Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Před záhrobím se skrývá něco děsivého, Jeaniene Frost: Před záhrobím (Noční lovci 5)

Frost Jeaniene: Noční lovci 5 - Před záhrobím

Ve světě upírů, ghúlů a čarodějnic se neustále něco děje. O tom ví své i upírka Cat a její manžel Bones. Ještě nedávno bojovali v bitvě proti nepříteli, který se je nesnažil zabít, ale navždy je odloučit. Po těžce vybojovaném vítězství, jež se neobešlo bez obětí, musí ale Cat čelit novému a mnohem horšímu nebezpečí. Někdo se snaží v jejich utajeném světě vyvolat mezidruhovou vál­ku.

Když se z Cat stal plnohodnotný upír, myslela si, že se tím vyřeší spoustu problémů. Především zabrání dalším spekulacím o jejích nadpřirozených schopnostech. Naneštěstí se z ní stal trochu neobvyklý upír. Má totiž ráda ne lidskou, ale upíří krev a kromě toho dokáže na chvíli převzít schopnosti od dárce upíří krve. A tahle výhoda/nevýhoda se nelíbí vůdci ghúlů Apollyonovi. Začne proto mizet jeden upír za druhým. Apollyon se totiž rozhodl vyvolat mezi oběma světy ještě větší nenávist a rozbroje, které by měly mít za následek válku upírů a ghúlů. Kromě možného vyhlazení jednoho z druhů by měla válka děsivý dopad na lidský svět. Proto se Cat a Bones rozhodnou najít takového spojence, který by dokázal zvrátit blížící se události.

Po poněkud slabším čtvrtém díle je autorka Jeaniene Frost opět v plné síle a servíruje nám jednu akci za druhou a spoustu nečekaných zvratů Zápletka sama o sobě je dosti propletená, ale dobře zpracovaná. Cat s Bonesem postupně odhalují, kdo stojí za podivným mizením upírů a jejich návštěva u královny ghúlů v New Orleans je správně mrazivá.

Kromě úvodní dvojice se v knize mihne dost známých tváří. Kromě Spadea a Mencherese dostane zatím největší prostor upír Vlad. Ten patří mezi nejzajímavější vedlejší postavy a jeho vzpomínky bývají hodně dramatické. Jeho postavu si muselo oblíbit hodně čtenářů, protože Jeaniene Frost věnovala postavě Vlada dvě spin-off knihy doplňující sérii Noční lovci. Z těch novějších aktérů v pátém díle nejvíce vybočuje již zmíněný Apollyon, který si pomocí svých společníků vytvořil okolo sebe status nemilosrdného vůdce ghúlů.

Jeaniene Frost v pěti bodech

  1. Ve dvanácti letech začala psát poezii, krátce nato se jí však dostala do rukou první romance a byla to láska na první přečtení.
  2. Žije v Severní Karolíně s manželem, který si již dávno zvykl, že Jeaniene příliš často nevaří a o víkendu si ráda přispí.
  3. Kromě psaní ráda čte, sleduje filmy a prozkoumává hřbitovy.
  4. Děsí ji letadla, děti a knihy o vaření.
  5. Když se rozhodovala, o čem její romance budou, urban fantasy a upíři byli jasnou volbou. Již jako pětiletá koneckonců v nedělní škole na otázku „Víš, co znamená ten velký kříž na zdi?“ odpověděla: „Jistě, je tu proto, aby odpuzoval upíry.“

Před záhrobím je typická urban fantasy. Naštěstí je ale napsaná tak, že baví celou dobu. Zápletka je zajímavá, chvílemi pěkně dramatická, hrdinové se dostávají z jednoho průšvihu do druhého, ale naštěstí mají jeden druhého. Navíc je příběh okořeněný vtipnými hláškami a někdy i nepředstavi­telnými situacemi. Bones si díky nové schopnosti své manželky nejednou užije krušných, ale i těch mnohem příjemnějších chvil.

  • Jeaniene Frost: Před záhrobím (Noční lovci 5)
  • FANTOM Print, 2013
  • překlad: Petra Kubašková
  • obálka: Larry Rostant
  • 224 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 174 Kč)
25. ledna 2014, Tereza Vršková

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Noční lovci 5 - Před záhrobím

Noční lovci 5 - Před záhrobím
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 174 Kč