Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Příběh Krásky a Zvířete se dočkal moderního kabátku v podobě Netvora, Alex Flinnová: Netvor

alex-flinn-beastly

Kyle Kingsbury je zvyklý mít vše, co si zamane. Jeho otec je známým moderátorem a na svého syna penězi rozhodně nešetří. Kyle je zvyklý posuzovat ostatní podle toho, jak vypadají. To se ale změní během jednoho večera, kdy Kyle odmítne čarodějku Kendru. Za trest je na něj uvaleno prokletí – stává se Netvorem a vysvobodit jej může pouze polibek z pravé lásky. Dokáže se Kyle změnit a najít někoho, kdo by ho miloval jen pro to, jaký je?

Kyle Kingsbury vždy věřil, že k perfektnímu životu stačí pouze jedno – mít peníze a perfektní vzhled. Tedy až do chvíle než potkal Kendru, která obrátila jeho život naruby a proměnila jej v Netvora – tvora s nepříliš vábným vzhledem. Kyle zjišťuje, že dokonalý vzhled není vše a učí se objevovat krásu v maličkostech.

Následně potkává Lindy, dívku, kterou ve škole tak dlouho míjel. Otec narkoman a polorozpadlý domov nejsou dobrým místem pro dívku s velkým srdcem, jako je ona. Díky ní Kyle zjišťuje, co je v životě doopravdy důležité. Dokáže jejich vztah ustát tvrdou realitu a zlomit mocné prokletí?

Co je doopravdy důležité?

Alex Flinnová zasadila děj své knihy do současného světa, konkrétně do Ameriky. Netvor je moderním zpracováním klasického příběhu Kráska a zvíře, tentokrát určeným i starším čtenářům. Příběh mladého chlapce se zdánlivě dokonalým životem ale ve skutečnosti není až tak dokonalý – za pěknou tvářičkou Kyle schovává rozpadající se rodinu. Magickou atmosféru dotváří přítomnost čarodějky Kendry, která Kyla provází celým příběhem a pomáhá mu uvědomit si, kým by vlastně chtěl být.

Alex Flinnová v pěti bodech

  1. Už v pěti letech začala přemýšlet o tom, že se stane spisovatelkou a začala přispívat do časopisů.
  2. Na střední škole studovala divadelní umění, dále vystudovala právnickou školu.
  3. V dětství měla problém najít si ve škole kamarády, což se promítlo do některých jejích děl.
  4. Je vdaná a má dvě dcery.
  5. Mimo Netvora je autorkou dalších děl, například Dýchání pod vodou či Breaking Point, který u nás v překladu zatím nevyšel.

Netvor je hlavně příběhem plným lásky, což ocení především čtenářky všech věkových kategorií. Děj je na pár místech okořeněn akčními scénami, které mají za úkol trochu oživit pozvolna se rozvíjející příběh. Hloubavé duše pak dozajista ocení filozofický nádech celé knihy – hlavní hrdina si postupně pokládá důležité životní otázky, které hluboce ovlivní jeho budoucnost.

Kouzelné bytosti online

Celá kniha je velmi pěkně graficky zpracována. Mezi každou částí čtenář najde úryvek z online chatu magických bytostí, který mimo jiné navštěvuje i hlavní hrdina. Netvor se také stal literární předlohou ke kultovnímu filmu Beastly, ve kterém si zahráli Vanessa Hudgens a Alex Pettyfer v hlavních rolích.

Netvor je knihou, kterou ocení především čtenáři milující romantické příběhy s pohádkovými motivy. I když je příběh velmi jednoduchý a lehce předvídatelný, přesto vás mile překvapí a donutí sáhnout po dalších autorčiných knihách.

  • Alex Flinnová: Netvor
  • Moba, 2013
  • překlad: Miloš Chlouba
  • obálka: Emil Křižka
  • 256 stran, 249 Kč
30. srpna 2013, Kateřina Kopišťová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).