fanoušky tohoto žánru, bude vám po chuti i Mráz nebo noc. Jde o kvalitní čtivo s obstojnými pilotními postavami, ke kterým čtenář okamžitě pocítí sympatie. Rozhodně lze toto dílo doporučit coby relaxační záležitost pro dlouhé podzimní večery.

  • Sara Raaschová: Mráz nebo noc (Sníh nebo popel 3)
  • CooBoo, 2018
  • Překlad: Zdeněk Uherčík
  • Obálka: Jeff Huang
  • 328 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
7. listopadu, Anastasja Vištalová

Sníh nebo popel 03 - Mráz nebo noc

Sníh nebo popel 03 - Mráz nebo noc
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč