Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Simpsonovské Příběhy ze záhrobí: Strašidelné až do morku kostí ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Simpsonovské Příběhy ze záhrobí: Strašidelné až do morku kostí, Simpsonovi - Příběhy ze záhrobí

kol.: Simpsonovi - Příběhy ze záhrobí

Nejznámější žlutá rodinka světa už více než dvě desetiletí okupuje televizní obrazovky a sem tam se podívá i do komiksu. Halloweenské historiky Matta Groeninga jsou jako vždy démonicky divoké a ďábelsky dobré a na stránkách barevného sešitu i o něco odvázanější, než v seriálu.

Jednou se Springfield ocitne v ohrožení z hlubin. Pak čte Bart Maggie pohádku a jindy zas Homer rozzuří víly a ty mu přichystají odplatu. A nesmíme zapomenout ani na Carla a oslavu jeho narozenin, šíleného školníka Willieho, Komiksáka a jeho lásku ke Star Wars nebo na „ne až tak biblickou“ Homerovu archu a mnoho dalších.

Matt Groening v pěti bodech

  1. Karikaturista a tvůrce animovaných seriálů Simpsonovi a Futurama se narodil se v Portlandu v únoru 1954.
  2. Během své novinářské kariéry v Los Angeles pracoval na komiksu Life in Hell (Život v pekle), který dodnes vychází v mnoha novinách a byl vydán v několika knihách.
  3. Producent James Brooks si vyžádal od Groeninga sérii krátkých skečů. Jejich formát byl později rozšířen a 17. prosince 1989 byl odvysílán dvacetiminutový díl – Vánoce u Simpsonových.
  4. V téhle době běží ve Spojených státech už 26. řada Simpsonových a seriál čítá více než 550 dílů a celovečerní film.
  5. Groeningův otec animátor se jmenoval Homer a matka Margaret, má sestry Patty, Lisu a Maggie – inspirace reálným životem je proto jasně patrná.

Luxusní hororový speciál je složen ze tří čísel původní série, a proto tu najdete spoustu simpsonovských stripů v různém stylu kreslení. Jednou jsou to Simpsonovi, jak je zná divák z televize, jindy jejich starší podoba a pak třeba i vystínované skoro 3D postavičky. Kresba se střídá, stejně jako se střídá množství jednotlivých komiksů v podstatě bez ladu a skladu. Pro větší pohodlí (či umělecký efekt) jsou okraje stránek jednotlivých příběhů vždy vyobrazeny v jiné barvě, takže bok sešitu je hezky různorodý a dá se v něm pohodlněji listovat.

Jednotlivé příběhy jsou spojené samozřejmě se jménem Matta Groeninga, „otce“ Simpsonových, ale o jednotlivé scénáře i kresbu se postaraly spousty dalších, z nichž někteří jsou více či méně známí komici. Jedno je jisté, při čtení Simpsonových se nikdo nudit nebude.

Příběhy ze záhrobí jsou dílem mnoha autorů, kteří do krátkých příběhů vložili něco ze sebe a dali tak sešitu nečekanou různorodost. Krom toho je nový sešit charakteristický stejnou specifičností jako ostatní speciální hororové díly, které dovolují žluté rodince a jejím scénáristům se úplně odvázat, takže příběhy jsou často mnohem ujetější než normálně. Koneckonců… dávku šílenosti by mělo obsahovat každé halloweenské dílo.

3. listopadu 2014, Nela Libovická

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Simpsonovi - Příběhy ze záhrobí

Simpsonovi - Příběhy ze záhrobí
Vložit do pytle na zboží  Koupit 349 Kč 314 Kč