Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Páni draků: Legendy jen pro fanoušky DragonRealmu, Richard A. Knaak: Páni draků (DragonRealm 13 - Legendy 1)

Knaak Richard A.: DragonRealm 13 - Legendy 1 - Páni draků

Nathan, dědeček Cabea Bedlama, vedl skupinu čarodějů, kteří měli za úkol jediné – osvobodit zemi od dračích pánů. Příběh je však mnohem složitější než se na první pohled zdá.

Nově vzniklá trilogie čtenáře přivádí do světa, který znají z předchozích příběhů. Právě díky prvnímu dílu mají možnost nahlédnout na některé události z jiného pohledu, než jaký jim byl dosud nabízen. Jak to ve skutečnosti bylo s Pány draků či některými nejasnostmi ohledně Dračí říše?

Legendy jsou především preqelem, který konečně čtenáři vysvětluje určité věci, jež byly v hlavní dějové linii pouze naznačeny. Knaak se tu tentokrát zaměřuje na Nathana Bedlama a zajímavým způsobem vypráví o pokusu svrhnout tyranské dračí vládce. Výsledkem je příběh o snaze změnit zavedený řád, o přátelství, které je silnější než smrt, ale i o tom, že když si člověk něco umane, jde si za tím stůj co stůj.

Legendy začínají dopisem adresovaným Cabeu Bedlamovi, jenž předestírá, co se bude dít dál. Díky tomu se potkáváme s pestrou skupinou charakterů, které jsou nejsilnější částí knihy. Nejde tu jen o Nathana, silného lidského válečníka, čaroděje a agenta vládce Penacles, ale také o Gryfa, zvláštního lvího ptáka s nečekaně rozporuplnou povahou a velmi inteligentního tvora, který si jde za svým. V neposlední řadě Legendami provází Yalak, který Nathanovi vždy věrně stojí po boku.

Richard A. Knaak v pěti bodech

 1. Narodil se 28. května 1961 v Chicagu.
 2. Vystudoval University of Illinois.
 3. Publikuje od roku 1987 a jeho knihy byly přeloženy do více než 12 jazyků.
 4. Poprvé se začal zajímat o žánr fantasy po přečtení série Tajemný Amber od Rogera Zelazného.
 5. Nejznámější z jeho tvorby je knižní série DragonRealm.

Kapitolou samou o sobě jsou ve světě DragonRealmu samozřejmě draci, kteří mají zemi pevně ve svých spárech. Jsou to inteligentní stvoření, která dokáží mluvit, ovládat magii, ale především vládnout. Co čtenáře nepřestane fascinovat, jsou jejich zvláštní, nezapomenutel­ná jména.

DragonRealm je série, na kterou se nezapomíná. Legendy jsou však bohužel určeny jen pro její fanoušky, poněvadž člověk neznalý širších souvislostí by se v nich ztratil. Jde o čtivě napsané dílo. Knaak používá klasickou er-formu a hodně se zaměřuje na skvěle propracované souboje a politické intriky, které v této části jeho série nabírají nečekaných rozměrů. Zajímavým doplňkem jsou mýty a dějiny země, v níž se dobrodružství odehrává, protože žijí svým vlastním životem a nečekaným způsobem čtenáře vtáhnou do vyprávění natolik, že ho propustí až na samém konci příběhu.

 • Richard A. Knaak: Páni draků (DragonRealm 13 – Legendy 1)
 • FANTOM Print, 2014
 • překlad: Hana Vlčinská
 • obálka: Jon Sullivan
 • 256 stran, 269 Kč (v e-shopu Fantasye již za 188 Kč)
1. října 2015, Michaela Voláková

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

DragonRealm 13 - Legendy 1 - Páni draků

DragonRealm 13 - Legendy 1 - Páni draků
  269 Kč