Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Saba hledá srdce, které nechala za nehostinnou Pustinou, Moira Young: Pustina (Krvavá cesta 2)

Young Moira: Pustina

Po konfrontaci nepřátelských Tontonů se spolu se svou rodinou Saba vydává na Západ za vidinou lepší budoucnosti a za Jackem. Mezitím se ale k moci dostává daleko nebezpečnější nepřítel. Dokáže rozpolcená dívka najít sílu k tomu, aby se postavila hrozícímu nebezpečí a zachránila tak celou zem před jistou zkázou?

Sabě se podařilo dostat zpět svého zlatovlasého bratra-dvojče Lugha, což je jediná věc, po které už od začátku výpravy prahla. Vše se ale změnilo poté, co potkala Jacka, který jí prakticky „sebral“ kus srdce. Sabini sourozenci a čerstvě osiřelý Tommo mají jediný cíl – vydat se na bohatý Západ a začít nový život. Samotná Saba je rozpolcená mezi rašící láskou k Jackovi, s nímž se má na Západě sejít, a stíny, které jí pronásledují od smrti její blízké přítelkyně.

Vítězství vybojované Sabou a jejími přáteli netrvá věčně – mezi lidmi kolují příběhy o Hledači, který touží po novém, lepším světě. Celá země se tak ocitá v nebezpečí, protože Hledač a jeho věrní Tontonové zničí vše, co nevyhovuje jejich plánu nového dokonalého světa. Před Sabou stojí řada nebezpečných rozhodnutí, která jí zavedou skrze Pustinu na místa, o kterých si dříve nechala jen zdát. Přítel se může mrknutím oka změnit v nepřítele, a tak si dívka bude muset dávat opravdu velký pozor, komu věřit.

Nic není takové, jak se zdálo

Moira Young zasadila svůj příběh do drsného dystopického světa, s kterým se čtenáři seznámili už v prvním díle trilogie, Krvavé cestě. V Pustině sleduje autorka další osudy Saby, která se musí vyrovnat s událostmi z předchozího dílu. Samotná psychologie postav je jednou z nejvýraznějších změn oproti Krvavé cestě.

Moira Young v pěti bodech

  1. Původem pochází z Kanady.
  2. Má dvě mladší sestry, které stále žijí ve Vancouveru.
  3. V současné době žije s manželem ve Velké Británii.
  4. V minulosti bývala herečkou, tanečnicí a operní pěvkyní.
  5. Její debutová kniha Krvavá cesta vyhrála Costa Children’s Bo­ok Award.

Nejvýraznější proměnou prošla hlavní hrdinka, která v první knize vystupovala jako typická drsňačka, ochotná skočit pro svého bratra do ohně. V Pustině se čtenáři setkávají s úplně jinou, emotivnější Sabou, která se vyrovnává s tím, co udělala v Krvavé cestě. K deziluzi také dochází v případě Lugha, který se mění z idylicky vykresleného, v každé situaci dokonalého bratra v muže, kterého nepoznává ani jeho vlastní sestra. Autorka si opět pohrála se vztahy svých postav, a čtenář tak dochází k velmi překvapivým odhalením, která v žádném případě nečekal.

Zvířata v akci

Autorka neopomněla ani dějovou stránku celé knihy. Je velmi snadné se vcítit do hlavní hrdinky a pocítit tak „na vlastní kůži“ nehostinnost a vražednost pustiny. Na své si přijdou i milovníci akce a napětí – Moira Young si pro své čtenáře přichystala několik scén, za které by se nemusel stydět ani Indiana Jones.

Pustina se od svých knižních kolegů ve stejném žánru liší hned v několika věcech. Ať už je to výběr hrdinky (typ „drsňačky“ se sice objevuje poměrně často, většinou se ale na konci série stejně promění v „princezničku“), umístěním dějem či drobnostmi, kterými autorka celý děj oživuje. Za zmínku stojí zvířecí společníci, kteří hlavní hrdinku doprovázejí a získávají si tak důležité místo mezi hlavními hrdiny.

Pustina je kniha, která okouzlí především milovníky dystopických příběhů. Velkým lákadlem je netypická hlavní hrdinka, která se nebojí vrhnout se do rvačky a její vrána Nero, která jí stojí vždy věrně po boku.

  • Moira Young: Pustina (Krvavá cesta 2)
  • CooBoo, 2013
  • překlad: Zdeněk Uherčík
  • 324 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
7. března 2014, Kateřina Kopišťová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Pustina

Pustina
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč