Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Naruto 20: Naruto vs. Sasuke. Jak mocná je síla vůle? ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Naruto 20: Naruto vs. Sasuke. Jak mocná je síla vůle?, Masaši Kišimoto: Naruto 20

Kišimoto Masaši: Naruto 20

Naruto s Džirajou splnili svůj úkol. Nejen, že Konoze přivedli nového vůdce, ale princezna se okamžitě ujímá svého úkolu a začíná léčit Kakašiho, Sasukeho a Leeho. Jenže i přes úžasné schopnosti jedné z nejlepších lékařských nindžů všech dob se občas najdou zranění, s kterými si ani medicína nemusí poradit. Život ve vesnici se pomalu vrací do normálu a společně s ním se znovu objevují neshody a konflikty mezi přáteli, které můžou vést ke katastrofickému závěru.

Už je to dlouho, co Sasukemu Naruto nepřipadal ani hodný pohledu. Z kluka, který byl na Akademii nejhorší ze všech, nikdo ho neměl rád a vše, na co sáhl, pokazil, se stal nindža, který se v Sasukeho očích zlepšuje až příliš rychle. Sasuke se začíná cítit ohrožen a Naruto se konečně stává rivalem v rozhodujícím souboji.

Roztržky mezi členy týmu sedm se vyostřují v době, kdy Lee musí čelit jedné z nejhorších zpráv v životě. Jako netalentovaný kluk bez nadání musel vždy tvrdě pracovat, aby se dostal tam, kde je teď. Jenže po souboji s Gaarou to vypadá, že Lee už se možná nikdy nindžou nestane…

Masaši Kišimoto v pěti bodech

  1. Narodil se roku 1974 v japonské prefektuře Okajama.
  2. Mangu tvořil už od střední školy, úspěchu ale dosáhl až v roce 1999 právě s Narutem.
  3. Vždy si přál vytvořit mangy z baseballového a mafiánského prostředí. Oboje si splnil one-shoty Bench (2010) a Mario (2013).
  4. Hlavní hrdina jeho mangy je pojmenován podle těstoviny z japonské polévky ramen.
  5. Kvůli kreslení zanedbával školu a na střední skončil jako druhý nejhorší ve svém ročníku.

Naruto je manga známá téměř po celém světě a vypráví příběh chlapce, kterému osud nepřál už ode dne narození. Naruto ale nezanevřel na lidi, kteří se ho stranili i báli, a vždy se snažil získat jejich respekt a potažmo i přátelství. Odhodlání kluka, který už od začátku neměl nic, nadchla čtenáře ve všech koutech země.

Vypadá to, že závěrečný souboj mezi Sasukem a Narutem se konečně blíží. Zatímco si Naruto zoufale přeje, aby ho jeho spolubojovník uznal a bral jako přítele, Sasuke, zaslepený hněvem a pomstou, chce jednoduše vyhrát. Skoro celý život plánoval svoji pomstu a teď se zdá, že místo aby i nadále sílil, soustředil se na takovou zbytečnost, jako je přátelství. Masaši Kišimoto opět dokazuje, že i v manze vyprávějící v podstatě o „dětských“ hrdinech, se dají objevovat opravdové psychologické hloubky, a své postavy staví před stále složitější situace.

Mottem celé mangy je „Nikdy se nevzdat.“ a čtenář musí i nadále věřit svému zbrklému hrdinovi, že on vydrží a půjde odhodlaně za svým cílem, přestože naráží na spousty překážek v podobě vedlejších dějových linií i komických situací. Cestou však bude Naruto i nadále ovlivňovat ostatní – a své čtenáře – a dokazovat, že to správné odhodlání a síla dávají člověku možnost dosáhnout čehokoli.

  • Masaši Kišimoto: Naruto 20
  • Crew, 2014
  • překlad: Jan Horgoš
  • obálka: Masaši Kišimoto
  • 188 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
12. ledna 2015, Nela Libovická

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Naruto 20: Naruto versus Sasuke

Naruto 20: Naruto versus Sasuke
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč